اطلاعیه
Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید

دفتر

دفتر به عنوان یکی از اقلام لوازم تحریر در کنار طرح و رنگ متنوع، انواع و اقسام مختلفی دارد. امروزه با توجه به کاربرد و نیاز خود، می ‌توانیم از انواع دفتر با ویژگی ‌های مختلف استفاده کنیم. تنوع زیاد در ابعاد، سایز و اشکال مختلف دفتر موجب شده خرید دفتر مناسب، به شرط آگاهی از نکات آن امکان پذیر باشد. در ادامه ضمن معرفی انواع دفتر، نکات مهمی که برای خرید آن لازم است رعایت شود را بررسی خواهیم کرد. 

انواع دفتر

فاکتورهای متفاوتی برای تقسیم دسته بندی بزرگ دفتر به زیرگروه های کوچکتر وجود دارد، از جمله این فاکتورهای می توان به تعداد خط، تعداد صفحات، نوع صحافی، کاربرد و حتی جنس جلد اشاره داشت. در ادامه هریک از این فاکتورها را برای شما شرح خواهیم داد. 

انواع دفتر از نظر تعداد خط

دفترها از نظر تعداد خط به 4 دسته عمده تقسیم می شوند. دفتر بی خط که بیشتر برای کاربری نقاشی به کار می رود، دفتر یک خط که از آن برای نوشتن متن های فارسی استفاده می شود، دفتر دو خط (دفتر زبان) که به عنوان دفتر ثبت متون زبان انگلیسی کاربرد دارد و دفتر شطرنجی که برای محاسبات دقیق مهندسی و رسم نمودار به خصوص در ریاضیات کاربرد دارد. 

انواع دفتر بر اساس تعداد صفحات

دفترها فقط از لحاظ تعداد خط با هم متفاوت نیستند و در تعداد کاغذها نیز با یکدیگر تفاوت دارند. فراوان ترین مدل های موجود در بازار شامل دفتر 40 برگ، 60 برگ، 80 برگ، 100 برگ و 200 برگ می باشند. هر کدام از این مدل ها مناسب کاربری خاصی تولید شده است، مثلا برای کودکان دفترهایی با ورقه های کم تر بهتر خواهد بود چون وزن سبکی دارند و حمل و نقل آن ها راحت خواهد بود.

نوع صحافی

دفترها را بر اساس نوع صحافی نیز به گروه های کوچکتر سیمی، چسبی، کلاسوری و ساده دسته بندی می کنند. نتداول ترین نوع صحافی برای دفتر، چسبی و ساده است. صحافی دفاتر سیمی به گونه ای است که بعد از سوراخ کردن لبه یک طرف کاغذ، حلقه های سیمی از این سوراخ ها عبور داده می شوند و در نهایت یک دسته کاغذ به هم متصل می شوند. 
در نهایت دفاتر کلاسوری مصرف کنندگان بیشتری در میان تمامی سنین دارند. صحافی آن ها به گونه ای است که باعث شده تا دفتر به راحتی باز و بسته شود و به سادگی بتوان آن را ورق زد. یکی از ویژگی های کاربردی دفتر کلاسوری، قابلیت کم یا اضافه کردن برگه های آن می باشد. جنس جلد دفتر کلاسوری اغلب از پلاستیک، مقوا یا پارچه است و دفترهایی با جلد پلاستیکی کارایی نسبتا بهتری دارند. این نوع دفتر استحکام بیشتری دارد و کاغذهای داخل آن در برابر ریختن آب و دیگر مواد در امان خواهند بود.

نکات مهم برای خرید دفتر

پیش از خرید دفتر، ضمن شناخت انواع آن ها لازم است فاکتورهایی مانند ابعاد دفتر، جنس کاغذ، جلد دفتر، نوع صحافی و ... را بررسی کرده و آن ها را با نوع کاربری و نیاز خود تطبیق دهیم. در ادامه هریک از این فاکتورها به طول و تفسیر بررسی خواهند شد.

ابعاد دفتر

دفترها در ابعاد مختلفی تولید می ‌شوند که هر یک برای مقاصد خاص مناسب ‌تر هستند. برای مثال، دفترهای با سایز A7 یا میکرو مناسب برای ثبت تکالیف هستند، دفترهای با سایز B6 یا B7 مناسب برای نوشتن گزارشات و یادداشت ‌های روزانه هستند، دفترهای با سایز B5 مناسب برای دانش ‌آموزان و دانشجویان هستند و در نهایت دفترهای با سایز A4 مناسب برای طراحی و نقاشی هستند.

جنس کاغذ

جنس کاغذ دفتر در کیفیت نوشتار و طول عمر دفتر بسیار تأثیرگذار است. کاغذهای با گرماژ بالاتر (80 گرم به بالا) مقاوم ‌تر، صاف ‌تر و سفید‌تر هستند و جوهر را به خوبی جذب نمی ‌کنند. کاغذهای با گرماژ پایین ‌تر (60 گرم به پایین) نازک ‌تر، شل ‌تر و زرد‌تر هستند و جوهر را به راحتی جذب می ‌کنند.

جلد دفتر

جلد دفتر نقش مهمی در زیبایی، استحکام و حفاظت از دفتر دارد. جلدهای دفتر می ‌توانند از جنس ‌های مختلفی باشند، مانند مقوا، پلاستیک، فلز، چرم و... . همچنین طرح‌ ها و رنگ‌ های مختلفی بر روی جلدها قابل چاپ هستند که به سلیقه و علاقه شخص بستگی دارد.

قیمت دفتر

قیمت دفتر بستگی به عوامل مختلفی دارد، مانند ابعاد، جنس کاغذ، جلد، صحافی، تعداد برگ ‌ها و طرح. معمولا دفترهای با ابعاد بزرگ ‌تر، جنس کاغذ بهتر، جلد زیباتر و تعداد برگ ‌های بیشتر قیمت بالاتری دارند. قبل از خرید دفتر باید با توجه به نیاز و بودجه خود، قیمت و کیفیت را با هم تطبیق دهید.

خرید دفتر با بهترین قیمت از تکنوسان

با توجه به تنوع بالای محصول در این دسته کالایی طبیعتا قیمت انواع دفتر نیز بسیار متفاوت می باشد. همانطور که اشاره شد عواملی همچون جنس جلد، تعداد برگه های داخلی، نوع صحافی و کیفیت کاغذهای مورد استفاده درون دفتر در قیمت نهایی این کالا بسیار تاثیرگذار می باشند. همچنین میزان خدمات به کار رفته بر روی برگه های داخلی مانند بی خط یا شطرنجی بودن برگه ها نیز چندان در قیمت تمام شده دفتر بی تاثیر نیست. تکنوسان مجموعه کاملی از انواع دفتر را گرد هم آورده و با بهترین قیمت به صورت تک و عمده به فروش گذاشته است. برای مشاهده قیمت های همکاری و ثبت سفارشات عمده تنها کافی است در صفحه خرید عمده سایت ثبت نام کنید.
 

محدوده قیمت (تومان)
0152,000