اطلاعیه
Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید

فن و خنک کننده کامپیوتر

از زمان تولید اولین کامپیوتر ها تا به امروز، داغ شدن قطعات و تولید حرارت توسط آن ها یکی از بزرگترین معضلات کاربران بوده است. قطعات کامپیوتری به دلیل مصرف انرژی الکتریکی، همواره حرارت تولید می کنند و این تولید حرارت تا جایی ادامه پیدا می کند که منجر به سوختن قطعه می شود. از این رو فن و خنک کننده کامپیوتر، اهمیت بسیار زیادی دارد و در صورتی که قصد جمع کردن یک سیستم خوب را دارید، حتما باید بودجه ای را برای خرید خنک کننده کامپیوتر باکیفیت کنار بگذارید.

امروزه به دلیل محبوبیت زیاد سیستم های گیمینگ و رندرینگ و تولید قطعاتی با توان پردازشی بسیار بالا، خنک کننده های بازار نیز پیشرفت چشمگیری کرده اند. از این رو شما به سادگی می توانید خنک کننده مناسب برای سیستم خود را در هر رنج قیمتی خریداری کنید.

انواع فن و خنک کننده کامپیوتر

خنک کننده های کامپیوتر انواع مختلفی دارند و هرکدام از آن ها برای قطعه ای خاص مورد استفاده قرار می گیرند. از این رو بهتر است قبل از خرید، انواع مختلف آن را بشناسید تا بتوانید گزینه مناسب را خریداری کنید. در صورتی که خنک کننده انتخابی شما قدرت خنک نگه داشتن قطعه مورد نظر را نداشته باشد، طول عمر قطعه کاهش پیدا می کند و یا ممکن است شاهد خرابی آن باشید. در زیر انواع خنک کننده و موارد استفاده از آن ها را بررسی می کنیم.

خنک کننده بادی پردازنده

خنک کننده های بادی پردازنده رایج ترین و پر استفاده ترین نوع خنک کننده ها می باشند. این محصولات بسته به نوع آن ها از سیستم های پایین رده تا گیمینگ کاربرد دارند؛ مواردی مانند وجود هیت سینک و سرعت چرخش فن تعمین م کند که یک خنک کننده بادی برای چه پردازنده ای مناسب است. خنک کننده های بادی پایین رده از یک هیت سینک کوچک بهره می برند که بر روی پردازنده قرار می گیرد و فن با قرار گرفتن روی هیت سینک، حرارت تولید شده را دور می کند. این محصولات برای پردازنده های گیمیگ و فعالیت های حرفه ای مناسب نمی باشند.

خنک کننده های بادی بالارده اما از یک هیت سینک بزرگ و 1 یا چند فن خنک کننده استفاده می کنند که خنک کنندگی بی نظیری را برای سیستم به ارمغان می آورد. برخی از خنک کننده های بادی بالارده، از نورپردازی RGB هم بهره می برند که موجب زیباتر شدن سیستم می شود.

خنک کننده آبی پردازنده

خنک کننده آبی یا واتر کولینگ، جدیدترین نسل سیستم های خنک کننده کامپیوتر هستند که به دلیل قدرت خنک کنندگی بسیار بالا برای سیستم های گیمینگ بالارده توصیه می شوند. این خنک کننده ها از قیمت به مراتب بالاتری نسبت به خنک کننده های بادی بهره می برند و از این رو تنها در سیستم های بالارده از ان ها استفاده می شود. نحوه کار این محصولات بدین صورت است آب خنک شده توسط فن ها به سطح پردازنده بخورد کرده و گرمای آن را مجددا به سمت فن ها می برد و این چرخه موجب خنک ماندن سی پی یو می شود. این خنک کننده ها بهترین گزینه برای اورکلاکر ها و گیمر های حرفه ای هستند.

فن کیس

جدا از سی پی یو، سایر قطعات کیس نیز حرارتی نسبی از خود ساطع می کنند و این موضوع موجب گرم شدن فضای داخلی کیس می شود که کاهش عمر تمام قطعات را در بر خواهد داشت. با استفاده از فن های کیس می توانید یک تهویه هوای مناسب درون کیس ایجاد کنید و جریان هوای ایجاد شده موجب دفع حرارت خواهد شد. اکثر کیس های امروزی قابلیت نصب چندین فن با سایز های مختلف را دارا هستند که موجب می شود عمل خنک کنندگی در آن ها به خوبی صورت بگیرد. برای خرید فن کیس باکیفیت باید به عواملی مانند سایزگاری آن با کیس، سرعت چرخش فن و ابعاد آن دقت داشته باشید.

خرید فن و خنک کننده کامپیوتر با بهترین قیمت

امروزه برند های زیادی به تولید انواع خنک کننده کامپیوتر می پردازند که موجب می شود گزینه های زیادی برای انتخاب پیش روی شما قرار بگیرد. از بهترین برند ها خنک کننده و فن کیس می توان به برند های ایسوس، ترمالتیک، تسکو، دیپ کول، سیلوراستون، مستر تک، پی سی کولر، کولر مستر، گریت، گرین و گیگابایت و… اشاره کرد. شما می توانید در صفحه پیش رو از تکنوسان، به خرید انواع فن خنک کننده CPU و فن کیس با بهترین قیمت بپردازید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر م توانید از طریق چت انلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

محدوده قیمت (تومان)
05,502,000