اطلاعیه
Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید

خرید چراغ مطالعه

زمانی که می خواهیم در شب به مطالعه بپردازیم و یا از کامپیوتر استفاده کنیم و نور اتاق مان کم باشد، با مشکلات زیادی برای تامین نور مورد نیازمان مواجه هستیم. در نور کم و نامناسب، هم زودتر خواب مان می گیرد و هم بازدهی مطلوب را نداریم. زمانی هم که بخواهیم لامپی روشن کنیم معمولا با اعتراض بقیه افراد روبه رو می شویم. ولی اگر یک چراغ مطالعه مناسب داشته باشیم، مشکلات مان تا حد زیادی بر طرف می شود. با خرید چراغ مطالعه ، نه دیگران از نور اذیت می شوند و نه بازدهی ما خیلی پایین تر از حد انتظار می آید و همین طور در حین کار کردن هم، تمرکز مان بیشتر می شود.

برای خرید چراغ مطالعه به چه مواردی باید توجه داشت؟

با توجه به تنوع محصولاتی که در بازار موجود است، انتخاب بهترین ترین چراغ مطالعه، مستلزم شناخت ویژگی ها و مشخصات های آن می باشد. در ادامه با تکنوسان برای معرفی ویژگی های تاثیر گذار در انتخاب چراغ مطالعه همراه باشید.

پایه چراغ مطالعه

اولین موردی که برای خرید چراغ مطالعه باید مد نظر داشته باشیم، نوع پایه آن است که به دو دسته پایه ثابت و گیره ای تقسیم می شود. با توجه به دو شاخصه نیاز و سلیقه می توانیم پایه ای که بیشتر مناسب مان است را انتخاب کنیم.

چراغ مطالعه گیره ای (بدون پایه): در این مدل ها معمولا به جای پایه، یک گیره قرار داده شده است که می توان گیره را به لبه میز کار متصل کرد. البته نوع دیگری وجود دارد که مخصوص مانیتور و لپ تاپ است و گیره آن به بالای صفحه نمایشگر متصل می شود. از مزیت های این چراغ می توان به حجم کم آن و اشغال کمتر فضای میزمان اشاره کرد. همینطور با توجه به ابعاد و وزن مناسب آن، می توانیم براحتی از آن در هرجایی که بخواهیم استفاده کنیم.

چراغ مطالعه پایه دار: این چراغ ها دارای پایه ثابت می باشد که بر روی میز قرار می گیرد. بیشتر از این مدل ها کسانی استفاده می کنند که امکان وصل کردن چراغ گیره ای را ندارند و یا می خواهند علاوه بر میز کار در جاهای دیگری هم از چراغ مطالعه استفاده کنند. البته همانطور که گفته شد انتخاب پایه سلیقه ای و کاملا به کاربرد مد نظر شخص خریدار بستگی دارد.

نوع گردنی چراغ مطالعه

به قسمتی که پایه را به بالای چراغ وصل می کند، گردنی چراغ گفته می شود. بنابراین گردنی فقط در محصولاتی وجود دارد که دارای پایه هستند. چراغ های مطالعه پایه ثابت با توجه به حالت هایی که می توانند داشته باشند، چندین دسته تقسیم می شوند. اما سه دسته از آنها بیشترین محبوبیت و فروش را در بین کاربران دارند. عبارتند از:

گردنی ثابت: این گروه علاوه بر گردنی عموما دارای پایه های ثابتی هم هستند و بیشتر جنبه تزئینی دارند. معمولا به نسبت بقیه دسته ها بدنه ای سنگین تر و مقاوم تر دارند.

گردنی الا کلنگی: گردنی این دسته از دو قطعه تشکیل شده که به وسیله مهره  باهم اتصال پیدا کرده اند. در این مدل ها می توانیم ارتفاع تابش را تنظیم کنیم. معمولا جنس بدنه بکار رفته هم از پلاستیک می باشد.

گردنی انعطاف پذیر: این گروه بیشترین انعطاف را در بین گردنی های موجود در بازار دارند. می توانیم چراغ را در هر زاویه ای که مطلبون مان است، تنظیم کنیم. جنس استفاده شده در این مدل از چراغ های مطالعه ، بیشتر فنری می باشد.

امکان تعویض لامپ

در بازار انواع چراغ مطالعه با لامپ های led و SMD، کم مصرف، حرارتی موجود است.برخی از چراغ های مطالعه دارای نور ثابت LED می باشند و امکان تعویض لامپ آن ها وجود ندارد. اما در مقابل دسته ای دیگر قرار دارند که می توانیم هر لامپی که با سرپیچ و فضای چراغ تطابق دارد را در آنها استفاده کنیم.

قابلیت تنظیم نور

برخی از چراغ های مطالعه دارای قابلیت تنظیم نور در چند سطح مختلف از جمله زرد، سفید، آبی و شدت های مختلف نوردهی را دارند. به طوریکه می توانیم در مواقعی که می خواهیم مغزمان فعال تر باشد، رنگ لامپ ها را به سمت مایل به سفیدی تغییر دهیم. در طرف دیگر آن نور زرد که یک نور گرم می باشد، قرار دارد. وقتی از نور زرد استفاده می کنیم کم ترین فشار را به چشم منتقل می شود ولی در عین حال زودتر هم خسته می شویم.

وقتی نور مناسب در اتاق ایجاد می کنیم، هنگام فعالیت های مان چندین مزیت بوجود می آورد، از جمله:

جلوگیری از آسیب های چشمی: هنگامی که در حال فعالیت کردن هستیم و نور اتاق کم تر از حد استاندارد است، می تواند به چشم ها آسیب برساند. اگر شرایط نور کم مداوم باشد، حتی می تواند سبب تنبلی چشم ها هم بشود.

بازدهی بیشتر: هنگامی که نور اتاق به میزان استاندارد موجود باشد، مغز بیشترین کارکرد و بازدهی را دارد. همینطور انرژی کمتری در حین فعالیت از ما گرفته می شود.

امکانات جانبی چراغ مطالعه

برخی از امکانات اضافی ممکن است در ابتدا چندان ضروری به نظر نرسند اما وجود یا عدم وجودشان می تواند عاملی موثر در بهبود تجربه کار و در نهایت انتخاب متناسب ترین مدل برای ما باشد. از جمله بعضی از محصولاتی که دارای پایه ثابت هستند، پایه آنها طوری طراحی شده است که جای قرار دادن لوازم تحریر نظیر خودکار و مداد را هم دارد و یا در برخی مدل ها در بدنه چراغ، دماسنج به کار رفته است. همینطور چراغ های مطالعه با امکانات جانبی دیگر نظیر دارای اسپیکر هم در بازار وجود دارند و این ویژگی برای کسانی که می خواهند این وسایل فضای کمتری از میز کارشان اشغال کند، مناسب می باشد.

با توجه به ویژگی هایی که بیان شد، حالا نوبت آن رسیده، چراغ مطالعه مناسب تان را بر اساس ویژگی هایی که می خواهید داشته باشد، انتخاب کنید.

محدوده قیمت (تومان)
0560,000