اضافه شدن قابلیت Dark Mode به اینستاگرام

اگر شما هم مانند خیلی از افراد اهل چک کردن اینستاگرام در هنگام خواب و خاموشی چراغ های خانه باشید ، اضافه شدن قابلیت Dark Mode یا همان تم شبانه می تواند خبر خوبی برای شما باشد!

با پشتیبانی ios13 و اندروید ۱۰ از تم تیره، شاهد افزایش محبوبیت آن در بین کاربران و توسعه دهندگان اپلیکیشن ها هستیم. پس از گوگل که حالت دارک مود را برای gmail فعال کرد، اینبار شاهد اضافه شدن حالت دارک مود به نرم افزار شبکه اجتماعی محبوب Instagram هستیم. در حال حاضر این قابلیت در نسخه بتا اینستاگرام برای اندروید ۱۰ عرضه شده است و از معدود دفعاتی است که در اضافه کردن قابلیت ها اینستاگرام، نسخه اندروید از نسخه ios پیشی گرفته است. انتظار می رود به زودی این قابلیت به اینستاگرام نسخه ios نیز اضافه شود.

اینستاگرام در حالت دارک مود از پس زمینه  کاملا سیاه استفاده می کند و آن را بصورت یکپارچه بر روی تمام صفحات اجرا نموده است و کاربران می توانند در IGTV و دایرکت نیز از این قابلیت بهره ببرند.

در صورتی که گوشی خود را به اندروید ۱۰ آپدیت کنید با فعال کردن حالت دارک مود و آپدیت اینستاگرام به نسخه ۱۱۴.۰.۰.۲۴ شاهد فعال شدن خودکار تم تیره اینستاگرام خواهید بود. این قابلیت در گوشی های سامسونگ با اندروید نسخه ۹ نیز قابل اجراست که لازم است علاوه بر فعال کردن دارک مود باید به قسمت “دولوپر (developer)” گوشی خود بروید و حالت دارک مود را روی “همیشه روشن” قرار دهید.

با این حال با توجه به بتا بودن نسخه ارائه شده، اشکالاتی در این نسخه وجود دارد که مهمترین آن محو شدن ساعت و آنتن شبکه در بالای گوشی است که انتظار می رود این مشکل نیز به زودی رفع شود.

نظر شما در قابلیت جدید دارک مود اینستاگرام چیست؟ اضافه شدن یک قابلیت کاربردی یا تنها امکان تغییر رنگ تم اپلیکیشن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *