Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید

کلینر و پاک کننده

تمیز نگه داشتن وسایل الکترونیک یکی از مهمترین کار هایی است که می توانیم برای سالم و مرتب نگه داشتن آن ها انجام دهیم. برای تمیز کردن انواع موبایل و تبلت، کامپیوتر و لپ تاپ و حتی لوازم جانبی آن ها مانند کیبورد، موس و اسپیکر از ابزار خاصی ترجیحا استفاده می کنیم که به آن ها آسیبی وارد نکند و بتواند این وسایل حساس را به طور کامل تمیز کند.

اگر شما هم از رد اثر انگشت و گرد و غبار بر روی موبایل، تبلت، لپ تاپ، مانیتور و دیگر دستگاه های الکترونیکی خود خسته شده اید، راه رهایی از این مشکل استفاده از کلینرهای موجود در بازار است. کلینر و پاک کننده ها یکی از تولیداتی است که شما می توانید از آن برای تمیز کردن سیستم های الکترونیک حساس و حتی تلفن های هوشمند خود استفاده نمایید. در بسته بندی این محصولات یک مایع مخصوص و چند دستمال خاص برای استفاده های مختلف وجود دارد تا شما بتوانید با توجه به نیاز خود از آن استفاده نمایید.

راهنمای استفاده از کلینر

کلینرهای حاوی مواد پاک کننده ای هستند که در عین دارا بودن خاصیت پاک کنندگی، به خاطر ترکیبات سازنده مخصوصشان، آسیبی به صفحه نمایش و دیگر قطعات الکترونیکی نمی رسانند. اما باید توجه داشت برای استفاده از این پاک کننده ها شرایطی را باید در نظر داشت:

همیشه سعی کنید برای تمیز کردن LCD یا صفحه نمایش، ابتدا آن را خاموش کنید و از تمیز کردن مانیتور در زمان روشن بودن خودداری کنید.

مایع تمیز کننده را به روی دستگاه مستقیما اسپری نکنید؛  این کار باعث چکه کردن مایع کلینر و ورود احتمالی قطره مایع به داخل دستگاه می شود که ممکن است خرابی به بار آورد. برای تمیز کردن مایع را به پارچه همراه کلینر اسپری کنید (در حدی که تنها پارچه مرطوب شود و نه بیشتر)، سپس پارچه مرطوب را بر روی دستگاه برای تمیز کردن بکشید.

برای تمیز کردن از پارچه های بزرگ و مخصوص این کار استفاده کنید. این پارچه ها نباید پرزدار باشد و به دلیل کوچک بودن پارچه اثر دست شما بر روی دستگاه بماند (خصوصا از دستمال کاغذی مچاله شده استفاده نکنید که آسیب جدی به صفحه وارد می کند).

سعی کنید به صورت دایره ای دستمال را بر روی محل مورد نظر بکشید. دلیل این کار این است که در کشیدن افقی و عمودی گاهی فشار بیش از حد برای تمیز شدن وارد می کنیم که باعث آسیب رساندن به دستگاه می شود. ولی در حرکت دایره ای احتمال فشار بیش از حد کاهش می یابد.

انواع تمیز کننده

اسپری ها انواع مختلفی دارند که در زیر به برخی از آنها اشاره کرده ایم:

 • مایع کلینر به همراه دستمال یا پد پرزگیر
 • اسپری چرب
 • اسپری خشک
 • اسپری کف چند منظوره فرچه دار
 • اسپری روان کننده

کاربرد اسپری چرب

اسپری چرب یک نوع اسپری تمیزکننده و روان‌کننده است که برای پاک‌سازی و روان‌سازی قطعات الکترونیکی و الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این اسپری با حل کردن چربی، رسوب، اکسید و سایر آلودگی‌های روی سطح قطعات، باعث بهبود عملکرد و افزایش عمر آنها می‌شود. اسپری چرب برای قطعات متحرک و حساس مانند ولوم‌ها، سوئیچ‌ها، کلیدها، سلکتورها، موتورهای الکتریکی و غیره مناسب است. این اسپری همچنین مانع از خوردگی و زنگ‌زدگی قطعات در شرایط رطوبت و گرد و غبار می‌شود.

برای استفاده از اسپری چرب باید به نکات زیر توجه کرد:

 1. قبل از استفاده از اسپری چرب باید قطعات را با یک پارچه خشک و تمیز پاک کنید.
 2. باید از فاصله مناسب (حدود 15 تا 20 سانتی‌متر) اسپری را روی قطعات پاشید و به آنها زمان بدهید تا خشک شوند.
 3. باید از استفاده بیش‌ازحد از اسپری چرب خودداری کنید زیرا ممکن است باعث جمع‌شدن گرد و غبار شود.
 4. باید در هنگام استفاده از اسپری چرب دستگاه را خاموش کنید و از تماس با بخش‌های تحت برق دستگاه جلوگیری کنید.
 5. باید در هنگام نگه‌داری و حمل و نقل اسپری چرب دقت کنید که در معرض حرارت، شعله، جرقه و سوراخ‌های دودکش قرار نگیرد.

کاربرد اسپری خشک

اسپری خشک نوعی محصول است که برای تمیز کردن سطوح از چربی و رسوبات استفاده می‌شود. این اسپری معمولاً به شکل آئروسل و حاوی الکل و پودر نشاسته یا خاک رس است. اسپری خشک می‌تواند در برخی کاربردهای الکترونیک، لحیم کاری و خشک کردن پاششی به کار رود.

در الکترونیک، اسپری خشک برای پاک کردن سطح بردهای الکتریکی از چربی و روغن لحیم استفاده می‌شود. این کار باعث می‌شود که اتصالات لحیم شده بهتر و مقاوم‌تر باشند. اسپری خشک را می‌توان با فشار بالا و با فاصله مناسب روی سطح برد پاشید و بعد از تبخیر الکل، با یک دستمال نخی یا پنبه تمیز کرد.

در لحیم کاری، اسپری خشک برای حذف چربی و آلاینده‌های دیگر از سطح قطعات قبل از لحیم شدن به کار می‌رود. این کار باعث می‌شود که لحیم بهتر جذب شود و اتصال قوی‌تر و پایدار‌تر شود. اسپری خشک را می‌توان روی قطعات پاشید و بعد از خشک شدن، با یک برس فلزی یا سنگ زنجیره سطح را صاف کرد.

اسپری تمیر کننده

اسپری تمیز کننده یک محصول مفید و کارآمد است که می‌توان از آن برای پاک کردن لکه‌ها و آلودگی‌های مختلف از روی سطوح مختلف استفاده کرد. اسپری تمیز کننده می‌تواند با حل کردن چربی، روغن، گرد و غبار، اکسیداسیون و سایر مواد ناخواسته، سطوح را تمیز و درخشان نماید. اسپری تمیز کننده برای سطوح الکترونیکی، فلزی، شیشه‌ای، پلاستیکی، چوبی و نسوج مناسب است. برخی از کاربردهای اسپری تمیز کننده عبارتند از:

 • تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ، تلویزیون، مانیتور، تبلت و گوشی هوشمند
 • تمیز کردن قطعات الکترونیکی مانند کانکتورها، سوئیچ‌ها، پتانسیومترها و سایر تجهیزات با تماس‌های سطح متحرک
 • تمیز کردن فرش، مبلمان، پادری و سایر نسوج از لکه‌های روغن، چربی، جوهر، دوده و غیره
 • تمیز کردن چدن گاز، شیرآلات، ظروف فلزی و سایر سطوح فلزی از رسوبات آهک و خوردگی

برای استفاده از اسپری تمیز کننده باید به نکات زیر توجه کرد:

 • قبل از استفاده از اسپری تمیز کننده باید دستکش بپوشید و از چشم‌ها محافظت کنید
 • قبل از استفاده باید سطح مورد نظر را از گرد و غبار پاک کرد
 • همچنین قبل از استفاده، باید در یک نقطه کوچک و پنهان از سطح آزمایش کرد تا مطمئن شد که به سطح آسیب نمی‌رساند
 • هنگام استفاده از اسپری تمیز کننده باید با فاصله مناسب (حدود 20 سانت) اسپری را روی سطح پاشید و با یک دستمال خشک یا نم دار به آرامی مالید
 • اسپری تمیز کننده نباید با محصولات دیگر مخلوط یا ترکیب شود
 • اسپری باید دور از حرارت، شعله و جرقه نگه داشته شود
 • اسپری تمیز کننده را باید در محل خشک و خنک و دور از دسترس کودکان نگه دارید

خرید کلینر و پاک کننده

شما می توانید انواع اسپری و تمیز کننده دستگاه های الکترونیکی را در تکنوسان به صورت تکی یا عمده خریداری نمایید. در صورت تمایل برای خرید عمده از تکنوسان می توانید ابتدا در تکنوسان ثبت نام کنید و سپس با مراجعه به این صفحه حساب همکاری خود را فعال کنید تا امکان خرید عمده و دیدن قیمت های همکاری برایتان فعال شود.

برای راهنمایی بیشتر در چت آنلاین سایت پاسخ گوی شما هستیم.

محدوده قیمت (تومان)
0510,000