Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید

رم ریدر یا کارت خوان حافظه

رم ریدر وسیله ای است که کارت های حافظه را به کامپیوتر یا لپ تاپ متصل می کند. اکثریت افراد وقتی حافظه خارجی تلفن همراه شان پر می شود، از جمله کارهایی که انجام می دهند انتقال تصاویر و برخی فایل هایشان به داخل کامپیوتر یا لپ تاپ است. با خرید رم ریدر مناسب شما می توانید به راحتی کارت حافظه تان را به کامپیوتر متصل کنید.

معمولا بیشترین استفاده از رم ریدر برای خواندن کارت های حافظه موبایل می باشد. اما علاوه بر آن رم های دیگری از جمله SD و CF در بازار وجود دارد که بیشتر در دوربین های عکاسی استفاده می شود. رم ریدری که توانایی خواندن اکثر کارت حافظه ها را داشته باشید از لوازمی است که معمولا عکاس و فیلمبردار های حرفه ای معمولا همراه خود دارند.

انواع رم ریدر

کارت خوان ها با توجه به کارآیی که دارند، به انواع مختلفی تقسیم می شوند. از جمله رم ریدرهای تک کاره که تنها از یک نوع کارت حافظه میکرو پشتیبانی می کنند و توانایی خواندن یک نوع کارت حافظه را دارند. همینطور رم ریدرهای چند کاره که از چندین نوع کارت حافظه پشتیبانی می کنند.

نکته ای که قابل توجه می باشد، اگر زمان انتقال اطلاعات برای تان اهمیت دارد، پیشنهاد ما خرید رم ریدر سرعت بالا USB3 می باشد تا زمان جا به جایی اطلاعات کمتر شود. به خصوص رم های دوربین عکاسی که در هنگام تصویر برداری با کیفیت بالا، حجم زیادی از حافظه را اشغال می کنند و اگر شما تصویر بردار باشید و سرعت کارت خوان تان کم باشد، باید وقت زیادی را برای انتقال اطلاعات بگذارید.

نکات مهم هنگام خرید رم ریدر

رم ریدر یک دستگاه کوچک و قابل حمل است که امکان خواندن و نوشتن اطلاعات روی کارت‌های حافظه را فراهم می‌کند. این دستگاه برای انتقال عکس‌ها، فیلم‌ها، موسیقی و سایر فایل‌ها از کارت حافظه به کامپیوتر یا دستگاه دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. رم ریدر‌ها در انواع و ابعاد مختلفی تولید می‌شوند و بسته به نوع کارت حافظه‌ای که پشتیبانی می‌کنند، ممکن است با یک یا چندین پورت مجهز باشند. در این مطلب به برخی از نکات مهم خرید رم ریدر پرداخته و به شما کمک می‌کنیم تا انتخاب مناسب‌تری داشته باشید.

سازگاری با کارت حافظه

رم ریدر باید قادر باشد کارت حافظه شما را بخواند و بنویسد. برخی از رم ریدر‌ها فقط با یک نوع کارت حافظه سازگار هستند، در حالی که برخی دیگر با چندین نوع کارت حافظه کار می‌کنند. اگر شما از چند نوع کارت حافظه استفاده می‌کنید، بهتر است یک رم ریدر چند منظوره بخرید.

سرعت انتقال داده

سرعت انتقال داده رم ریدر تاثیر مستقیم بر زمان لازم برای انتقال فایل‌های شما دارد. سرعت انتقال داده به واحد مگابایت بر ثانیه (MB/s) اندازه‌گیری می‌شود و بستگی به نوع رابط (interface) و نوع کارت حافظه دارد. به طور کلی، رابط USB 3.0 سرعت بالاتری از USB 2.0 دارد و کارت‌های حافظه SDXC و microSDXC سرعت بالاتری از SDHC و microSDHC دارند.

قابلیت حمل

رم ریدر باید قابل حمل و جمع و جور باشد تا شما بتوانید آن را به راحتی با خود حمل کنید. بعضی از رم ریدر‌ها به صورت خارجی هستند و به کامپیوتر یا دستگاه‌های دیگر با کابل USB متصل می‌شوند، در حالی که بعضی دیگر به صورت درونی هستند و در شکاف‌های خالی درون کامپیوتر نصب می‌شوند. اگر شما معمولاً با لپ‌تاپ یا تبلت کار می‌کنید، بهتر است یک رم ریدر خارجی انتخاب کنید.

تعداد و نوع درگاه

تعداد و نوع درگاه‌های یک رم ریدر مشخص می‌کند که چقدر قابل انعطاف است. بعضی از رم ریدر‌ها فقط یک درگاه دارند، در حالی که بعضی دیگر چندین درگاه در نوع‌های مختلف دارند. به عنوان مثال، شما ممکن است یک رم ریدر با درگاه SD، microSD، CF و xD خریداری کنید. که این به شما اجازه می‌دهد که انواع مختلف کارت حافظه و یا چندین کارت حافظه را به کامپیوتر خود متصل نمایید.

 
محدوده قیمت (تومان)
080,000