اطلاعیه
Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان
تعداد موردنظر را وارد کنید

مداد

مداد یک ابزار پرکاربرد در اموری مانند طراحی، نقاشی و نوشتن می باشد. طول مداد های استاندارد 17.5 سانتی متر است و بدنه  آن ها اکثرا از جنس چوب یا کاغذ ساخته می شود. سطح مقطع مداد بیشتر شش ضلعی یا گرد است. مداد شش ضلعی به دلیل این که بر روی میز یا دیگر سطوح حرکت نمی کند برای استفاده در ادارات و کارگاه های تولیدی مناسب تر است. ضخامت مغز مداد با توجه به کاربرد آن متفاوت است. مغزی مدادهای معمولی ضخامت 2 میلی متری دارد. طراحان و نقاش ها از مدادهایی با مغزی ضخیم تر استفاده می کنند که قطر آن ها 3 تا 4 میلی متر می باشد.

انواع مداد موجود در بازار

عموما مداد های زیادی در بازار وجود دارد و برای اینکه بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید ابتدا باید کاربرد هرکدام را بدانید. در زیر انواع مداد های رایج بازار را مشاهده می کنید.

  • مداد سیاه یا معمولی
  • مداد طراحی
  • مداد قرمز
  • مداد رنگی
  • مداد زغالی
  • و…

راهنمای خرید مداد

برای خرید بهترین مداد مناسب با نوع فعالیت شما حتما به درجه سختی آن توجه کنید. در ادامه توضیح مختصری در مورد آن می دهیم.

مغز مداد از مخلوط گرافیت و خاک رس تشکیل شده است و میزان خاک رسی که در ساخت آن به کار می رود، مقدار سختی مداد را تعیین می کند. مداد های سخت خطوط بسیار کم رنگی ایجاد می کند و نوک آن ها بسیار سفت است و دیرتر ساییده می شود. این نوع مدادها بیشتر توسط معماران و نقشه کش ها مورد استفاده قرار می گیرد.

مداد های نرم خطوط پررنگی را  بر روی کاغذ به جا می گذارند که برای نقاشی و طراحی مناسب می باشد و استفاده از این مداد برای کودکان راحت تر است.  سختی نوک HB اصطلاحی است که برای مداد هایی با سختی متوسط به کار برده می شود و این مدل مداد بیشترین کاربرد را دارد و برای مصارف عمومی مانند نوشتن عرضه می شود. البته این مداد توسط نگارگران و طراحان فرش نیز استفاده می شود.

طراحی با مداد سیاه

درجه سختی گرافیت یک پارامتر مهم در انتخاب مداد محسوب می شود که برای طراحی با مداد باید در نظر بگیرید. میزان سختی گرافیت مداد بر روی بدنه ی آن حک شده است و به طور کلی به دو دسته H و B تقسیم می شوند. مدادهایی با حرف B دارای گرافیت نرم تر و نماد H نشان دهنده گرافیت سخت می باشد.

نقاشی با مداد

برای نقاشی از مداد رنگی استفاده می شود که نوعی مداد است که مغزی آن با ماده رنگی فشرده ای مخلوط می شود و از خود اثر رنگی به جا می گذارد. مغزی مداد رنگی از لحاظ سختی نوک، درجه بندی خاصی ندارد و اکثرا نرم هستند. نقاشی با مداد رنگی همیشه به عنوان یک شیوه آموزشی و سرگرمی زیبا برای کودکان و نوجوانان پیشنهاد می شود که می تواند خلاقیت و استعداد آن ها را شکوفا کند.

خرید انواع مداد با بهترین قیمت

قیمت مداد با توجه به ضخامت مغزی، میزان سختی گرافیت و جنس آن تغییر می کند. مدادهایی که برای طراحی های گرافیکی ساخته می شوند نسبت به مدادهای معمولی قیمت بالاتری دارند چرا که کیفیت آن ها بالاتر است و نتیجه کار با آن ها مطلوب تر می باشد. برند سازنده مداد نیز یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی قیت و البته کیفیت این محصول می باشد. سعی کنید همواره به سراغ برند های مطرح بروید تا محصول با کیفیت تری به دست شما برسد. انواع مداد مشکی، قرمز و مداد طراحی با بهترین قیمت و تنوع بالا در بسته های 12 عددی در صفحه پیش رو ارائه می شوند و می توانید محصول مورد نظرتان را خریداری کنید.

محدوده قیمت (تومان)
0150,700