Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید

آنتن تلویزیون

پیوند میان ما و دنیای تصاویر بدون وجود آنتن ها امری محال تلقی میشد؛ به نوعی می توان گفت جهان رسانه فراگیر شدن خود را مدیون این گیرنده های مخابراتی (آنتن) است که امواج الکترومغناطیس را که حاوی صدا و تصویر است، دریافت کرده و به امواج الکتریکی قابل تشخیص برای تلویزیون تبدیل می کند. در حال حاضر انواع مختلفی از آنتن‌ های تلویزیونی وجود دارند که بسته به موقعیت جغرافیایی، ضغف و شدت سیگنال های ورودی، حداقل و حداکثر فضای نصب موجود و ... مورد استفاده قرار می گیرند. 

انواع آنتن تلویزیون

انواع آنتن تلویزیون

در گذشته شبکه های تلویزیونی به صورت آنالوگ و با کیفیت نسبتا پایینی ارائه می شد، سیگنال های ارسالی از مراکز ارسال امواج نیز ضعیف بود و حتما باید آنتن در جهت فرستنده های سیگنال تنظیم می شد. به همین سبب با کوچکترین تغییری در اثر باد و باران تصویر به کلی از بین می رفت و یا با برفک همراه بود. رفته رقته و با پیشرفت دانش بشری شبکه های دیجیتال وارد عرصه شده و با تقویت سیگنال های فرستنده امواج شرایط رو به بهبودی رفت؛ به نوعی که امروزه شاهد انواع مختلفی از آنتن تلویزیون در بازار هستیم.

آنتن تلویزیون دیجیتال، آنتن تلویزیون آهن ربایی، آنتن رومیزی، آنتن بی سیم، آنتن خفاشی، آنتن هوایی و برقی تنها بخش کوچکی از آنتن های موجود در بازار هستند. اما در یک دسته بندی کلی و به نسبت بزرگ آنتن ها را به دو گروه آنتن رومیزی و آنتن هوایی تفکیک می کنند. 

آنتن هوایی

خرید آنتن تلویزیون هوایی

آنتن هوایی که با نام آنتن سقفی نیز آن را می شناسیم، یکی از قدیمی ترین انواع آنتن های موجود در بازار است. آنتن هوایی در دو نوع ثابت و گردان وجود دارد. برای نقاطی که سیگنال قوی تری وجود دارد از آنتن هوایی ثابت استفاده می شود، همانطور که از نام این آنتن پیداست برای تغییر جهت نیاز است تا به صورت دستی اقدام شود. این مدل در انواع ساده و شاخه ای وجود دارد. در مقابل برای مناطقی که سیگنال ضعیف است خرید آنتن هوایی گردان توصیه می شود، عملکرد این آنتن بدین صورت است که با چرخش سعی در یافتن بهترین زاویه و سیگنال می کند. 

آنتن رومیزی

آنتن رومیزی نوعی آنتن است که عموما برای استفاده های خانگی طراحی شده است. این آنتن برخلاف آنتن های هوایی در داخل منزل و نزدیک تلویزیون یا گیرنده نصب می شود. برای مناطقی که سیگنال قوی بوده و نیازی به تقویت آن وجود ندارد از آنتن رومیزی ساده استفاده می شود. اما برای مناطقی که سیگنال نسبتا ضعیفی دارد از آنتن رومیزی دارای تقویت کننده استفاده می شود.

آنتن های رومیزی به جهت نصب آسان، شکل ظاهری زیبا، ارائه کیفیت قابل قبول، قیمت های مناسب و مقرون به صرفه گزینه بهتری برای خرید آنتن در مواردی که میزان سیگنال دریافتی در داخل واحد مناسب باشد، می باشند. اما زمانی که سیگنال داخلی به اندازه کافی نبوده، ناچارا مجبور به استفاده از آنتن های هوایی هستیم.

بهترین آنتن برای نقاط کور و گیرنده دیجیتال

در نقاط کور با توجه به ضعیف بودن سیگنال نیاز به یک آنتن با قدرت دریافت امواج بالا می باشد. همچنین گیرنده های دیجیتال با توجه به ضعیف بودن رسیورهای به کار رفته در تولید آن نیاز به آنتن با قدرت دریافت بالا دارند. برای انتخاب قویترین آنتن کافی است از آنتن هایی استفاده کنید که گین بالایی دارند. آنتن ها مشخصات زیادی دارند که یکی از ویژگی های مهم آن ها گین یا همان عملکرد و کارایی بهتر آنتن است. در هنگام خرید آنتن حتما به این موضوع دقت نمایید که آنتن گین بالایی داشته باشد. همچنین اگر از آنتن های هوایی استفاده می کنید، حتما مدل گردان و اگر از مدل های رومیزی استفاده می کنید، مدل تقویت کننده دار را تهیه نمایید.

نکات کلیدی در هنگام خرید آنتن تلویزیون

نکات کلیدی در هنگام خرید آنتن تلویزیون

برای انتخاب بهترین آنتن لازم است نکاتی را در نظر داشته باشید تا خریدی موفق را تجربه کنید. در وهله اول نوع آنتن را بر اساس عوامل محیطی مانند ارتفاع محل زندگی، فاصله از ایستگاه‌ های تلویزیونی و موانع موجود مشخص کنید. بررسی کنید که آنتن تلویزیونی که قصد دارید خریداری کنید، قابلیت دریافت سیگنال ‌های موجود در باندهای فرکانسی مورد نیاز را دارا است یا خیر. در ایران سیگنال ها روی باندهای مختلفی نظیر VHF و UHF و FM ارائه می شوند، برای دریافت همه شبکه های رادیویی و تلویزیونی آنتن ها باید قابلیت پشتیبانی از همه باندها را داشته باشند

اگر نوع آنتن انتخابی شما، آنتن هوایی است، مدل انتخابی باید الگوی تابش مناسبی داشته باشد تا بهبود دریافت سیگنال و کاهش تداخل را فراهم کند. بررسی کنید که آنتن انتخابی شما الگوی تابش افقی یا عمودی دارد و با نیازهای شما هماهنگ است. الگوی تابش زاویه دار نیز می ‌تواند در شرایط خاص مفید باشد.

جنس بدنه آنتن را چک کنید که از استحکام کافی برخوردار باشد، کابل و فیش آنتن مناسب و با کیفیت برای آنتن های هوایی تهیه کنید. در نظر داشته باشید که کابل آنتن های رومیزی نیز کیفیت مطلوبی داشته باشد. گاهی آنتن را برای 2 دستگاه گیرنده نیاز دارید، پس حتما به تعداد خروجی های آن توجه نمایید. برندهای زیادی از تولید کنندگان لوازم برقی و الکتریکی، تولید کننده این دسته کالایی نیز می باشند. آنتن هانی، تیراژه، اسکای، پارت الکتریک و صبا تصویر کیمیا نمونه ای از برندهای معتبر تولید کننده آنتن می باشند.

قیمت انتن تلویزیون (هوایی و رومیزی)

با توجه به وجود انواع مختلف آنتن و امکانات به کار رفته در آن، قیمت انتن تلویزیون نیز متغیر است. برای مثال آنتن های رومیزی مگنتی و آنتن های هوایی شاخه ای که از شکل و فناوری ساده ای ساخته شده اند، کمترین قیمت را در بین آنتن ها دارند. اما در مقابل آنتن های رومیزی تقویت کننده دار و آنتن های هوایی گردان قیمت نسبتا بالایی دارند. در وب سایت تکنوسان شاهد تنوع بالایی از انواع آنتن های تلویزیون هستیم.

این مجموعه با پوشش مناسب انواع نیازها و بودجه ها، مدل های متنوعی از آنتن های رومیزی و هوایی را از برندهای مختلف گرد هم آورده است. همچنین می توانید قبل از خرید آنتن تلویزیون، به نظرات و بررسی ‌های مربوط به محصولات مختلف توجه کنید تا بهترین انتخاب را بر اساس نیازهای خود داشته باشید. در کنار تمامی این مزایا فروشگاه اینترنتی تکنوسان این امکان را برای مغازه داران فراهم آورده است تا با ثبت نام در صفحه خرید عمده و ورود به عنوان همکار از مزایای قیمت پخش عمده برخوردار شوند.

محدوده قیمت (تومان)
0262,000