برندهای لوازم کامپیوتری

 


تسکو  tsco

صاحب برند : برادران جعفری

یکی دیگر از برندهای کامپیوتری بازار ایران تنوع خوبی دارد و کیس و پاور را هم در مجموعه محصولات خود دارد قسمتی را هم در ایران تولید می کنند و از نظر قیمت و کیفیت کالای متوسط حساب میشود این مجموعه بیش از ۱۵ سال فعالیت میکند که ابتدا بصورت فروشگاهی بودند و در ادامه شرکت توسن سیستم شرق را راه اندازی کردند از محصولاتی که جدیدا این شرکت وارد کرده لوازم جانبی موبایل می باشد.


جنیوس  Genius

این برند تایوانی از سالهای دور در بازار ایران حضور دارد شرکت وارد کننده اول شرکت شاپ می باشد که هم اکنون نیز به همراه برند کریتیو کار واردات و پخش را انجام می دهد و شرکت متم اف هم این برند را در ایران به همراه برند  TP-link پخش می کند .


سادیتا SADATA

صاحب برند :شرکت کیسان صنعت

مدیر فروش : آقای امیر حسین رفیعی

از سال ۸۶ شروع به کار کردند برند سادیتا را چند سالی هست تولید میکنند در همین زمان کم توانستند با قیمت های رقابتی خود سهم قابل توجه ای از بازار را بگیرند

شرکت کیسان بجز تولید سادیتا فعالیتهای دیگر هم دارد که برخی از انها اشاره می کنیم

  • نماینده فروش و خدمات پس از فروش محصولات LG شرکت “ال جی الکترونیکس” دربخش محصولات کامپیوتری در ایران
  • نماینده فروش و خدمات پس از فروش محصولات صوتی CREATIVE در ایران
  • نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش محصولات SADATA در ایران
  • نماینده فروش و خدمات پس از فروش محصولات Thermaltake در ایران
  • نماینده فروش و خدمات پس از فروش محصولات Luxa۲ در ایران
  • نماینده فروش و خدمات پس از فروش پرینتر های سه بعدی Wanhao در ایران
  • نماینده فروش و خدمات پس از فروش پرینتر های سه بعدی ۳Dsystems در ایران

 


فراسو و اسپیرو

برندهای : فراسو – بیاند- لاجیتک- اکرون-تامپ

مدیر عامل: آقای علی پور

مدیر عامل اسپیرو : آقای سهیل ترکان

این شرکت از قدیمی ترین شرکت های تولید کننده لوازم رایانه درایران می باشد از سال۶۸ فعالیت خود را شروع کرده و با برند ملی فراسو سهم قابل توجه ای از بازار ایران را داشت ولی در سالهای اخیر سهم فروش خود و ارزش برند خود را از دست داد شباهت افت این شرکت در ایران  را می توان با نوکیا در جهان مقایسه کرد یعنی با وجود اینکه موس ها و کیبرد های خوبی تولید میکنند و سهم خوبی از بازار داشتند ولی اکنون سهم ناچیزی از بازار را دارد تا جایی که در بعضی از شهرها فکر میکنند خط تولید فراسو متوقف شده .بگذریم اکنون این شرکت انرژی خود را به تولید صندقهای فروشگاهی اختصاص داده و امیدواریم این برند ملی دراین زمینه موفق باشد.

در واردات این شرکت برندهای بیاند و اکرون و تامپ را معرفی کرده بود و اکنون با برند جهانی لاجیتک قدمهای جدیدی را در بدست آوردن دوباره بازار آغاز کرده

 


A4TECH

برند مطرح جهانی البته در آسیا و روسیه بیشتر از جاهای دیگر بازار دارد در ایران هم کاملا شناخته شده است و از ۱۵ سال پیش شرکتهای زیادی اقدام به واردات و پخش ایفورتک کردند که از مطرح ترین آنها می توان از نوترونیک نام برد .

تنوع این برند به همراه کیفیت و قیمت نسبتا مناسب آن رمز موفقیت این برند میباشد کارخانه اصلی آن در تایوان هست و در پاکستان و دبی هم نمایندگی دارد بدین سبب قسمتی از بازار در حاشیه مرزهای جنوبی و شرقی این محصول را مستقیما وارد میکنند.

 


UCOM-UCTECH

وارد کننده :آقای داوود باقی

یوکام جزو برندهای ارزان ایران میباشد به واسطه سیستم اقتصادی این وارد کننده هزینه تمام شده کالا برایشان کم هست و با قیمت مناسب در بازار عرضه می شود عمده محصولات این برند :کیبرد – موس – گیم پد – فن زیر لب تاب – کابلها کامپیوتر و…. میباشد .  برند uctech واردات محدود تری دارد و از نظر کیفیت و بسته بنده بالاتری دارد

 


    k-net – k-net plusوv-net

وارد کننده:شرکت کی نت

سابقه این برند بیش از ۲۰ سال میباشد و تمرکز  کی نت روی کابل و اتصالات میباشد میتوانم بگویم بزرگترین و اولین شرکتی بودند و هستند که در زمینه کابل و اتصالات کامپیوتر کار میکنند  همین بس که تمام برندهای که به حرف نت ختم میشود که تعدادشان هم کم نیست اختباس از نامی که اول ایشان گذاشته اند دارند این مجموعه همواره به نیازهای تخصصی بازار توجه کرده و تخصصی روی کابل و اتصالات کار میکند در شبکه هم نامی شناخته شده در بازار و ادارات دولتی و خصوصی میباشند برند K-net اولین و اصلی ترین برند این مجموعه میباشد و در ادامه برند V-net را برای کالاهای ارزانتر و اقتصادی تر خود برای گرفتن سهم بیشتر بازار و نگه داشتن کیفیت برند اصلی یعنی کی نت بوجود آوردند و کی نت پلاس را هم برای کالای گرانتر و و با کیفیت تر از کی نت انتخاب کردند.

 


ایکس پی XP

صاحب برند : مجتبی اصغری

یکی از پر تیراژ ترین برندهای لوازم کامپیوتری میباشد هم از نظر تنوع بار و هم از نظر حجم واردات در ۳ تایی اول ایران هست آقای اصغری کار خودشان را از پاساژ علاالدین شروع کردند و نماینده جنیوس با گارانتی شاپ بودند بیش از ۱۵ سال هست که کار واردات انجام میدهند .

 


P-NET , MW-NET

واردکننده:آقای احسان همتی

ایشان کار واردات را بیش از ۱۰ سال هست که انجام میدهند تمرکز اول ایشان رو کابل و اتصالات بو اما کم کم تمام لوازم جانبی کامپیوتر را به برند خود اضافه کردند برند اصلی پی نت میباشد و mw-net را در سالهای اخیر به کار خود اضافه کرده اند که ارزانتر از برند اصلی ایشان میباشد .

 


بافو BUFO

واردکننده:آقای هاشمی

ایشان از قدیمی ترین وارد کننده گان کابل و اتصالات میباشند که در پاساژ علاالدین فروشگاه دارند طبقه پنجم نخل سیستم ،بصورت حرفه ای کابلهای با کبپِفیت را وارد و عرضه می کردند و می کنند ولی ایشان کارشان را توسعه نمی دهند و در حد محدودی این برند در ایران پخش می شود.


HATRON  هترون

این برند توسط شرکت فورتیم درایران پخش میشود

انتخاب اسم ۴team بخاطر این بوده که این شرکت ابتدا توسط ۴ نفر شروع به کار کرده البته اکنون ۳ نفر از شرکای اولیه راه را ادامه می دهند مخحصولات متنوع وو منحصر به فردی دارند و از نظر گارانتی و خدما پس از فروش جزو بهترینهای بازار کامپیوتر میباشند.

 


داتیس DATIS

واردکننده : علی فراهانی

بیش از ۱۰ سال هست که آقای فراهانی در کار واردات هستند و بجز اینکه برند خود را بازار یابی می کنند کار پخش را هم میکنند و یکی از پخشهای بزرگ ایران هستند ایشان تولید کیف و کوله لپ تاب را هم دارند که در واقع تولید کننده ایرانی هم میباشند و از کالای ملی دفاع میکنند واردات اسپیکرهای بزرگ با برند سزار هم در برنامه های ایشان جای دارد.

 


E-NET

وارد کننده:آقای رحمانی

ایشان بیش از ۱۰ سال در کار کامپیوتر میباشند و در طبقه زیرین پاساژ ایران فروشگاه دارند بیشتر کابل و تبدیلات وارد میکنند البته سطح واردات ایشان محدود به فروشگاه و پخش خود میباشد و بیشتر فعالیت ایشان پخش لوازم کجانبی کامپیوتر می باشد .

 


ONEX – اکسل

وارد کننده : برادران انصاری

بصورت موردی وارد میکنند و پخش بین چند بیشتر نیست برای همین بازار مشخصی ندارند بیشتر دسته های بازی اکسل را می شناسیم و در اونیکس بیشتر اسپیکرو پد موس معروف هست .

 


رویال ROYAL

واردکننده:آقای مهدی وظیفه دان و آقای وحید کاشفی

این برند که بیش از ۲ سال از سن آن نمی گذرد ولی با همتی که در بنیانگذاران آن هست احتمالا پخش وسیع در بازار ایران میشود و هم اکنون نیز تنوع قابل قبولی دارد . اجناس رویال با بسته بندی متحدالشکلی که دارند میتواند اطمینان مغازه دار و پخش کننده را در مورد گارانتی محصولات جلب کند.

آقای مهدی وظیفه دان با نام پخش مهدی سالها در بازار حضور دارند و جزو پخشهای بزرگ ایران میباشند .

آقای کاشفی هم سابقه قدیمی تری در واردات و پخش داشته اند و قبلا برند speed را وارد میکردند.

 


ارش ERSCH

وارد کننده:آقای حامد سلطانی

ایشان سالها در بازار ایران فعالیت دارند و هم اکنون در پاساژ نور تهران دفتر دارند تمرکز ایشان روی کابل و اتصالات میباشد البته کیبورد ، موس ، اسپیکر و هدستهای این برند در بازار موجود میباشند . فعالیت دیگر ایشان تولید پاور با برند تانوس و محافظ برق با برند ایلار میباشد که نشان استاندارد نیز دارد و تولید کاملا ایرانی و با کیفیت میباشد و بسته بندی خوبی هم دارد ولی کمی گرانتر از مدلهای اقتصادی بازار میباشد.

 


DATALIFE – STEAKER

وارد کننده : آقای جاهد 

دیتا لایف در ایران برند کاملا شناخته شده ای میباشد همه آن را با اولین سی دی های فله می شناسیم کیفیتی قابل قبولی داشت و دارد و هم اکنون کابهای این برند با همکاری تکنوسان وارد بازار شده و البته آقای جاهد برند دیگری به نام استیکر را نیز در کارنامه خود دارند که آن نیز برند جدیدی هست.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *