اطلاعیه
Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان

منبع تغذیه و آداپتور دوربین

برق ورودی بیشتر دوربین های مدار بسته 12 ولت بوده و این با ولتاژ برق شهری کاملا متفاوت است. پس برای راه اندازی دوربین مدار بسته نیاز به یک آداپتور می باشد که بتواند برق 220 ولت متناوب را به برق 12 ولت مستقیم تبدیل کند.

انواع آداپتور دوربین مدار بسته

  1. آداپتور مجزا (تکی): برای هر دوربین به صورت جداگانه یک آداپتور متصل می شود. این آداپتور ها معمولا به صورت 1 آمپر و 2 آمپر در بازار موجود می باشند.
  2. آداپتور مشترک (صنعتی): از یک آداپتور مشترک برای برق رسانی به همه دوربین ها استفاده می شود که به آن آداپتور سوئیچینگ یا پاور سوئیچینگ نیز می گویند. آداپتور سوئیچینگ بدنه فلزی با طرح بدنه زنبوری که به انتقال حرارت و خنک شدن راحت تر آن کمک می کند، رایج ترین مدل پاور سوئیچینگ موجود در بازار می باشد. این آداپتورها در انواع 2، 5، 10، 15، 20 و 30 آمپر و با ولتاژ 12 ولت ارائه می شوند.

هر کدام از این مدل ها مزایا و معایبی دارند که در ادامه به آن می پردازیم.

مزایای آداپتور صنعتی نسبت به آداپتور تکی

  • با توجه به این که برای همه دوربین ها از یک آداپتور استفاده می شود، هزینه خرید و نصب آن بسیار کم و ارزان می باشد.
  • این آداپتور ها در انواع و با شدت جریان خروجی مختلف ارائه می شوند و از همین رو راندمان و تضمین بالایی دارند.
  • با توجه به این که برق همه دوربین ها بر روی آن قرار دارد در نتیجه عیب یابی و تعمیر آن نیز راحت تر است.
  • در طول مسیر کابل کشی فقط برق 12 ولت وجود دارد و این موضوع خطرات برق گرفتگی برق 220 ولت را کاهش می دهد.
  • کمترین نویز را نسبت به سایر آداپتورها دارند.

معایب آداپتور صنعتی نسبت به آداپتور تکی

  • در فواصل طولانی افت ولتاژ بالایی دارد.
  • در صورت بروز مشکل و آسیب دیدگی برق همه دوربین ها قطع شده و از کار می افتد.
  • راهنمای خرید آداپتور دوربین مدار بسته

یکی از دغدغه های اصلی خریداران انتخاب بهترین آداپتور دوربین مداربسته مناسب با تعداد دوربین های موجود در سیسمتم امنیتی شان می باشد. در ادامه به این سوال شما عزیزان پاسخ می دهیم:

اگر برای نصب دوربین قصد استفاده از آداپتورهای تکی یا مجزا را دارید که آداپتورهای 12 ولت 2 آمپر در بازار موجود است و می توانید به تعداد دوربین های تان آداپتور تکی تهیه کنید که ما به هیچ وجه این را پیشنهاد نمی کنیم. اما برای استفاده از آداپتور سوئیچینگ یا همان آداپتور مشترک باید در نظر داشته باشید که هر دوربین معمولا 1.3 آمپر مصرف می کند که با در نظر گرفتن قابلیت دید در شب و همچنین برای بهبود عملکرد و افزایش طول عمر آن پیشنهاد می شود برای هر دوربین حداقل 2 آمپر را در نظر بگیرید؛ پس برای مثال در سیستمی که از 5 دوربین استفاده شده است توصیه می شود از آداپتور 12 ولت 10 آمپر استفاده کنید و برای سیستمی که از 10 دوربین استفاده شده است از پاور سوئیچینگ 12 ولت 20 آمپر استفاده کنید.

قیمت منبع تغذیه دوربین مداربسته

قیمت پاور سوئیچینگ ها به طور کلی و در شدت جریان های مساوی با آداپتورهای تکی، کمی بیشتر می باشد، اما با توجه به این که قابلیت اتصال بیش از یک را دارند، به صرفه و ارزشمند می باشند. اما یک قاعده کلی دیگر هم وجود دارد، هرچه میزان شدت جریان خروجی (آمپراژ) یک آداپتور بیشتر می شود، قیمت آن نیز به صورت تصاعدی بالاتر می رود. شما عزیزان می توانید قیمت آداپتور 12 ولت دوربین مدار بسته را در انواع مختلف در بالای همین صفحه از فروشگاه اینترنتی تکنوسان ملاحظه نمایید.

محدوده قیمت (تومان)
0415,000