آموزش تعمیر هدفون بلوتوثی NIA + ویدئو

هدست و هدفون از محبوب ترین اکسسوری های موبایل و کامپیوتر هستند و مانند هر وسیله الکتریکی دیگری بعد استفاده های طولانی ممکن است دچار مشکل و خرابی شوند. اما با یادگیری بعضی نکات نیازی به خرید یک هدفون جدید نداریم و میتوان با یادگیری مراحل تعمیر هدفون بلوتوثی، از همان محصول معیوب قبلی دوباره برای مدت ها استفاده کرد. هدفون NIA یکی از پر فروش‌ترین هدفون ها در بازار ایران است که اگر خود شما تا به حال یکی از آن‌ها را نداشته‌اید ، قطعاً این هدفون بلوتوثی را در دست اطرافیان و دوستان خود دیده‌اید. دلیل محبوبیت بالای هدفون های نیا در ایران را میتوان در قیمت مناسب، تنوع رنگ بندی و کیفیت صدای خوب این محصولات، جستجو کرد.

مشکلات بوجود آمده برای هدفون نیا را به سه بخش

 1. باتری و عدم نگهداری شارژ
 2. خش خش کردن و مشکلات صدا
 3.  قطع شدن سوکت شارژ و عدم امکان شارژ صحیح

می توان تقسیم کرد. برای آموزش تعمیر هدفون نیا سه ویدئو مجزا به زبان ساده در ادامه مقاله قرار گرفته که از صفر تا صد مراحل تعمیر هدفون بلوتوثی، برای افراد حتی مبتدی، در این ویدئوها بیان شده است.

تعویض باتری هدفون نیا

تمامی باتری‌هایی که در ابزار و وسایل مختلف به کار می‌روند، عمر مفیدی دارند و این موضوع تنها محدود به یکسری از وسایل خاص نیست؛ باتری هدفون نیا هم از این قاعده مستثنا نبوده و آن هم عمر مفیدی دارد. اما بعضاً با وقوع برخی موارد، بسیاری از کاربران به اشتباه گمان می‌کنند که «خود هدفون بلوتوث خراب شده است» در صورتی که چنین نیست. مواردی از این قبیل:

 • خاموش شدن هدفون پس از شارژ کامل
 • دیر شارژ شدن هدفون
 • قطع شدن اتصال با گوشی یا…
 • زود خالی شدن باتری

اما در بسیاری از موارد، با راهکارهای ساده می‌توان این مشکلات را مرتفع کرد و مانع از خرید هدفون بلوتوثی دیگر شد.

در ویدئو زیر، نحوه تعویض باتری هدفون نیا را خواهیم دید.


در این ویدئو یک مدل از هدفون NIA به عنوان نمونه استفاده شده است، اما مراحل تعویض باتری هدفون نیا X2 ،نیا X3 ، نیا Q8 و مدل‌های دیگر این هدفون یکسان است و تقریباً اصول مشابه و مشترکی دارد.

در این ویدئو به تعویض باتری هدفون نیا X2 پرداخته ایم، اما سایر مدل های دیگر نظیر نیا X3، نیا Q8، و همینطور دیگر موارد مانند هم می باشد.

البته اگر هنوز کاملا مطمئن نیستید که آیا باتری هدفون شما خراب می باشد و یا خیر، می توانید مراحل زیر را انجام دهید و زمانی که به قسمت باتری دسترسی پیدا کردید، مشاهده کنید آیا باطری هدفون شما باد کرده است و یا ظاهر آن کاملا سالم می باشد. اگر باد کرده باشد، قطعا عمر آن تمام شده و به منظور تعمیر هدفون بی سیم نیاز به باتری جدید دارید.

مراحل تعویض باتری هدفون بلوتوثی نیا

در این جا لازم است ذکر کنیم که تنها گوشی چپ هدفون نیا را برای تعویض باطری باز می کنیم. زیرا باتری در این قسمت قرار دارد.

ابتدا ابر گوشی چپ را جدا می کنیم و سپس پیچ های روی هدفون را باز می کنیم. برای باز کردن پیچها باید از پیچ گوشتی استفاده کنیم که قسمت نوک آن متناسب با اندازه پیچ ها باشد.

پس از باز کردن پیچ ها، حالا نوبت برداشتن دریچه پلاستیکی می باشد. وقتی دریچه را جدا می کنیم، می توان باتری را مشاهده کرد.

برای اینکه سیم های مثبت و منفی استفاده شده در باتری باهم اتصالی برقرار نکنند معمولا به وسیله نوارهای چسب از همدیگر فاصله پیدا کرده اند و به وسیله نوارهای چسبی قسمت اتصال سیم ها را عایق می کنند. بنابراین باید چسب ها را از روی سیم ها جدا کنید که کاملا کار راحتی می باشد.

حالا نوبت جدا کردن باتری از هدفون رسیده است. برای جدا کردن به یک هویه لحیم کاری نیاز داریم. زیرا سیم های باتری به سیم های هدفون با قلع لحیم شده است. هویه را بر روی محل لحیم قرار می دهیم تا قلع ها، حالت مذاب پیدا کنند و بتوانیم سیم ها را از همدیگر جدا کنیم.

پس از جدا کردن باتری خراب شده، باتری جدید را جایگزین می کنیم. نکته ای که قابل توجه است باتری جدید می تواند از باتری قبلی ظرفیت بیشتری داشته باشد. تنها موردی که باید حواستان باشد، ابعاد باطری جدید در داخل گوشی هدفون به راحتی قرار بگیرد و از فضای خالی داخل گوشی بزرگ تر نباشد.

پس از جایگزین کردن باتری جدید، حالا باید سیم های آن را به سیم های هدفون لحیم کنیم. برای این کار ابتدا سیم های قرمز رنگ هدفون و باطری را باهم لحیم می کنیم. زیرا جریان مثبت در تمام هدفون های نیا قرمز رنگ می باشد. پس از متصل کردن سیم های مثبت، نوبت لحیم سیم های منفی می رسد که می توانند دارای هر رنگی باشند.

دیگر به هویه احتیاجی نداریم و کافی است که برای عایق کردن سیم ها و همینطور جدا نگه داشتن سیم های مثبت و منفی، قسمت های محل اتصال آنها را با چسب نواری بپوشانیم.

تقریبا مراحل  تعمیر هدفون  تمام شده است! فقط باید باتری را داخل گوشی قرار دهیم و می توانیم برای اینکه باتری در داخل هدفون جابه جا نشود با چسب، مکان آن را ثابت کنیم. سپس قسمت پلاستیکی که جدا کرده بودیم را بر روی گوشی می گذاریم و پیچ های آن را می بندیم. البته جای گذاری و چرخاندن پیج ها، با دقت این کار را انجام دهید تا هرز نشوند.

برای قرار دادن ابر هم، باید از قسمتی که یک شیار بر روی گوشی هدفون قرار دارد، بخشی از ابر را وارد کنیم و سپس ابر را می چرخانیم تا تمام آن از طریق شیار بر روی گوشی قرار بگیرد.

اکنون می توانیم از هدفون استفاده کنیم و برای اینکه آگاه شویم آیا تمام مراحل تعمیر هدفون بلوتوثی نیا را درست اجرا کرده ایم یا خیر، هدفون را روشن می کنیم. در صورت درست انجام داده بودن مراحل قبلی، می توان از آن استفاده کرد.

برای پیدا کردن باتری کافی است مدل مورد نظر خود را در قسمت سرچ بالای سایت تکنوسان وارد کرده تا آن را بیابید و یا با کلیک بر روی لینک قرار داده شده، تمام باتری‌های موجود در سایت تکنوسان را مشاهده کنید:

 

باتری تعمیری هدفون

تعویض اسپیکر هدفون نیا NIA

تعویض اسپیکر هدفون بی سیم نیا NIA

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هدفون تان دچار قطعی صدا و خش خش شده باشد. در اینجا قرار است بررسی کنیم تا مواردی که باعث چنین اشکالاتی در صدا می شود را پیدا کنیم و سپس راهکارهایی جهت رفت مشکل ها بیان می کنیم.

قبل از بررسی ابتدا باید بدانیم آیا هر دو گوشی قطع و یا خش خش می کند یا فقط یکی از گوشی ها مشکل صدا را دارد. اگر یکی از گوشی ها مشکل داشت، ابتدا باید سیم هایی بیرونی که قابل مشاهده می باشد و بدنه را به دو گوشی متصل کرده، بررسی کنیم. برای انجام بررسی ما یک موزیک پخش می کنیم. حالا به تکان دادن سیم های هدفون می پردازیم. اگر در چنین صورتی مشکل صدا برطرف شد، یعنی سیم های هدفون مشکل دارد و باید سیمی که دو گوشی را به هم متصل کرده، تصویض شود و ارتباطی به اسپیکرها ندارد.

اما اگر مشکل مان برطرف نشود، حالا به بررسی مورد دوم می رسیم و باید گوشی سمت راست را باز کنیم. حتی اگر گوشی سمت چپ هم صدا نداشته باشد اول باید گوشی راست را باز کنیم. زیرا برد صدا در  این قسمت قرار دارد.

برای باز کردن هدفون، ابر روی گوشی را جدا می کنیم و سپس پیچ هایی که قرار دارد را باز می کنیم. حالا نوبت به جدا کردن درپوش پلاستیکی می باشد.

بعد از جدا کردن در پوش پلاستیکی، به برد دسترسی پیدا می کنیم. ابتدا یک بررسی کلی انجام می دهیم تا ببینیم آیا جایی از برد دارای کنده شدن اتصالات و یا موارد مشابه دیگری می باشد یا خیر. زیرا یکی از دلایلی که می تواند مشکل صدا بوجود بیاید، قطع شدن محل اتصال سیم ها از برد می باشد.

اگر مشکلی در برد صدا ندیدیم و به طور مثال گوشی چپ صدا نداشته باشد، برای تعمیر هدفون اکنون باید گوشی سمت چپ را بررسی کنیم.

برای بررسی مراحلی را که جهت باز کردن گوشی راست انجام دادیم، مانند همان را برای گوشی چپ تکرار می کنیم. سپس سیم هایی که به هم متصل هستند را نگاه می کنیم تا ببینیم آیا اشکال صدا در این جا پیدا می شود و یا باید مراحل را ادامه بدهیم. اگر در این قسمت هم قطع شدگی وجود نداشته باشد، در اینجا دو احتمال وجود دارد:

اول اینکه احتمال دارد مشکل صدا مربوط به خروجی که از برد اصلی به گوشی چپ آمده باشد و اگر این قسمت هم سالم بود، احتمال دوم صدق می کند که با خرابی اسپیکر و تعویض آن رو به رو هستیم.

برای اینکه بفهمیم آیا خروجی صدا ایراد دارد یا خیر، می توانیم اسپیکر راست که سالم می باشد را با استفاده از هویه، از محل اتصال سیم ها جدا کنیم و به جایگزین اسپیکر چپ قرار بدهیم. برای انجام تست یک موسیقی اجرا می کنیم. اگر صدا برقرار شد، یعنی مشکل از اسپیکر می باشد و اگر هنوز صدا نداشتیم، یعنی ایراد از خروجی صدا می باشد و باید قطعات مربوطه که بر روی برد نصب می باشد، بررسی شود.

در اینجا فرض می گیریم پس از جایگزین کردن اسپیکرها صدا برقرار می شود و حال نوبت به تعویض اسپیکر خراب با اسپیکر سالم می رسد.

برای این کار، اگر از قبل هدفونی با برند نیا دارید که آن هم یکی از دو اسپیکر آن سالم می باشد، می توانید از اسپیکر آن هم استفاده کنید. معمولا مدل هایی از هدفون نیا که در رده قیمت های مشابه هستند، کیفیت اسپیکرهایی که در آن ها به کار رفته نیز یکسان می باشد و به جای همدیگر می توان استفاده کرد.

اما اگر قصد دارید که یک اسپیکر تهیه کنید ولی از مدل اسپیکر قبلی اطلاعی ندارید، جهت آگاهی از مشخصات اسپیکر قبلی می توانید، مواردی که بر روی بدنه اسپیکر درج شده مراجعه کنید.

در برخی از مدل ها، بر روی بدنه اسپیکر چیزی درج نشده است و در چنین مواردی کار قدری مشکل می شود زیرا یا برای پیدا کردن مدل اسپیکر به احتمال زیاد باید در اینترنت جستجو کنید. اما یک راهکاری هم که در برخی موارد جواب می دهد و اینکه با توجه به قیمت هدفونی که خریداری کرده اید، قیمت اسپیکر آن را به صورت حدودی محاسبه کنید و در آن محدوده قیمت یک اسپیکر دیگر تهیه کنید.

اگر برای شما یکسان بودن صدا دریافتی مهم می باشد، می توانید دو اسپیکر آن را همزمان عوض کنید.

اکنون که اسپیکر مورد نظرمان را تهیه کرده ایم، نوبت به تعویض اسپیکر جدید با اسپیکر قبلی رسیده است. در ابتدا باید با استفاده از وسایلی مثل قاب باز کن که دارای سرهای تخت می باشد، اسپیکر را از بدنه پلاستیکی که با چسب به آن وصل شده است جدا کرد.

برای اینکه بدنه پلاستیکی که اسپیکر در آن قرار می گیرد آسیب نبیند سعی کنید برای جدا کردن، ابتدا از چندین طرف محل اتصال چسب ها را قطع کنید تا در هنگام برداشتن اسپیکر  بدنه پلاستیکی دچار آسیب و شکستگی نشود. وقتی در حال جدا کردن اسپیکر هستید، اگر سیم هایی که از برد آمده و نمی گذارد که اسپیکر را به راحتی در دست بگیرید، می توانید با هویه محل اتصال سیم ها را جدا کنید.

پس از جایگزین کردن اسپیکر جدید تقریبا مراحل کار تمام شده است و باید اسپیکر را در جای پلاستیکی قرار دهیم و برای ثابت نگه داشتن آن ، می توانیم از چسب های مایعی استفاده کنیم.

سپس پیچ هایی که باز کرده ایم، دوباره می بندیم و در آخر برای قرار دادن ابر بر روی گوشی از قسمت شیاری که بر روی بدنه گوشی قرار دارد، بخشی از ابر را وارد می کنیم، سپس ابر را آرام آرام می چرخانیم تا تمام ابر، بر روی گوشی قرار بگیرد.

حالا نوبت تست مجدد می باشد و اگر مراحل بالا را درست انجام داده باشید، تعمیر هدفون بلوتوثی نیا با موقفیت انجام شده و می توانید از هدفون خود با اسپیکرهای جدید آن استفاده کنید و دیگر نیازی به خرید هدفون جدید نخواهید داشت.

 

تعویض سوکت هدفون بلوتوثی نیا NIA

در شاید برای شما پیش آمده باشد که سوکت شارژر هدفون تان پس از مدتی استفاده کردن از جای خودش کنده شود و یا وقتی شارژر را به آن متصل می کنیم با کیفیت مطلوب شارژ نکند و یا اصلا چرا شارژ آن روشن نشود. یکی از دلایل اصلی نیاز به تعمیر هدفون بی سیم، همین معضل خراب شدن سوکت شارژ هدفون است که البته با مشاهده ویدئو زیر به راحتی قابل تعمیر است.

 

 

مراحل تعویض سوکت در هدفون های بلوتوث نیا

برای تعمیر هدفون بلوتوث نیا، ابتدا گوشی مورد نظری که سوکت شارژر در  بدنه آن قرار دارد را در دست می گیریم و ابر آن را جدا کرده و شروع به بازکردن پیج های آن می کنیم.

وقتی تمام پیچ ها باز شد، حالا در پوش پلاستیکی را از روی قسمت دیگر جدا می کنیم. اکنون باید به برد هدفون دسترسی داشته باشیم. در این زمان معمولا به وسیله دو پیچ، مدار هدفون به بدنه متصل شده است که برای جدا سازی مدار از بدنه لازم می باشد که آن پیچ ها هم باز کنیم.

پس از باز کردن پیچ های برد هدفون، زمان جدا کردن سوکت معیوب می باشد. بیشتر سوکت های به کار رفته در هدفون ها معمولا سوکت های میکرو یو اس بی یا همان اندرویدی می باشد. با اینکه در اکثر مدل های سوکت ها ما تفاوتی مشاهده نمی کنیم، اما ممکن است که از لحاظ ظاهر و نحوه اتصال شان به برد ها متفاوت باشد.

به طور مثال چند نوع از انواع مختلفی که بر مبنای پایه می توانیم دسته بندی کنیم، عبارتند از دارای دو پایه و چهار پایه، همینطور اینکه پایه های سوکت در کنار آن قرار دارد و یا زیر آن.

برای جدا کردن سوکت معیوب می توانیم با استفاده از یک هویه لحیم کاری، محل اتصال پایه ها را حرارت داده و وقتی قلع موجود به حالت مایع در آمد، سوکت را از روی برد جدا می کنیم.

سپس سوکت شارژر هدفونی که تهیه کرده ایم را در جای سوکت قبلی قرار می دهیم. در یک طرف سوکت  ۵ پایه ریز قرار دارد. فقط باید مطمئن شویم قسمتی که این پایه های ریز قرار دارد، بر روی متا ریزه های برد قرار گیرد. حالا محل پایه های سوکت را با هویه لحیم کاری می کنیم و بعد از آن نوبت به لحیم پایه های ریز سوکت بر روی متا ریزه های مدار می باشد.

اکنون مراحل تعویض تمام شده است. اما قبل از قرار دادن برد در جای اصلی خود، ابتدا شارژر را به سوکت متصل می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم، برق رسانی مشکلی ندارد و سوکت به راحتی شارژ می کند.

بعد از اطمینان برد را در جای خود قرار داده سپس شروع به بستن پیچ هایی که کرده ایم، می کنیم. در انتها برای گذاشتن ابر، بر روی گوشی از قسمت شیار موجود ابتدا قسمتی از آن را داخل می کنیم و ابر را می چرخانیم تا تمام آن بر روی گوشی قرار بگیرد.

در آخر اگر در مورد موارد بالا هر گونه سوالی داشتید و یا انتقاد و پیشنهاد مورد نظر دارید، می توانید با گذاشتن کامنت به ما اطلاع رسانی کنید و همین طور با کامنت های ارزشمندتان به جامعیت این مقاله افزوده خواهد شد.

 

محصولات مرتبط

46 دیدگاه برای آموزش تعمیر هدفون بلوتوثی NIA + ویدئو ثبت شده است

 1. سلام
  آموزش خوب و به جایی بود لطفا تخصصی تر آموزش بگذارید
  البته سطح آموزش خیلی پایین بود همین مراحل رو میشد در یک دقیقه توضیح داد .

  1. سلام
   ممنون از نظرتون
   تو ویدئوهای اولیه سعی بر اینه که همه مراحل به صورت مقدماتی و ساده توضیح داده بشه
   ان شا الله تو ویدئوهای بعدی تخصصی تر آموزش داده میشه

   1. ببخشید یه سوال دارم
    هدفون من مدل نیا Q1 هستش بعد خراب شد و من درستش کردم فقط الان مونده دوتا سیم که کنارش رو برد نوشته +HIC و – HIC
    این دوتا به کجا باید وصل شن

  2. سلام
   هدفون ما موقع استفاده یک هو خاموش شد. بعد دیگه روشن نمی شد.
   ما فکر می کردیم شارژش تموم شده ولی وقتی به شارژ متصلش کردیم دوباره روشن شد
   الان درحال حاضر فقط توی شارژ کار می کنه و وقتی از شارژر جداش کنیم خاموش می شه
   باید چکار کنیم؟
   سوخته؟ 😔

 2. با سلام خسته نباشید.
  ببخشید من هدفون نیا Q1 دارم باتریش اسیب دیده. خواستم باتریش رو عوض کنم اما باتری سکه ای بود و اصلا از هدفون جدا نمیشد.ممنون میشم راهنماییم کنید.

 3. سلام هدفون من یک طرفش صدا نمیاد
  بازش کردم دیدم که دو تا از سیماش انگار مشکل دارن ولی نمیدونم چیکارشون کنم به چی وصلشون کنم

 4. سلام ممنون از آموزش های خوبتون. من یه هدفون نیا دارم ۲ ساله هم به درستی باهاش کار میکنم ولی یه چند وقتیه که میزنمش به شارژ دیگه اون چراغ قرمز نمیشه که در حال شارژه و اصلا هم شارژ نمیشه میشه بگید دلیلش چیه؟؟ البته یه بار همینجوری شد بردم درستش کردن. یه سیم جدا بهش وصل کردن ولی الان روشن میشه ولی شارژ نمیشه تورررو خدا بگین باید چیکارش کنم؟

 5. سلام وقتتون بخیر واقعیتش من یه هدفونی خریدم ک وقتی میخوام بزنم به شارژ، چراغش بعد ۱۵ ثانیه خاموش میشه میخواستم بپرسم ایا مشکل باتریشه؟

 6. سلام.خسته نباشید.ممنون از ویدیو های آموزشی عالی شما.من یک هدفون نیاQ8دارم.ولی هدفون من شارژ رو قبول نمیکنه.تو شارژ وقتی که روشن هست شارژ قبول می‌کنه ولی به محض اینکه شارژش رو میکشم خاموش میشه.چراغ شارژش هم روشن نمیشه.طبق آموزش تعویض باتری شما من باتری رو باز کردم و دیدم مثل یک بالشت باد داره.میخواستم ببینم مشکل از باتری هست یا سوکت.ممنونم.

 7. سلام مال من x2 هستش که یک چند وقتی بود بلندگو سمت چپ قطع میشد که با تکان دادن سیم های نخی (سیم هایی که بلندگو سمت چپ و باتری را به سمت راست وصل میکند)درست میشد اما دو سه روزه که کامل قطع شده و بعد از باز کردن دیدم که همه چی لحیم شده و سالم به نظرتون علتش چیه؟؟؟

 8. ببخشید من هدفونم فکر کنم سیمش از یه جاهایی قطعی داره چون توی یه حالت های خاصی روشن میشه بنظرتون این درست میشه؟

 9. سلام.خسته نباشید
  گفته بودید می تونیم سوکت شارژ هدفون رو از سایت خریداری کنیم،ولی وقتی سرچ کردم،فقط سوکت شارژ گوشی موبایل بود،می تونید بگید دقیقا سوکت شارژ کدوم موبایل به هدفون نیا می خوره؟

 10. سلام
  هدفونم شارژ نمیشه با کابل شارژ هدفون میتونم گوشیم رو شارژ کنم ولی خود هدفون با هیچکدوم از شارژرا شارژ نمیشه احتمال داره سوکت ایراد داشته باشه. زیاد استفاده نکردم ازش قبلا هم میزدم تو شارژ زیاد شارژ نمیشد و سریع چراغ شارژ خاموش میشد ولی اوایل زیاد طول میکشید شارژ بشه دوساله دارمش. ممنون میشم پاسخگو باشید.

 11. من یک هدفون نیا دارم وقتی میزنم داخل شارژ فقط چراغش روشن میشه و اصلا شارژ نیمشه و اینکه کسی میدونه چطوری با سیم استفاده کنم چون داخل مشخصات هدفون زده اتصال باسیم و بی سیم.؟؟؟ حالا چطوری باسیم وصل کنم

  1. سلام
   باید سیم متصل به اسپیکر و خروجی صدای روی برد هدفون تست شود اگر سیم هدفون مشکل نداشت باید سیم ها رو به خروجی سمت راست متصل نمایید

 12. سلام خدمت شما

  من هدفونم نمیدونم چرا وقتی روشن میکنم که از طریق بلوتوث وصل بشم یا از طریق مموری کارت گوشی سمت چپ نویز میزنه

  ولی وقتی با کابل aux وصل هستم صدا بسیار خوب و بدون مشکل هست

  میشه راهنمایی کنید منو هدفون هیچ ضربه ای بهش وارد نشده مثل پر ازش محافطت کردم

  خواهش میکنم راهنمایی کنید منو

 13. سلام بنده یکی دارم یه سال استفاده نکردم مدتی میزنم شارژ چراغش روشن میشه منتها کار نمیکن و وقتی از شارژ میکشمش خاموش میشه به یه تعمیر کار دادم باز کرده میگ یه قطعغه خیلی ریزی توی برد سوخته گفتش اکر قطع گیرت نیپمد بردش کیرت اومد تعویض کنی درست میشه لطف میکنید بگید قطعات مربوط به برد هدفون نیا q8 از کجا باید پیدا کنم با تشکر

 14. سلام.ببخشید هدفون من شارژ میشه ولی وقتی روشنش میکنم روشن نمیشه چیکار کنم؟چک کردم مشکل از سوکت و باتری نبود

 15. حیف این دیر اپلود شد. الان فهمیدم بعد از دوسال که هدفونمو دادم به یک خر تعمیر کنه و باطریشو برده سمت راست با فشار با چسب بسته و پلاستیکشو شکسته و باطریشم خراب شده فورا و سمت چپشم خورد کرذه با چسب چسبونده. خدا لعنتت کنه هرجا هستی که ریدی ب هدفونم. بیخود بهشون نمیگن خر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *