ترازوی هوشمند

ترازوی های هوشمند بهترین همراه سلامت

ترازوی هوشمند

نسل جدیدی ترازو ها که بعد از نسخه دیجیتال آن ها عرضه شده اند،ترازوهای هوشمند هستند. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید ترازوی تحلیلگر بدن چیست و چگونه کار میکند. این ترازو های پیشرفته با ویژگی های منحصر به فرد خود توانسته اند نظر مخاطبان زیادی را به خود جلب کند.

با استفاده از این دستگاه تمامی افراد یک خانواده در هر سنی می توانند علاوه بر آنکه از وزن خود مطلع شوند، سلامتیشان را نیز پایش کنند. با توجه به این که سلامتی یک امر ضروری در میان تمام سنین و افراد محسوب میشود ،فروش این محصول در کمپانی های مربوطه به سطح قابل قبولی رسیده که حکایت از استقبال مردم از این نسل از ترازو دارد.

در ادامه با کاربرد های ویژه ای از این دستگاه ها آشنا می شویم.

عملکرد

ترازوی دیجیتال هوشمند از طریق بلوتوث به دستگاه های با سیستم عامل اندروید و IOS متصل میشود. این دستگاه با اپلیکیشن  مربوطه به برند خود، قابل همگام سازی است که در آن میتوانید اطلاعات بدن خود را مشاهده نمایید. همچنین این ترازو ها می توانند با دستبند و ساعت های هوشمند در ارتباط باشد.

منبع تغذیه ترازو باتری های قلمی می باشد که تعداد آن ها بسته به نوع دستگاه متغیر می باشد.

ترازوی هوشمند

اطلاعات ارائه شده در اپلیکیشن

این دستگاه ها اطلاعاتی نظیر BMI، میزان چربی، توده عضلانی، تشخیص میزان متابولیسم پایه بدن ، آب بدن، فرم بدن و … را در اختیار افراد می گذارد. بررسی همه جانبه این موارد برای سلامت انسان ها امری ضروری است که در این مطلب به بررسی برخی از این ویژگی ها خواهیم پرداخت.

وزن کشی

وظیفه ابتدایی و پایه هر ترازو اندازه گیری وزن است. در این نسل از ترازو ها قابلیت اندازه گیری دقیق وزن از 5 تا 150 کیلو فراهم شده است. در داخل دستگاه 4 سنسور برای تشخیص وزن تعبیه شده تا وزنی دقیق را ارائه بدهد البته این سنسور ها در تولیدات شرکت های مختلف دارای کیفیت و دقت در کنار تعداد خاص می باشد. وزن کشی این دستگاه تا اندازه ای دقیق است که حتی با خوردن یک لیوان آب و وزن کردن مجدد خودتان تغییر را مشاهده می کنید. وزن شما هم بر اساس پوند و هم کیلوگرم اندازه گیری می شود و با استفاده از سه الگوریتم متفاوت،‌ داده ها را ذخیره و تفسیر می کند.

شما می توانید از طریق نمودار داخل اپلیکیشن تغییرات وزنی خودتان و خانواده تان را در طول زمان مشاهده کنید.

شاخص BMI

BMI دقیق ترین شاخص حجم بدن است که میزان اضافه و یا کم بودن وزن افراد را بر اساس قد و وزن  مشخص می کند. ترازوی شما قادر است پس از تشخیص قد و وزنتان BMI شما را محاسبه کند و به شما نمایش دهد البته شما خود باید میزان قدتان را درون اپلیکیشن وارد کنید. شاخص توده بدنی نرمال هر فرد متغیر است و اگر عدد BMI شما کمتر یا بیشتر باشد یعنی باید نسبت به تناسب اندامتان اهتمام بورزید. اگر شما قصد کاهش یا افزایش وزن دارید باید با توجه به این عدد مقدار کالری مصرفی روزانه تان را تنظیم کنید تا به وزن مورد نظرتان برسید.

آب بدن

همانطور که می دانید آب یکی از حیاتی ترین عناصر بدن را تشکیل میدهد. دو سوم بدن انسان از آب تشکیل شده و نیمی از وزن شما می باشد. ضرورت نوشیدن آب کافی در طول روز بسیار مهم است زیرا عملکرد بسیاری از اعضای بدن مثل مغز و ماهیچه ها بدان وابسته است. همچنین برای تنظیم دمای بدن خود به مقدار کافی آب نیاز دارید. در ترازوی هوشمند میزان درصد آب بدن شما قابل اندازه گیری و مشاهده می باشد.

متابولیسم پایه

ترازوی هوشمند

همانطور که ذکر شد این دستگاه قادر است متابولیسم پایه شما را محاسبه و نشان دهد. BMI یا همان متابولیسم پایه مقدار کالری است که بدن هر فرد برای انجام اعمال حیاتی مثل تنفس، گردش خون و… به آن نیاز دارد. این عدد وابسته به پارامتر هایی مانند قد، وزن و سن شما می باشد که در هر فرد متفاوت است. این بدین معنی است که اگر شما می خواهید وزن کم کنید باید کالری مصرفی خود را بر طبق این عدد کنترل کنید. لازم به ذکر است که کاهش سرخود و زیاد کالری مصرفی لازم آسیب های زیان باری به بدن میزند که اهمیت دانستن متابولیسم پایه را افزایش می دهد.

فرم بدن

فرم بدن هر فرد شکل خاص خود را دارد که وابسته به وزن، میزان چربی و ماهیچه میباشد. در اپلیکیشن مربوطه خود میتوانید بر طبق دسته بندی قرار داده شده مشاهده کنید که فرم بدنتان چگونه است. همچنین با افزایش فعالیت و ورزش خود فرم بدنی شما تغییر میکند که نتیجه این تغییر را می توانید در ترازوی خود مشاهده نمایید.

عکس زیر نمونه ای از اپلیکیشن مربوط به وزنه شیائومی است که در آن فرم بدنی هر شخص قابل مشاهده می باشد

ترازوی هوشمند

درصد چربی بدن

میزان چربی در بدن یکی دیگر از پارامتر ها محاسبه شده در ترازوی هوشمند است. درصد چربی بدن حاصل تقسیم کل چربی بدن بر وزن است. شاخص چربی اکثر زنان چیزی بین 25% تا 32% است. درصد چربی نرمال در مردان بین 18 تا 25 درصد می باشد. چربی بیشتر از حد نرمال نشان دهنده اضافه وزن در فرد است. شاخص چربی بدن از وزن نقش مهمتری در تناسب اندام دارد. اگر می خواهید به منظور حفظ سلامتی تان وزنتان را کاهش دهید باید توجه داشته باشید که ممکن است حتی با کاهش وزن و رسیدن به وزن نرمالتان درصد چربی بالایی داشته باشید. لذا شما باید با دانستن میزان چربی بدنتان رژیم غذایی کم کالری و ورزش روزانه خود را تنظیم کنید.

قابلیت های دیگر

در متن بالا به چند نمونه از کاربردهای مهم و ضروری وزنه هوشمند به طور کامل پرداختیم. در ادامه به نمونه های دیگری که در برخی ترازوهای هوشمند به کار رفته شده اشاره میکنیم.

  • اندازه گیری توده عضلانی
  • اندازه گیری توده استخوانی
  • اندازه گیری میزان چربی بدن نسبت به عضلات
  • اندازه گیری میزان چربی احشایی و …

 

جمع بندی

همانطور که دیدید مانیتورینگ و پایش همیشگی سلامت بدنتان امری ضروری و مهم است که این دستگاه با قابلیت های فراوان خود آن ها را در اختیارتان گذاشته است. پس اگر برای سلامتی خود و اعضای خانواده تان ارزش قائل هستید می توانید با تهیه این محصول از شرکت ها معتبر وضعیت سلامتی خود را به راحتی میسر کنید.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *