علی رغم آپدیت روزانه قیمت و موجودی ، به دلیل نوسانات قیمت در بازار ، قیمت محصولات تنها برخط معتبر می باشد.

حتما قبل از ثبت سفارش خرید یا اعلام استعلام قیمت ، موجودی و قیمت روز را با بخش فروش تکنوسان چک کنید.

021-67524 داخلی 412 – 413

لنز دوربین عکاسی

برای ثبت یک عکس حرفه ای وجود دوربین و تجهیزات آن تنها گام اول است، این تجربه و خلاقیت عکاس و شناخت لنزهای دوربین است که ملاک تمایز عکس ها می شود. در حقیقت مهم تر از بدنه دوربین لنز آن می باشد.

لنز دوربین از یک یا چند عدسی محدب و مقعر تشکیل شده است که با هدایت نور به سنسور دوربین باعث وضوح کیفیت تصویر می شود. درحقیقت لنز ها مانند چشم انسان عمل می کنند و بنا به میزان نور محیط دیافراگم خود را باز می کنند.

خرید لنز دوربین کانن و نیکون

برای خرید اینترنتی انواع لنز دوربین عکاسی می توانید از طریق لیست محصولات ارائه شده در همین صفحه محصول مورد نظر را انتخاب کرده و با وارد شدن به سبد خرید به تکمیل سفارش خود بپردازید. اما قبل از خرید هر وسیله ای کسب اطلاعات در مورد آن باعث می شود تا با چشم باز خرید کنید و این امر در خصوص وسایلی که کمی تخصصی تر هستند ضروری تر است. به همین منظور در ادامه اطلاعات مختصری به عنوان راهنمای خرید لنز دوربین عکاسی در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

ویژگی های لنز دوربین عکاسی

  • فاصله کانونی : به فاصله بین سنسور دوربین و نقطه ای که نور ورودی همگرا می شود، فاصله کانونی می گویند. این اندازه را با واحد میلی متر نشان می دهند. هرچه فاصله عدد فاصله کانونی کوچکتر باشد، لنز، زاویه دید بیشتری دارد.

  • میزان باز شدن دیافراگم : این عدد تعیین می کند که چه میزان نور وارد لنز دوربین شود. هر چه این عدد کوچکتر باشد، میزان باز شدن دیافراگم بیشتر بوده و در شرایط کم نور تصاویر بهتری ثبت می شود.

دسته بندی لنزها از نظر فاصله کانونی

لنزهای دوربین عکاسی بر اساس اینکه فاصله کانونی ثابت یا متغیر داشته باشند به دو نوع زیر تقسیم بندی می شوند

  • لنزهای پرایم : که فاصله کانونی ثابتی دارند و به دلیل اینکه عناصر اپتیکی زیادی در آن ها به کار نرفته است نسبتا سبک می باشند. از این لنزها برای عکس برداری تخصصی استفاده می شود.

  • لنزهای زوم : که فاصله کانونی متغیری دارند و به دلیل وجود عناصر اپتیکی زیاد در ساختار آنها، نسبتا سنگین می باشند.

انواع لنز دوربین عکاسی و کاربرد آن ها

  • لنز ماکرو : یا اصطلاحا CloseUp که برای عکس برداری از سوژه های کوچک ونزدیک، فوکوس بالایی داشته و تصاویر شارپ و با کیفیتی ثبت می کند. از لنز ماکرو برای عکسبرداری از حشرات، گل و یا حتی قطرات شبنم استفاده می شود.

  • لنز تله : این لنز مناسب عکاسی در فاصله دور می باشد زیرا فوکوس خوبی بر روی سوژه های دور دارد. فاصله کانونی لنز تله بالاتر از 50 میلی متر است و مناسب عکاسی حیات وحش می باشد. اگر فاصله کانونی بالاتر از 300 میلی متر باشد به آن لنز سوپر تله فوتو می گویند و مناسب عکاسی پرتره های ورزشی می باشند.

  • لنز زوم : همانطور که در بالا توضیح داده شد فاصله کانونی و میزان باز شدن دریچه دیافراگم برای کنترل نور در این لنزها متغیر است.

  • لنز واید : زاویه دید بالایی دارد و برای عکاسی از خیابان و محیط های شهری که سوژه ها با فاصله قرار دارند مناسب است.

  • لنز چشم ماهی : این لنز یک لنز فانتزی بوده که تصاویر را به شکل دیده شده از چشم ماهی نشان می دهد. به طور مثال یک اتاق را شبیه یک حباب نشان داده و اصولا خطوط صاف را محدب می کند.

برندهای لنز دوربین عکاسی

با پیشرفت صنعت عکاسی نیاز به لنزهای گوناگون برای تخصصی تر شدن زمینه های عکاسی بیش از پیش احساس شد. همین امر سبب شد شرکت های زیادی وارد صنعت تولید لنز شده و برندهای زیادی وارد بازار شوند. لنز دوربین عکاسی کانن و نیکون از جمله معروف ترین این برندها می باشند. اما برندهایی مانند زایس (Ziess)، کداک (Kodak)، لایکا (Leica) نیز در جهان از اعتبار بالایی برخوردارند.