اطلاعیه
Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید

مداد نوکی

کاربرد اصلی مداد نوکی و اتود برای نوشتن می باشد اما در طراحی نیز از آن استفاده می شود. در تولید مداد اتودها از محفظه ای استفاده شده است که نوک یا مغزی داخل آن قرار می گیرد و قابلیت تعویض مغزی را دارند. نوک اتود در بسته بندی های جداگانه به بازار عرضه می شود و در بیشتر مدل ها سر مداد نوکی دکمه ای دارد که با فشار دادن آن نوک بیرون می آید. در مدل لرزشی با تکان دادن مداد نوکی، مغزی آن خارج می شود و در مدل های اتوماتیک بعد از تمام شدن نوک به صورت خودکار مغزی شارژ می شود. اتودها یکی از پرکاربرد ترین نوشت افزارها در دسته لوازم التحریر می باشند.

ویژگی های مداد نوکی

در این قسمت کمی بیشتر با وژگی های یک مداد نوکی و تفاوت آن با مداد معمولی آشنا می شویم:

 • جنس بدنه آن ها از فلز، پلاستیک یا ترکیبی از هر دو می باشد.
 • قابلیتی که مداد نوکی را از مداد های معمولی متمایز می کند ثابت بودن ضخامت نوک آن است. این امر سبب می شود تا دست خطی بهتر و جملات مرتب تری داشته باشید.
 • طول عمر مداد نوکی نسبت به مدادهای ساده بیشتر است و حتی تا چند سال نیز می توانید از آن ها استفاده کنید، در حالی که مداد های چوبی سریع تر تمام می شوند.
 • جنس بدنه و طراحی مداد اتود به گونه ای است که آن را به ابزاری خوش دست و راحت تبدیل می کند.
 • اکثر مداد نوکی ها مجهز به گیره نگهدارنده می باشند که می توانید آن ها را به کیف، کوله یا جیب پیراهن متصل کنید.
 •  تفاوت اصلی اتود ها در ضخامت مغزی آن هاست. برخی مدل ها با نوک نازک کار می کنند و بعضی دیگر دارای قطری ضخیم تر هستند که این تفاوت ها برای پاسخگویی به نیاز مختلف کاربران می باشد.

ویزگی های یک مداد نوکی با کیفیت

قابلیت هایی که یک اتود خوب باید داشته باشد شامل لیست زیر است :

 • بدنه مستحکم و مقاوم در برابر ضربه و شکستن داشته باشد.
 • قطر آن متناسب با ساختار دست باشد.
 • طراحی راحت و شیک و در عین حال وزن کم از ویژگی های مداد نوکی خوب به حساب می آید.
 • از یک برند معتبر و اصل باشد. بهترین برندهای مداد نوکی را کمپانی های فابرکاستل، پنتل، استدلر، سی کلاس و پارسیکار تولید می کنند.

نوک اتود

نوک مداد نوکی در اندازه های مختلفی تولید می شود اما فراوان ترین آن ها در بازار قطر 0.5، 0.7 و 0.9 میلی متر می باشند. قطرهای کوچک به دلیل باریکی و ظرافت برای نقاشی و طراحی استفاده می شوند. قطر نوک های ضخیم تر به اندازه ی 1.3 یا 2.0 میلی متر می رسد و در امور خاصی مانند تست زدن کاربرد مناسبی دارند.

نوک اتود بر اساس درجه سختی به سه دسته تقسیم می شود.

 1. نوک HB: پر مصرف ترین مغزی های موجود در بازار دارای درجه سختی اچ بی می باشند که نرمی آن ها در حد متوسط است. این دسته نوک ها برای نوشتن و تحصیل دانش آموزان مناسب هستند و اندازه ی آن ها 0.7 و 0.5 میلی متر می باشد.
 2. نوک B : نوک هایی که نشان B دارند نرم تر هستند.
 3. نوک H : این دسته از مغزی ها دارای بیشترین سختی می باشند.

خرید و قیمت مداد نوکی

مداد نوکی های موجود در فروشگاه اینترنتی تکنوسان شامل مدل های مداد نوکی ساده، مداد نوکی فلزی، مداد نوکی فانتزی دخترانه و مداد اتود طراحی می باشد. قیمت مداد نوکی به صورت عمده در بسته های 12 عددی و 24 عددی بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. قیمت نوک اتود نیز با توجه به ضخامت و سختی تغییر می کند. شما عزیزان می توانید در قسمت بالای این برگه با کلیک بر روی هر کالا از مشخصات و قیمت آن ها مطلع شوید.

محدوده قیمت (تومان)
0693,000