اطلاعیه
Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید

قفل و یراق آلات

قفل ها بر اساس شکل ظاهری، مکانیزم عملکرد و کاربری آن ها به چند دسته شامل قفل درب حیاط، قفل کتابی، قفل آویز، قفل زبانه دار، قفل شب بند، قفل درب های شیشه ای، قفل کارتی و … تقسیم بندی می شوند. در ادامه به بررسی تعدادی از قفل های پرمصرف می پردازیم.

قفل درب حیاط (قفل پشتی شب بندی)

در قدم اول حفظ ایمنی درب ها مطرح می شود و برای ایمنی درب ها هم از قفل استفاده می شود. اولین دربی که باید محافظت شود درب حیاط یا راهرو است که معمولا آهنی بوده و از قفل پشتی شب بندی یا همان قفل درب حیاط در آن استفاده می شود. این مدل از قفل ها به دو دسته مکانیکی و برقی دسته بندی می شوند.

قفل درب حیاط مکانیکی

یکی از قدیمی ترین مدل قفل ها بوده و عملکرد آن کاملا مکانیکال می باشد. در هر دو طرف این قفل شیاری برای ورود کلید تعبیه شده است که معمولا با هر دور چرخش ساعت گرد کلید، یک پله قفل اضافه می شود و زمانی که قفل باز است، با چرخاندن کلید در جهت عکس عقربه های ساعت زبانه رها شده و درب باز می شود. ضمن اینکه از داخل یک ضامن وجود دارد که با کشیدن آن نیز زبانه رها شده و درب باز می شود.

قفل درب حیاط برقی

با افزایش تعداد واحدهای یک ساختمان در طول زمان و در نتیجه تردد بیشتر افراد، دیگر قفل های مکانیکی پاسخگوی جمعیت نبود. برای حل این موضوع از سیستم برقی برای باز و بسته شدن این قفل ها استفاده شد. به این صورت که اهرم رها کننده زبانه حذف و به جای آن دکمه ای بر روی قفل در سمت داخل ساختمان تعبیه شد که با فشار دادن آن درب باز می شود. به سبب همین تغییر زنجیر پشت اهرم که برای باز کردن درب توسط درب باز کن ها به کار می رفت حذف شد و همین موضوع باعث کمتر شدن خرابی آن ها شد.

همچنین با برقی شدن قفل های درب حیاط سرعت و امنیت بیشتری برای مصرف کنندگان ایجاد شد. قیمت قفل درب حیاط نیز به شرکت تولید کننده و ضمانت و میزان استحکام آن وابسته است.

قفل کتابی (کرکره ای یا مغازه ای)

به نوعی از قفل گفته می شود که ساختار آن مکعب مستطیل بوده و به دلیل شباهت با کتاب به آن قفل کتابی می گویند. قفل های کتابی به دلیل امنیت بالا امروزه یکی از پرکاربردترین نوع قفل ها شده اند. علت امنیت بالای این قفل نیز عدم دسترسی به زبانه قفل و همچنین کوتاه شدن میله اتصالی می باشد.

از این قفل می توان برای قفل کردن درب خانه، کرکره مغازه ها و … استفاده کرد. قیمت قفل کتابی نیز به عوامل زیر و شرکت تولید کننده و ضمانت آن وابسته است.

نکات مهم در خرید قفل کتابی

  • جنس قفل: این قفل ها در بازار با جنس بدنه فولادی، آلومینیومی و برنجی وجود دارند ولی با دوام ترین و مطمئن ترین نوع آن قفل کتابی فولادی است.
  • کلید قفل: یک قفل هر چقدر هم محکم باشد اما با کلید باز می شود، پس در هنگام خرید قفل کتابی دقت کنید تا حتما کلید آن کامپیوتری یا از نوع پین فعال باشد تا از باز کردن آن توسط سارقان جلوگیری شود.
  • وزن قفل: هر چقدر وزن یک قفل فولادی سنگین تر و سطح رویه قفل بدون خط و خش و بدون حفره باشد مستحکم تر است.
  • مغزی قفل: اغلب قفل های کتابی با مغزی برنجی ساخته می شوند که در برابر اسید و خوردگی مقاوم است.
  • ضخامت میله قفل: بیشتر قفل های موجود در بازار از میله های اتصالی با ضخامت 12 میلی متر ساخته شده اند که استحکام کافی در برابر برش یا خوردگی را دارد.

قفل آویز (پرکاربرد ترین نوع قفل)

قفل آویز که از یک بدنه مکعب مربع و یک حلقه U شکل ساخته شده است به دلیل کاربردهای فراوان محبوبیت خاصی در بین مصرف کنندگان این محصول پیدا کرده است. از این قفل می توان برای قفل کردن درب انباری، چمدان، زاپاس، موتور و … استفاده کرد. قیمت قفل آویز نیز به ویژگی های زیر و شرکت تولید کننده و ضمانت آن وابسته است. ولی در نظر داشته باشید که خرید قفل آویز ارزان به مقدار قابل توجهی امنیت شما را کاهش می دهد.

نکات مهم در خرید قفل آویز

  • اندازه قفل: قبل از خرید قفل آویز حتما به مجرایی که میله قفل از آن عبور می کند دقت کنید. ضمن اینکه هرچه اندازه قفل بزرگتر باشد استحکام آن نیز بیشتر است.
  • جنس قفل: همانند قفل های کتابی این قفل نیز با جنس بدنه آلومینیومی، فولادی، استیل و برنجی در بازار وجود دارد که مطمئنا با استحکام ترین آن قفل آویز فولادی است.
  • روش باز شدن قفل: قبلا قفل های آویز تنها با کلید باز و بسته می شدند اما مدل های جدید از نوع رمزی، الکترونیکی و یا اثر انگشتی نیز تولید شده است تا میزان امنیت این قفل ها را افزایش دهد.
  • ضخامت حلقه: این آیتم ارتباط کاملا مستقیمی با میزان امنیت قفل دارد چرا که هرچه میله ضخیم تر باشد شکستن و دیلم شدن آن نیز سخت تر است.

خرید قفل و یراق آلات

برای خرید یک قفل سعی کنید در قدم اول به نوع کاربری آن توجه کنید و در نهایت با توجه به توضیحات بالا از بین برندهای خوب این صنعت مانند پارس، گیرا، سی آی اس، ویور و… قفل مورد نظر خود را خریداری کنید. همچنین شما عزیزان می توانید اطلاعات فنی و مشخصات کامل انواع قفل ها را در صفحه پیش رو مشاهده کنید.

محدوده قیمت (تومان)
01,459,700