Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید

آنتن تلویزیون

گیرنده های مخابراتی (آنتن) امواج الکترومغناطیس را که حاوی صدا و تصویر است، دریافت کرده و به امواج الکتریکی قابل تشخیص برای تلویزیون تبدیل می کنند. در گذشته شبکه های تلویزیونی به صورت آنالوگ و با کیفیت نسبتا پایینی ارائه می شدند. سیگنال های ارسالی از مرکز ارسال امواج نیز ضعیف بود و حتما باید آنتن در جهت فرستنده های سیگنال تنظیم می شد که با کوچکترین تغییری در اثر باد و باران تصویر از بین می رفت یا برفکی می شد. با ورود شبکه های دیجیتال و تقویت سیگنال فرستنده های امواج، شرایط کمی بهتر شد ولی همچنان مناطقی که از مراکز ارسال امواج دور هستند و یا در نقطه کور قرار دارند با مشکل نداشتن تصویر مناسب مواجه هستند.

انواع آنتن تلویزیون

در حال حاضر انواع مختلفی از آنتن‌های تلویزیون وجود دارند که از جمله آنتن تلویزیون دیجیتال، آهن ربایی، رومیزی، بی سیم، خفاشی، هوایی و برقی را می توان نام برد. در یک دسته بندی کلی آنتن ها را به دو دسته هوایی و رومیزی تقسیم می کنند که هر کدام نیز انواع مختلفی دارند.

آنتن هوایی

  • آنتن هوایی ثابت : برای نقاطی که سیگنال قوی تری وجود دارد از آنتن هوایی ثابت استفاده می شود، همانطور که از نام آن پیداست برای تغییر جهت نیاز است تا به صورت دستی اقدام شود. این مدل در انواع ساده و شاخه ای موجود است.
  • آنتن هوایی گردان : برای مناطقی که سیگنال ضعیف است از آنتن هوایی گردان استفاده می شود، عملکرد آن به این صورت است که با چرخش سعی در یافتن بهترین زاویه و سیگنال می کند.

آنتن رومیزی

  • آنتن رومیزی ساده : برای مناطقی که سیگنال قوی بوده و نیازی به تقویت آن وجود ندارد.
  • آنتن رومیزی دارای تقویت کننده : این مدل با همراه داشتن تقویت کننده سیگنال برای مناطقی که سیگنال نسبتا ضعیفی دارد، استفاده می شود.

بهترین آنتن برای نقاط کور و گیرنده دیجیتال

در نقاط کور با توجه به ضعیف بودن سیگنال نیاز به یک آنتن با قدرت دریافت امواج بالا می باشد. همچنین گیرنده های دیجیتال با توجه به ضعیف بودن رسیور های به کار رفته در تولید آن نیاز به آنتن با قدرت دریافت بالا دارند. برای انتخاب قویترین آنتن کافی است از آنتن هایی استفاده کنید که گین بالایی دارند. آنتن ها مشخصات زیادی دارند که یکی از ویژگی های مهم آن ها گین یا همان عملکرد و کارایی بهتر آنتن است. در هنگام خرید آنتن حتما به این موضوع دقت نمایید که آنتن گین بالایی داشته باشد. همچنین اگر از آنتن های هوایی استفاده می کنید، حتما مدل گردان و اگر از مدل های رومیزی استفاده می کنید، مدل تقویت کننده دار را تهیه نمایید.

آنتن هوایی بهتر است یا آنتن رومیزی

آنتن های رومیزی به جهت نصب آسان، شکل ظاهری زیبا، ارائه کیفیت قابل قبول، قیمت های مناسب و مقرون به صرفه گزینه بهتری برای انتخاب آنتن در مواردی که میزان سیگنال دریافتی در داخل واحد مناسب باشد، می باشند. اما زمانی که سیگنال داخلی به اندازه کافی نبوده، ناچارا مجبور به استفاده از آنتن های هوایی هستیم.

بهترین آنتن هوایی و رومیزی تلویزیون

برندهای زیادی از تولید کنندگان لوازم برقی و الکتریکی، تولید کننده این دسته کالایی نیز می باشند. آنتن هانی، تیراژه، اسکای، پارت الکتریک و صبا تصویر کیمیا نمونه ای از برندهای معتبر تولید کننده آنتن می باشند.

راهنمای خرید آنتن تلویزیون

حتما قبل از خرید آنتن به نکات زیر دقت نمایید :

  • نوع آنتن را در نظر بگیرید. آنتن هوایی یا رومیزی؟
  • جنس بدنه آنتن را چک کنید که از استحکام کافی برخوردار باشد.
  • کابل و فیش آنتن مناسب و با کیفیت برای آنتن های هوایی تهیه کنید. کابل آنتن های رومیزی هم کیفیت و اندازه کافی را داشته باشند.
  • گاهی آنتن را برای 2 دستگاه گیرنده نیاز دارید، پس حتما به تعداد خروجی های آن توجه نمایید.
  • با توجه به وجود سیگنال های آنالوگ و دیجیتال در کشور عزیزمان، حتما از قابلیت پشتیبانی از این سیگنال ها مطمئن شوید.
  • سیگنال ها روی باندهای مختلفی نظیر VHF و UHF و FM ارائه می شوند، برای دریافت همه شبکه های رادیویی و تلویزیونی آنتن ها باید قابلیت پشتیبانی از همه باندها را داشته باشند.

قیمت آنتن تلویزیون ( هوایی و رومیزی)

با توجه به انواع مختلف آنتن و امکانات به کار رفته در آن، قیمت آنتن نیز متغیر است. برای مثال آنتن های رومیزی مگنتی و آنتن های هوایی شاخه ای که از شکل و فناوری ساده ای ساخته شده اند، کمترین قیمت را در بین آنتن ها دارند. ولی در عوض آنتن های رومیزی تقویت کننده دار و آنتن های هوایی گردان قیمت نسبتا بالایی دارند. در لیست بالا تنوع بالایی از آنتن های تلویزیون با بهترین و ارزانترین قیمت را مشاهده می کنید. فروشگاه اینترنتی تکنوسان در جهت تحقق رسالت پخش عمده محصولات الکتریکی و لوازم جانبی آن این امکان را برای مغازه داران فراهم آورده است تا با ثبت نام و ورود به عنوان همکار از مزایای قیمت پخش عمده برخوردار شوند.

اگر شما هم قصد خرید انواع آنتن از جمله آنتن تلویزیون، آنتن گیرنده دیجیتال، آنتن رومیزی، آنتن مرکزی، آنتن هوایی تلویزیون و… را دارید مرکز پخش تکنوسان به عنوان یکی از بزرگترین فروشندگان انواع لوازم برقی و الکتریکی در ایران آماده ارائه محصولات خود با بهترین قیمت به شما کاربران گرامی می‌باشد.

محدوده قیمت (تومان)
0262,000