اطلاعیه
Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان

دمنده و مکنده

یکی از ابزار آلات کاربردی برای تعمیرکاران، بلوور یا پمپ باد دمنده می باشد. این وسیله برای امور زیادی مانن تمیز کردن لوازم مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل قدرت دمندگی زیاد، استفاده های متفاوتی دارد.

پمپ باد دمنده، بلوئر یا بلوور؟

در حقیقت این 3 کلمه به یک دستگاه اشاره می کنند که کار پرتاب باد را از لوله تعبیه شده بر روی بدنه آن انجام می دهد. وجالب تر از آن این که هر دستگاهی که این ویژگی را داشته باشد می تواند یک مکنده هم باشد. دمنده و مکنده نام های فارسی و بلوئر یا بلوور نام انگلیسی این دستگاه است که در بازار رواج پیدا کرده است.

اجزای اصلی یک دمنده یا مکنده

هر دمنده یا مکنده از یک موتور الکتریکی، سیستم فیلتراسیون، بدنه و مخزن جمع آوری تشکیل شده است. موتور آن عموما از نوع توربینی می باشد. چرا که این موتورها قطعات سایشی ندارند و در نتیجه طول عمر بالایی دارند. سیستم فیلتراسیون هم برای جداسازی گرد و غبار از هوای ورودی استفاده می شود که می تواند به شکل های زیر باشد:

سیستم فیلتراسیون پارچه ای: که ساده ترین نوع آن بوده و راندمانی بالای 99 درصد دارد.

سیستم فیلتراسیون اسکراب مرطوب: که در آن از یک مایع عموما آب برای جداسازی استفاده می کنند، نکته اصلی در این سیستم ها این است که هر چقدر سطح تماس مایع با گرد و غبار بیشتر باشد راندمان جداسازی نیز بالاتر می رود.

سیستم فیلتراسیون رسوب گیر الکترواستاتیک: در این روش از سیستم باردار کردن هوای ورودی برای جداسازی گرد و غبار استفاده می کنند. به این صورت که با رد شدن هوا از بین الکترودها، گرد و غبار از طریق نیروهای الکترواستاتیکی از هوا جدا می شود.

سیستم فیلتراسیون جداکننده اینرسی: با استفاده از سانتریفیوژ ، گرانش یا اینرسی، گرد و غبار موجود در هوای ورودی را به سمت محفظه گرد و غبار هدایت می کنند.

بدنه دمنده ها به خصوص در مواردی که برای کارگاه های بزرگ مانند نجاری استفاده می شود باید فولادی باشد تا استقامت و ماندگاری لازم را داشته باشد. مخزن جمع آوری گرد و غبار هم در بیشتر نمونه های جدید مکنده ها تعبیه شده است. این مخزن قابلیت خالی کردن و نصب دوباره را دارد. همچنین در مواردی از بیش از یک مخزن در مکنده ها استفاده شده است.

کاربرد دمنده و مکنده

از دمنده ها و مکنده ها با توجه به اندازه و توان خروجی شدت باد آن ها در صنایع مختلف می توان استفاده کرد؛ به طور مثال از مدل های دستی دمنده ها بیشتر در حوزه تعمیرات کامپیوتر و برای تمیز کردن داخل کیس و رک سرورها استفاده می شود. از این رو بیشتر طرفداران آن مغازه دار های خدمات کامپیوتری هستند.

همچنین از مدل های مکنده نیز که با نام جارو بلوور از آن یاد می شود برای تمیز کردن خودرو یا حیاط منزل استفاده می شود. اما بیشترین و مهمترین جایگاه بلوورها در صنایع چوب و کارگاه های نجاری است، چرا که از آن برای تمیز کردن سطح دستگاه ها و برداشتن تراشه چوب استفاده می شود.

نکات لازم برای خرید دمنده و مکنده

  • اولین و مهمترین نکته درنظر گرفتن نوع کاربری آن است. ابتدا از خود بپرسید که این دستگاه را برای چه کاری می خواهید؟ و سپس با در نظر گرفتن توان مورد نیاز آن را تهیه کنید.
  • اگر محدوده ای از سرعت را برای پرتاب باد می خواهید، حتما به این نکته توجه کنید که بلوور قابلیت تنظیم سرعت داشته باشد.
  • اگر به عنوان مکنده می خواهید از آن استفاده کنید، با توجه به حجم گرد و غبار موجود در محیط کار شما، کیسه متناسب با آن را در نظر بگیرید.
  • قیمت بلوور هم با توجه به تنوع مدل های آن بسیار متنوع است؛ از همین رو با توجه به توان مورد نیازتان پول بپردازید.
  • هر وسیله الکتریکی نیاز به گارانتی و خدمات پس از فروش دارد، بلوور هم از این قاعده مستثنی نیست. پس علاوه بر قیمت مناسب، گارانتی و خدمات پس از فروش را نیز در نظر بگیرید.

برای خرید بلوور (دمنده) با بهترین قیمت می توانید با کلیک بر روی دمنده و مکنده تکنوسان وارد صفحه فروش دمنده و مکنده فروشگاه اینترنتی تکنوسان شده و پس از بررسی مشخصات به آسانی خرید نمایید.

محدوده قیمت (تومان)
01,687,000