اطلاعیه
Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید

دانگل بلوتوث

بلوتوث یکی از پرکاربردترین فناوری ‌های بی‌ سیم در دنیای امروز است که تاثیر شگرفی بر زندگی ما گذاشته است. امکان اتصال بی‌ سیم دستگاه‌ های الکترونیکی بدون نیاز به سیم، موجب شده تا ارتباطات بسیار ساده ‌تر شوند. بلوتوث اجازه می ‌دهد که صدا و داده بین گوشی، هدفون، کیبورد و موس، اسپیکر و حتی اتومبیل به راحتی جا به جا شود. دانگل بلوتوث ابزاری ساده اما بسیار مفید است  که قادر است تکنولوژی بلوتوث را به دستگاه های الکترونیکی فاقد این تکنولوژی اضافه کند. این قطعه به خوبی می تواند امکان اتصال از طریق بلوتوث را به دستگاه هایی مانند لپ تاپ، کامپیوتر، هدفون، اسپیکر، ضبط ماشین و … ایجاد کند. 

انواع دانگل بلوتوث

خرید دانگل بلوتوث

بر اساس عملکرد دانگل بلوتوث را می توان در سه دسته دانگل گیرنده بلوتوث، دانگل فرستنده بلوتوث و دانگل بلوتوث گیرنده و فرستنده جای داد. همانطور که از نام این دسته بندی نیز پیداست، دانگل بلوتوث گیرنده فقط قابلیت دریافت صدا و منتقل کردن آن به دستگاه پخش کننده را دارد. مثلا دانگل بلوتوث ماشین از نوع گیرنده صدا می باشد. فرستنده بلوتوثی می تواند فایل های صوتی در حال پخش را به دستگاه دیگری ارسال کند. 
مثلا با نصب این نوع دانگل بلوتوث به تلویزیون می توان ارتباط بی سیم با اسپیکرهای بلوتوثی برقرار کرد و دانگل بلوتوث گیرنده و فرستنده اغلب می تواند علاوه بر صدا هر داده ای را ارسال یا دریافت کند. مثلا دانگل بلوتوث کامپیوتر می تواند امکان تبادل اطلاعات (دریافت یا ارسال داده ها) با گوشی را فراهم کند. این محصول بر اساس کاربرد نیز به زیذ دسته های مختلفی طبقه بندی می شود.

دانگل بلوتوث USB

دانگل بلوتوث یو اس بی در دو نوع دانگل بلوتوث کامپیوتر و دانگل بلوتوث ماشین تولید می شود. دانگل بلوتوث PC نیازمند سیستم عامل ویندوز بوده و می تواند لپ تاپ ها و کامپیوترهای خانگی فاقد بلوتوث را به فناوری بلوتوث مجهز کند. در صورتی که دانگل بلوتوث خودرو مستقیما به درگاه USB ضبط ماشین متصل شده و امکان پخش صدای دستگاه های بلوتوثی مانند گوشی و تبلت را بر روی ضبط ماشین فراهم می کند. تفاوت اصلی مدل های مختلف دانگل بلوتوث USB در محدوده پشتیبانی و سرعت انتقال اطلاعات می باشد، مثلا دانگل با نسخه بلوتوث 5 به بالا از سرعت بیشتری در کنار مصرف انرژی کمتر نسبت به نسخه های قدیمی برخوردار است.

دانگل بلوتوث  AUX

این گیرنده بلوتوثی صوتی از طریق جک 3.5 میلی متری صدا (AUX) به ضبط خودرو متصل شده و می تواند صدای دریافتی از گوشی و تبلت را به ضبط خودرو منتقل کند تا از طریق باندهای ماشین پخش شود. دانگل بلوتوث AUX به دو شکل شارژی و برق مستقیم در بازار موجود است. در نوع شارژی دانگل بلوتوث AUX از یک باتری کوچک استفاده شده است که معمولا از طریق فندکی ماشین یا حتی پورت USB ضبط خودرو شارژ می شود . در صورت اتمام شارژ باید آن ها را مجددا شارژ کنید. در مدل برق مستقیم انرژی مورد نیاز از طریق فندکی یا مستقیما از طریق اتصال دانگل به پورت USB تامین می شود و نیاز است که همواره اتصال آن ها به این پورت ها برقرار باشد.

کاربرد دانگل بلوتوث AUX تنها به ضبط خودرو محدود نمی شود و از انواع شارژی آن می توان برای اتصال به هدفون و اسپیکر نیز استفاده کرد. در برخی از مدل های دانگل بلوتوث ماشین از یک میکروفون کوچک استفاده شده است که برای انتقال صدا و در نتیجه ایجاد قابلیت مکالمه می باشد.

دانگل بلوتوث تلویزیون

برخلاف دانگل بلوتوث ماشین، این مورد فرستنده بلوتوثی می باشد که با اتصال به پورت هدفون تلویزیون می تواند صدا را از طریق بلوتوث به هدفون یا اسپیکر انتقال دهد. توجه داشته باشید در صورتی که تلویزیون شما پورت خروجی هدفون نداشته باشد می توانید از کابل رابط صدا 2 به 1 استفاده کنید. با تهیه دانگل بلوتوث تلویزیون به راحتی می توانید قابلیت بلوتوث را به تلویزیون خود اضافه کرده و بدون ایجاد مزاحمت از طریق هدفون بی سیم به تماشای تلویزیون بپردازید.

به طور کلی آن چه که عملکرد دانگل بلوتوث را مشخص می کند، ماژول بلوتوث به کار رفته در دانگل می باشد. هر کدام از ماژول های بلوتوث دارای تراشه بلوتوث با عملکرد متفاوت هستند. مثلا ماژول بلوتوث با تراشه صوتی، فقط برای انتقال صدا طراحی شده است.

نکات مهم برای خرید دانگل بلوتوث

قیمت دانگل بلوتوث

هنگام خرید دانگل بلوتوث بهتر است نکاتی از قبیل دستگاه های قابل پشتیبانی، نسخه بلوتوث، قابلیت شارژ، قابلیت Plug and Play و حتی مشخصات فیزیکی محصول را به دقت بررسی کنید تا خریدی موفق را تجربه کنید. در ادامه دلیل تاکید بر بررسی این موارد را با جزئیات بیشتر شرح خواهیم داد.

پشتیبانی دانگل بلوتوث از دستگاه مورد نظر شما

برخی مدل های دانگل بلوتوثی فقط برای کامپیوتر و لپ تاپ ساخته شده اند و تنها از سیستم عامل های ویندوز (Windows) و مک (Mac) پشتیبانی می کنند و برای دستگاه های دیگر مانند هدفون، ضبط ماشین، اسپیکر و … کاربرد ندارند. پیشنهاد می شود در هنگام خرید دانگل بلوتوث از سازگاری آن با دستگاه خود اطمینان پیدا کنید.

نسخه بلوتوث

دانگل بلوتوث

دانگل بلوتوث با ورژن های مختلف بلوتوث به بازار عرضه می شود و همین ویژگی در نحوه عملکرد دانگل بلوتوث بسیار تاثیر گذار خواهد بود، چرا که هرچه ورژن بلوتوث بالاتر باشد میزان برد و سرعت انتقال اطلاعات نیز افزایش می یابد. بهترین مدل های دانگل بلوتوث با نسخه های 4.0، 4.1، 4.2، 5.0 و 5.1 به بازار عرضه می شوند که دانگل بلوتوث حرفه ای شامل نسخه 5 به بالا می باشد. با استفاده از دانگل بلوتوث 5 می توانید از سرعت و برد بیشتری در کنار مصرف انرژی کم تر بهره مند شوید.

قابلیت شارژ

به طور کلی این وسیله در دو نوع دانگل بلوتوث شارژی و غیر قابل شارژ تولید می شود که هر کدام می توانند کاربرد ویژه خود را داشته باشند. دانگل غیر شارژی، انرژی برق مورد نیاز خود را معمولا از طریق پورت USB تامین می کند. اما آداپتور بلوتوث شارژی دارای یک باتری کوچک (منبع تغذیه داخلی) می باشد که برای اتصال به دستگاه های الکترونیکی قابل حمل گزینه مناسب تری است. اکثر مدل های دانگل بلوتوث قابل شارژ مجهز به درگاه شارژ میکرو یو اس بی می باشند که به راحتی با خرید کابل میکرو یو اس بی می توان آن ها را شارژ کرد.

قابلیت Plug and Play 

این ویژگی بیشتر در هنگام خرید دانگل بلوتوث کامپیوتر اهمیت دارد؛ برخی مدل های دانگل بلوتوث برای راه اندازی نیازمند نصب نرم افزار می باشند که این مسئله ممکن است برخی کاربران را هنگام استفاده با مشکل روبه رو کند. ویژگی Plug and Play به شما این امکان را می دهد که راحت و بدون نیاز به نصب هیچ نرم افزار خاصی، دانگل خود را به کامپیوتر و لپ تاپ متصل کنید و خیلی سریع از امکانات آن بهره مند شوید.

ویژگی های ظاهری

دانگل های بلوتوث با بدنه فلزی یا پلاستیکی ساخته می شوند که دارای ابعاد کوچک و وزن سبکی هستند. انواع مختلف آن مجهز به درپوش برای جلوگیری از ورود گرد و غبار می باشند و همچنین در بیشتر مدل های آن در قسمت انتهای بدنه، سوراخ کوچکی تعبیه شده است که برای اتصال بند نگه دارنده کاربرد دارد. در برخی مدل ها برای اطلاع از عملکرد صحیح دانگل بلوتوث در هنگام نصب به دستگاه، یک نشانگر کوچک LED در بدنه تعبیه شده است که بعد از اتصال روشن می شود یا به حالت چشمک زن درمی آید.

خرید عمده دانگل بلوتوث از تکنوسان

تکنوسان مجموعه کاملی از انواع دانگل بلوتوث را با بهترین کیفیت گرد هم آورده و امکان خرید دانگل بلوتوث را برای کاربران با قیمت مناسب ایجاد کرده است. همچنین اگر مغازه دار بوده و به دنبال خرید عمده دانگل بلوتوث برای کسب و کار خود هستید، با ثبت نام در صفحه خرید عمده لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر می توانید به قیمت های همکاری سایت دسترسی داشته باشید. در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی در چت آنلاین سایت پاسخگوی سوالات شما هستیم.

محدوده قیمت (تومان)
0484,000