اطلاعیه
Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید

چراغ سقفی

چراغ سقفی را می توان یکی از اصلی ترین منابع تامین روشنایی در محیط ها معرفی کرد. این چراغ ها با نورپردازی مناسب خود قادر خواهند بود فضا را بزرگتر از آنچه که هست نمایش داده و بسته به نوع خود حتی می توانند استایل و فرم اتاق را نیز تعیین کنند. طیف گسترده چراغ سقفی موجود در بازار اغلب کاربر را با چالش جدی انتخاب، مواجه می کند. از آنجا که انجام ابتدایی ترین کارها نیز به نور وابسته است بهتر است با شناخت انواع چراغ سقفی پیش از خرید، بهترین چراغ سقفی را بسته به فرم اتاق انتخاب کرد.

انواع چراغ سقفی

انواع چراغ سقفی را می توان بسته به محل نصب، نوع نصب، امکانات و قابلیت ها، جنس بدنه و ... به زیرگروه های متفاوتی تقسیم کرد؛ در ادامه تکنوسان به تعدادی از پررنگ ترین دسته بندی های چراغ سقفی اشاره خواهد کرد :

1.    چراغ سقفی توکار و روکار :

یکی از معروف ترین تقسیم بندی های موجود برای چراغ سقفی، تجزیه آن به دو گروه چراغ سقفی پنلی توکار و چراغ سقفی روکار است. این تقسیم بندی همانطور که از نامش پیداست بر اساس محل نصب چراغ انجام می شود. چراغ سقفی توکار که به نسبت رایج تر و متداول تر از چراغ سقفی روکار است در بین اهالی برق کاران و فروشندگان با نام چراغ های قوطیای نیز شناخته شده و داخل سقف نصب خواهد شد.
این چراغ ها عموما برای محیط هایی کوچک با سقف کوتاه مناسب خواهند بود و قادرند با نصب درست در فضا اتاق را بزرگتر از معمول نشان دهند. در مقابل چراغ سقفی روکار اغلب برای محیط های بزرگ با سقف بلند کاربرد داشته و فرآیند نصب آن بسیار راحت تر است. چراغ های سقفی روکار قابلیت پخش نور بالاتری نسبت به نوع توکار داشته و مدل های مختلفی را در بر می گیرند.

2.    چراغ سقفی اداری و تجاری :

این دسته بندی به علت نوع کاربری چراغ سقفی به این نام نامگذاری شده است. این دسته از چراغ های سقفی در قالب شبکه ای گسترده از چراغ ها بوده که عموما درون خود لامپ فلورسنتی را جای داده اند. استفاده از این زیرگروه عموما در محیط های ادارای و تجاری خواهد بود.

3.    چراغ سقفی ساده و سنسوردار :

از مهم ترین دسته بندی هایی که می توان برای چراغ سقفی معرفی کرد، زیر گروه های چراغ سقفی ساده و چراغ سقفی سنسور دار است. این دسته بندی یکی از اصلی ترین دسته بندی ها برای چراغ سقفی می باشد که ادامه به طول و تفسیر به معرفی آن خواهیم پرداخت.

چراغ سقفی ساده

چراغ های سقفی ساده تقریبا در تمامی محیط ها همچون راه پله ها، پارکینگ ها، فروشگاه ها، منازل، راهروها و ... نصب می شوند. این چراغ ها نصبی آسان داشته و هزینه به نسبت پایین تری در مقایسه با چراغ سقفی سنسوردار دارند. سازگاری گسترده با انواع لامپ LED و SMD از دیگر مزیت های این زیرگروه پرطرفدار است. این گروه چراغ های سقفی ضد آب (واترپروف) و چراغ های سقفی خطی را نیز در خود جای می دهند. 

چراغ سقفی سنسوردار

در مقابل چراغ های سقفی ساده، چراغ سقفی سنسوردار قرار دارد. این نوع چراغ، در بطن ساختاری خود سنسوری را جای داده که قادر است در یک بازه زمانی از پیش تعیین شده و یا با تشخیص حرکت پا، خاموش و روشن شود. بیشترین استفاده از این چراغ ها در پارکینگ ها، راهروها و راه پله ها است. چراغ سقفی سنسوردار برای روشن / خاموش شدن به کلید احتیاج نداشته و به صورت اتوماتیک ON / OFF می شود. 

برای خرید چراغ سقفی به چه نکاتی باید دقت کرد؟

همانطور که اشاره شد با توجه به وجود تنوع و گستردگی فراوان در دسته بندی چراغ سقفی عموما کاربران با چالش های متفاوت و مختلفی برای خرید این محصول رو به رو خواهند شد. برای خرید چراغ سقفی لازم است ضمن آشنایی با انواع مدل های آن، به سبک و دکور محیط توجه ویژه داشت. در کنار این موضوع توجه به نوع سرپیچ، زاویه پوششی، دمای رنگ و حداکثر توان پنل و چراغ سقفی از مواردی است که می تواند خرید موفقی را رقم بزند.

خرید چراغ سقفی با بهترین قیمت از تکنوسان

فروشگاه اینترنتی تکنوسان با فراهم کردن تنوع مناسبی از کالاهای باکیفیت، بستر مناسبی را برای خرید انواع چراغ سقفی از برندهای معتبر به وجود آورده و مدل های مختلفی از این دسته بندی را با بهترین قیمت گرد هم آورده است. علاوه بر این، در صورتی که همکار یا مغازه دار عمده هستید و به دنبال خرید عمده انواع کالای برقی و الکتریکی برای مغازه خود هستید، می توانید با ثبت نام در وبسایت تکنوسان و فعال سازی حساب عمده خود، تنها با چند چند کلیک به تنوع گسترده ای از کالاها با قیمت عمده دسترسی داشته باشید و تمام کالاهای مورد نیاز خود را به صورت آنلاین تهیه نمایید.

محدوده قیمت (تومان)
0206,000