Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان

اسپیکر خانگی

تقریبا تمامی تفریحات ما در خانه به نوعی به یک منبع صوتی خوب وابسته خواهد بود. یک اسپیکر خانگی خوب به راحتی می تواند لذت تماشای یک فیلم، گوش دادن به موسیقی و مهمانی های خانوادگی را دو چندان کند. علاوه بر کارآیی غیرقابل انکار اسپیکرهای خانگی در منزل، ایجاد جلوه بصری ای زیبا در محیط، توسط اسپیکر را نیز نمی توان نادیده گرفت.اما محصول متناسب خانه شما چه خواهد بود؟  

انواع اسپیکر خانگی را بشناسید!

وجود تنوع و زیرگروه های متفاوت اسپیکر خانگی در بازار فروش، سبب شده اغلب کاربران در انتخاب اسپیکر مناسب برای منزل خود با چالش های جدی ای رو به رو شوند. پس از مشخص کردن بودجه مدنظر، در قدم اول لازم است اندازه محیطی که کاربر قصد دارد از اسپیکر در آنجا استفاده کند را مشخص کرده و بر اساس اندازه محیط، قدرت اسپیکر را تعیین کرد. اسپیکرها و سیستم های صوتی خانگی اغلب در دسته بندی های زیر قرار خواهند گرفت که هریک قدرت پخش متفاوتی نیز دارند :
1.    باند و اسپیکر ایستاده : این قبیل از پخش کننده های خانگی عموما در قالب مکعب مستطیل ساخته شده و ظاهری ایستاده و استوار دارند. امکان استفاده از این دسته بندی در تمامی محل ها از جمله مزیت هایی است که می توان برای آن نام برد. این اسپیکرها می توانند صرفا یک پخش کننده بوده و یا مجموعه ای از اسپیکرها در کنار هم باشند. در نظر داشته باشید که این مدل اغلب مناسب خانه و محیط هایی است که  نیاز به پخش صدایی رسا داشته و نیاز به اسپیکری پر قدرت دارند.
2.    اسپیکر خانگی شارژِی : این زیرگروه را به نوعی می توان همان باند و اسپیکر ایستاده با فیلتر تک اسپیکر بودن معرفی کرد. محصولات جای گرفته در این زیرگروه یک پخش کننده صوتی شارژی هستند که اغلب در ابعادی بزرگ و ایستاده ساخته شده اند. سهولت در جا به جایی و وزن کم بر محبوبیت این دسته بندی افزوده است.
3.    اسپیکر خانگی رقص نور دار : یکی از محبوب ترین و در عین حال زیباترین زیرگروه های اسپیکر خانگی، اسپیکر خانگی رقص نور دار است. خرید و فروش باند رقص نوردار در سال های اخیر بسیار مورد توجه بوده است. این اسپیکرها می توانند در دو گروه بالا جای گرفته و یا ساختاری متفاوت از دو گروه فوق داشته باشند. این دسته بندی تقریبا تمامی قدرت ها را پوشش داده و می توان به راحتی مدلی متناسب با محیط های کوچک و بزگ در آن یافت.

برای خرید اسپیکر خانگی به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

2 ساب 12 اینچ، 3 ساب 10 اینچ، 3 ساب 8 اینچ و ... اصطلاحات تخصصی ای هستند که عموما برای خرید و فروش اسپیکر به ووفور از آن استفاده می شود. این اعداد درواقع تداعی کننده تعداد ساب ووفر و اندازه آن می باشند. تعداد ساب ووفور و اندازه آن دو فاکتور بسیار مهمی هستند که در هنگام خرید اسپیکر علی الخصوص باند خانگی باید به آن توجه داشت. پوشش صداهای بم برعهده ووفرها است، بطور معمول این بخش بازه فرکانسی 20 هرتز تا 2000 هرتز را پوشش می دهد.
رایج ترین اصطلاحات یا در بیانی ملموس تر، رایج ترین اندازه هایی که برای ساب ووفر اسپیکر خانگی بیان می شود؛ 8، 10 و 12 اینچ است. در مواردی این اندازه ممکن است تا 15 اینچ نیز ارتقا یابد که عموما این مدل ها برای سینماهای خانگی مورد استفاده قرار می گیرند. اما بطور کل بیشترین ساب ووفری که عموما در اکثریت مدل های اسپیکرهای خانگی یافت می شود، ابعادی برابر با 12 اینچ داشته و از دقت بسیار بالایی برخوردار است.

اصطلاحات تخصصی برای فروش اسپیکر خانگی

از آنجا که اغلب، باند خانگی برای پخش صدایی با ولوم بالا خریداری می شود؛ لازم است از نظر فنی به گونه ای طراحی شده باشد که نویز و ناهنجاری های موجود در ولوم های بالا را به خوبی کنترل کند. بیس بالا و مطلوب در کنار توییتری قدرتمند، از دیگر مشخصاتی است که یک اسپیکر خانگی خوب باید در لیست ویژگی های فنی خود آن را داشته باشد. از بررسی جنس بدنه باند خانگی غافل نشوید! بدنه ای مقاوم یک مزیت پررنگ محسوب شده و آپشن هایی نظیر سهولت در جا به جایی اسپیکر از اتاقی به اتاق دیگر، حمل و نقل سیستم با ماشین و ... را به ارمغان خوهد آورد. از دیگر مواردی که هنگام خرید انواع اسپیکر خانگی آن را مد نظر قرار دهیم، موارد زیر است :
1.    پاسخ فرکانسی : هرچقدر دامنه تحت پوشش گسترده تر باشد، صدای تولیدی کامل تر خواهد بود؛ این کاملترین تعریفی است که می توان برای پاسخ فرکانسی نوشت. 
2.    حساسیت : تبدیل قدرت و توان اسپیکر به حجم مشخصی از صدا با عددی صحیح که در کنار خود یکای دسی بل را جای داده، مشخص می شود. این عدد ارتباط مستقیمی با توان بلندگو شما داشته و هرچه بزرگتر باشد خروجی صدای بهتری را شاهد خواهیم بود.
3.    توان (قدرت) اسپیکر : اصولا این فاکتور را، کمپانی ها با یک ماکسیمم و مینیمومی مشخص می کنند. عدد بزرگتر نشان از حداکثر توان محصول و عدد کوچکتر بیان کننده حداقل توان اسپیکر خانگی خواهد بود.
4.    امپدانس : میزان مقاومت اسپیکر در برابر جریان ب واحدی به نام اهم بیان می شود که امپدانس خوانده می شود. تکنوسان در مقاله امپدانس اسپیکر چیست و چرا اهمیت دارد؟ به طول و تفسیر این فاکتور را توضیح داده و اهمیت آن را با دلیل بیان ساخته است.

خرید اسپیکر خانگی با گارانتی معتبر از تکنوسان!

تکنوسان با داشتن تنوع کالایی بالا از انواع اسپیکرها از برندهای معتبر، بستر مناسبی را برای مشاهده مشخصات، مقایسه و خرید انواع اسپیکرها از جمله اسپیکرهای بلوتوثی، اسپیکرهای خانگی، اسپیکرهای رقص نور و ... فراهم کرده است. همچنین در صورتی که به دنبال خرید انواع اسپیکر خانگی به صورت عمده هستید، می توانید از تکنوسان این نوع اسپیکر ها را با قیمت مناسب و گارانتی معتبر تهیه کنید. برای خرید عمده کافی است در سایت ثبت نام کنید و پس از تایید حساب کاربری به راحتی خرید خود را انجام دهید.

محدوده قیمت (تومان)
019,620,000