اطلاعیه
Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان

ترانس و استارت

مهتابی ها از گذشته تاکنون به دلایل مختلف مانند مصرف کم و نوردهی مطلوب، مورد استقبال مردم بوده اند. واضح است که لامپ های مهتابی به خودی خود روشن نمی شوند و برای روشن شدن به قطعات دیگری نیاز دارند. شاید قدیمی ترها بیشتر با اسم ترانس و استارت آشنا باشند. این موارد همواره در کنار لامپ مهتابی قرار گرفته و گاهی باعث کاهش مصرف انرژی، افزایش طول عمر مهتابی و… می شوند که در ادامه به بررسی کامل آن ها می پردازیم.

ترانس انرژی مورد نیاز برای راه اندازی لامپ را به مقدار صحیح منتقل می کند و همچنین مقدار جریان را پس از روشن شدن لامپ تنظیم و کنترل می کند. استارت نیز یکی از قطعات پر مصرف در تجهیزات برقی به حساب می آید که به صورت جداگانه برای مهتابی و لامپ ال ای دی ساخته می شود. حتی با وجود بیشتر شدن لامپ های ال ای دی در بازار و جایگزینی آن ها با لامپ های رشته ای، هنوز هم استارت لامپ مهتابی مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع ترانس و استارت مهتابی

ترانس و استارتر انواع مختلفی دارد که هر یک از آن ها برای استفاده در لامپ متناسب با خود به کار می روند. به عنوان مثال استارت لامپ فلورسنت برای روشن کردن لامپ مهتابی، آن را گرم می کند؛ پس خرید استارت لامپ فلورسنت برای روشن کردن مهتابی ال ای دی که نیازی به گرما ندارد، مناسب نیست.

ترانس لامپ مهتابی FPL  

ترانس در واقع همان سیم پیچ هایی است که دارای هسته ی مغناطیسی بوده و باعث روشن شدن مهتابی می شوند. این سیم پیچ ها با محدود کردن جریان الکتریکی مستقیم در مهتابی، ولتاژ برق را افزایش می دهند. استفاده کردن از ترانس مهتابی FPL باعث نوردهی بیشتر مهتابی شده و از سوختن و چشمک زدن لامپ جلوگیری می کند. علاوه بر این ، ترانس مهتابی باعث می شود تا در تمام قسمت های لامپ مهتابی به یک میزان نور تولید شود. همچنین با استفاده از برخی از ترانس ها، دیگر نیازی به بکارگیری استارت نیست.

ترانس لامپ

برای روشن کردن انواع لامپ ال ای دی، خیاری، هالوژن، اس ام دی SMD و… استفاده می شود.

استارت لامپ مهتابی

استفاده از استارت مناسب و با کیفیت در لامپ های مهتابی می تواند باعث افزایش عمر آن شده و نیز عملکرد لامپ مهتابی را بهبود ببخشد. خرید استارت لامپ مهتابی امر چالشی نمی باشد و به علت کم بودن متقاضیان لامپ های مهتابی فلورسنت نسبت به ال ای دی، استارت لامپ مهتابی نیز پیشرفت آنچنانی نداشته و از تنوع پایینی برخوردار است. واضح است که بدون استارت، لامپ های مهتابی فلورسنت نمی توانند گرم شوند و در نتیجه روشن نمی شوند.

همچنین استارت هایی نیز تحت عنوان استارتر لامپ در بازار وجود دارند که برای روشن شدن لامپ های گازی استفاده می شوند.

راهنمای خرید و قیمت انواع ترانس و استارت

در هنگام خرید انواع ترانس و استارت مهتابی می بایست به برخی از موارد مهم توجه کنید. این موارد شامل ولتاژ کاری و تعداد لامپ هایی است که می توانید در آن استفاده کنید. همچنین در هنگام خرید به این موضوع که ترانس مهتابی از لامپ مهتابی با حداکثر چه توان مصرفی پشتیبانی می کند، دقت کنید.

اولویت شما عزیزان در هنگام خرید ترانس و استارت لامپ، می بایست کیفیت آن و اعتبار شرکت سازنده اش باشد؛ زیرا استفاده از ترانس و استارت بی کیفیت می تواند موجب هزینه های اضافی تعویض لامپ مهتابی به صورت مداوم و یا مشکلات جدی تر شود. با توجه به توضیحات بالا، واضح است که در نظر گرفتن قیمت ترانس و استارت لامپ برای خرید آن از اولویت کمتری برخوردار است. 

خرید از فروشگاه های معتبر به دلیل تکیه بر محصولات شرکت های نام آشنا و نیز امکان مرجوع کردن کالای مورد نظر، خریدی مطمئن را برای شما عزیزان به ارمغان می آورد. فروشگاه اینترنتی تکنوسان در زمینه ی فروش تجهیزات نور و روشنایی، امکان خریدی مطمئن را برای شما مشتریان گرامی فراهم آورده است. شما می توانید پس از مشاهده ی لیست قیمت انواع ترانس و استارت لامپ، با آگاهی کامل نسبت به خرید عمده و یا تکی آن اقدام نمایید.

محدوده قیمت (تومان)
0348,000