Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید

تخته شاسی

از این تخته به عنوان تکیه گاه و بستری مطمئن برای قرار دادن کاغذ و نوشتن استفاده می شود. تخته شاسی یک تخته باریک اما سخت و محکم می باشد که در بالای آن گیره ای فلزی برای گرفتن کاغذ ها وجود دارد و از آن با عنوان زیر دستی نیز یاد می شود. این زیر دستی برای کسانی که در شرایط متنوع و محیط های مختلف همواره به نوشتن نیاز دارند ساخته شده است. تخته شاسی استحکام خوبی دارد و در عین حال از وزن کمی برخوردار است چون وسیله ای قابل حمل است و نباید جابه جایی آن دشوار باشد.

کاربرد تخته شاسی

تخته شاسی برای پر کردن فرم های مختلف و همچنین در اموری مانند بازرسی، سفارش های اینترنتی، امضا کردن رسیدهای تحویل پست، مصاحبه کاری، طراحی، نقاشی، جزوه و یادداشت برداری، نظرسنجی، آمارگیری و … کاربرد دارد.

انواع تخته شاسی

انواع مختلف زیر دستی از نظر جنس، طرح و ابعاد در بازار موجود می باشد. به طور کلی تخته شاسی از نظر جنس به انواع زیر تقسیم می شود.

  • تخته شاسی چوبی
  • تخته شاسی پلاستیکی
  • تخته شاسی فلزی
  • تخته شاسی مقوایی
  • تخته شاسی چرمی

ابعاد مختلف تخته شاسی

تخته شاسی A4

این اندازه پرکاربرد ترین زیر دستی می باشد که در ابعاد حدود 31 در 23 سانتی متر ساخته می شود.

تخته شاسی A5

زیر دستی A5 به اندازه ی نصف A4 می باشد که تخته شاسی نسبتا کوچکی به حساب می آید. این تخته شاسی برای گزارش نویسی و یادداشت های روزانه که نیاز به فضای زیادی ندارند مناسب است.

تخته شاسی A3

با توجه به این که برگه A3 دوبرابر برگه A4 می باشد، این زیر دستی اندازه ای تقریبا بزرگ دارد. تخته شاسی در این ابعاد برای اموری مانند نقاشی، طراحی و نقشه کشی کاربرد دارد و به همین منظور برای رشته های هنر و معماری مناسب است.

البته به این موضوع توجه کنید که تخته شاسی های استاندارد باید مقداری از اندازه کاغذ بزرگتر باشند، به گونه ای که بعد از قرار دادن کاغذ بر روی آن، حاشیه ای 1 یا 2 سانتی متری در اطراف کاغذ به وجود آید.

انواع گیره تخته شاسی

همه انواع تخته شاسی طراحی و نقاشی دارای گیره ای برای نگه داری کاغذ هستند اما فقط یک نوع گیره در همه آنها به کار برده نمی شوند و انواع مختلفی دارند که در زیر آنها را بررسی می کنیم.

گیره معمولی

این نوع گیره را گیره کتابی نیز می گویند که با کمک نیروی دست به سمت بالا باز می شود و کاغذها از آن خارج می شوند. پس از قرار دادن کاغذها بر روی تخته شاسی، می توان با فشار دست گیره را بر روی کاغذها ثابت کرد.

گیره قفل دار

ظاهر این گیره شیک تر از گیره معمولی است و قفل آن با کمک اهرم باز می شود. این نوع گیره محکم تر از گیره های معمولی کاغذ را نگه می دارد.

گیره متحرک

برخی زیر دستی ها دارای دو محل قرار گرفتن گیره در طول و عرض تخته می باشند و این ویژگی امکان جابه جایی گیره را فراهم می کند.

خرید و قیمت تخته شاسی

عواملی که بر روی قیمت زیر دستی تاثیر می گذارند شامل جنس، ابعاد، نوع گیره و برند تولید کننده می باشند. زیر دستی های پلاستیکی نسبت به دیگر نمونه ها از قیمت ارزان تری برخوردار هستند و برندهای مختلفی از آن وجود دارد. یکی از برندهای معتبر آن تخته شاسی پاپکو می باشد که نسبت به کیفیت ساخت قیمت مقرون به صرفه ای دارد. تخته شاسی با ابعاد بزرگ تر به مراتب گرانتر هستند. تخته شاسی های ارائه شده در گروه ابزار طراحی و مهندسی فروشگاه تکنوسان از جنس پلاستیک بوده و در طرح ها و رنگ های مختلف ارائه  می شود.

محدوده قیمت (تومان)
0226,000