راهنمای خرید پاوربانک

راهنمای خرید پاوربانک به زبان ساده

با وجود تنوع بالای پاور بانک های موجود در بازار این سوال پیش می آید که تفاوت مدل های مختلف Power Bank در چیست؟ یا به عبارت ساده تر باید چه پاور بانکی رو خریداری کنیم؟

برای خرید پاوربانک باید با توجه به نیازهایمان و بر اساس ویژگی های پاوربانک ها، می توانیم انتخاب درست تری داشته باشیم.

در زمینه خرید پاور بانک فاکتورهای زیر را باید در نظر داشت:

ظرفیت:

یکی از اصلی ترین فاکتورها برای خرید شارژر همراه، ظرفیت PowerBank است یا به زبان ساده تر چند بار میتونه گوشی رو شارژ کنه. برای محاسبه می توانید از ظرفیت پاوربانک 20 درصد کم کنید (بسته به کیفیت پاوربانک این عدد کم و زیاد می شود) سپس عدد باقی مانده را بر 2000 برای گوشی های معمولی، 2500 گوشی های صفحه بزرگ و 4000 برای تبلت های صفحه بزرگ تقسیم کنید تا مقدار شارژ کامل بدست آید. برای مثال پاور بانکی با ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت می تواند گوشی معمولی را 4 بار شارژ کامل کند، برای گوشی های معمولی 3.5 بار و برای تبلت ها 2 بار است.

 

برند:

مثل همه محصولات برای خرید یک کالا شرکت سازنده یکی از اصلی ترین فاکتورها برای انتخاب محصول است. اگر شما از کیفیت کالاهای یک شرکت رضایت داشته باشید مطمئنا نسبت به آن برند حس خوبی دارید. و اگر خرید قبلی شما با تجربه خوبی همراه نبوده قاعدتا دیگر سراغ محصولات آن شرکت نمی روید. (نکته قابل توجه این است که هر برند را باید با برندهای هم سطح و هم قیمت خود مقایسه کنید. یعنی مقایسه برندهای میان رده و خوش قیمت با برندهای معروف و بسیار گران کاری اشتباه است. به قول معروف هر چی پول بدی آش میخوری!!!)

 

گارانتی:

پاوربانک های دارای گارانتی در ایران نسبت به آن هایی که گارانتی ندارند حداقل حدود 20000 تومان تفاوت قیمت دارند. تصمیم گیری این که جنس با گارانتی و گران تر بخرین یا نه با شماست.

 

تعداد پورت خروجی:

این ویزگی به زبان ساده یعنی همزمان چند تا گوشی را میشه با پاوربانک شارژ کنیم. برای مثال پاوربانک با دو خروجی می تواند دو دستگاه را همزمان شارژ کند.

 

جریان خروجی:

یکی دیگر از فاکتورهای تصمیم گیری خروجی جریان پاوربانک است. فرض کنید شما دارای گوشی ای هستید که از قابلیت فست شارژ پشتیبانی می کند با این شرایط اگر پاوربانک شما خروجی یک آمپر داشته باشید، مدت زمان شارژ بیشتر طول خواهد کشید. انتخاب پاوربانکی با خروجی 2 آمپر برای گوشی های جدید و بروز، انتخاب هوشمندانه ای خواهد بود.

 

وزن و ابعاد:

اگر از کسانی هستید که همواره با مشکل کمبود شارژ مواجه هستید و پاوربانک را به همراه همیشه دارید در انتخاب Power Bank به وزن و ابعاد آن برای سهولت در حمل و نقل، حتما توجه داشته باشید.

 

برای خرید و آشنایی با حدود قیمت پاور بانک میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید:

لیست قیمت پاوربانک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *