اطلاعیه
Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید

لوازم جانبی پرینتر

امروزه پرینتر یکی از ملزومات اصلی در ادارات و شرکت ها به حساب می آید. استفاده از لوازم جانبی پرینتر برای بهبود عملکرد این دستگاه و رسیدن به نتیجه مطلوب از اهمیت بالایی برخوردار است.

انواع لوازم جانبی پرینتر

لوازم جانبی چاپگر شامل موارد گسترده ای می شوند که هر کدام برای امور خاصی مناسب می باشند. در زیر انواع این لوازم را معرفی و بررسی می کنیم تا بتوانید گزینه مناسب برای پرینتر خود را تهیه کنید.

کارتریج

از این وسیله به عنوان منبع نگه دارنده ی جوهر یا پودر پرینتر استفاده می شود که نقش مهمی در پروسه چاپ دارد. کارتریج در دو دسته ی جوهری و لیزری موجود می باشد که به ترتیب در پرینترهای جوهرافشان و لیزری از آن ها استفاده می شود.

کارتریج جوهری – کارتریج پرینتر جوهرافشان

دارای چندین محفظه ی نگهدارنده برای رنگ های مختلف جوهر است که با مخلوط کردن آن ها طرح های رنگی به وسیله ی سوزن های نازل بر روی کاغذ چاپ می شوند.

کارتریج لیزری – کارتریج پرینتر لیزری

در کارتریج های لیزری از مواد پودری استفاده می شود که به وسیله ی حرارت و گرما بر روی کاغذ ثبت می شوند. کارتریج لیزری نسبت به نمونه ی جوهری خود از طول عمر و ظرفیت بیشتری برخوردار است. سرعت پرینت در کارتریج لیزری به مراتب بیشتر است و کمتر دچار مشکل و خرابی می شود. پرینتر لیزری بر حسب نوع کارتریج به دو دسته ی پرینتر رنگی و پرینتر تک رنگ تقسیم می شوند. پرینتر رنگی از کارتریج لیزری رنگی و پرینتر تک رنگ از کارتریج لیزری مشکی استفاده می کند.

کاغذ

کاغذ پرینتر یکی از مهم ترین محصولاتی است که در صنعت چاپ از آن استفاده می شود. کاغذ پرینتر برای تبدیل اطلاعات کامپیوتری به نسخه های چاپ شده ی فیزیکی کاربرد دارد و هر نوع کاغذ برای کاربرد خاصی تولید می شود. به معرفی برخی کاغذهای قابل استفاده برای پرینتر می پردازیم.

  1. کاغذ های معمولی: در ابعاد A3 ،A5 ،A4
  2. کاغذ گلاسه: دارای سطحی صاف و براق می باشد که برای چاپ تصاویر با کیفیت بالا و شفافیت بیشتر رنگ ها از این نوع کاغذ استفاده می شود. کاغذ گلاسه مخصوص پرینتر با ابعاد A4 در بسته های 100 عددی موجود است.
  3. کاغذ عکاسی: این نوع کاغذ با لایه ی شیمیایی حساس به نور پوشیده شده است که برای چاپ عکس هایی با وضوح بالا در پرینتر استفاده می شود. (پرینترهای فروشگاهی برای ثبت اعداد، مشخصات و اطلاعات اجناس از مدل های دیگر کاغذ استفاده می کنند)
  4. کاغذ رول حرارتی: مخصوص چاپ فیش برای مراکز خرید می باشد.
  5. رچسب پرینتر: کاغذ برچسب رول شده مخصوص پرینتر لیبل زن می باشد که در ابعاد مختلف تولید می شود. انواع لیبل از نظر جنس شامل لیبل کاغذی، لیبل پی وی سی (PVC)، لیبل فلزی و لیبل شیشه ای می باشد.

ریبون 

جوهر مخصوصی است که برای چاپ بر روی انواع لیبل از آن استفاده می شود. ریبون از نظر مواد تشکیل دهنده شامل دسته های زیر است

  1. ریبون وکس (WAX)
  2. ریبون رزین (Resin)
  3. ریبون وکس رزین (Wax Resin)
  4. ریبون سوپر رزین (super Resin)
  5. ریبون تاریخ زن

ریبون قابلیت چاپ بر روی لیبل های پی وی سی، لیبل متال (فلزی)، لیبل های امنیتی و سایر برچسب های دیگر را دارد.

درام

درام کارتریج قطعه ای استوانه ای از جنس آلومینیوم می باشد که سطح آن از مواد حساسی پوشیده شده است و یکی از قطعات مهم در پرینترهای لیزری به حساب می آید. درام قطعه ی حساسی است و با برخورد اجسام تیز به سرعت دچار آسیب می شود و به درستی کار نمی کند. کاغذهایی که لبه ی صاف یا برش مناسبی ندارند به مرور زمان بر روی عملکرد درام تاثیر منفی می گذارند.

جوهر پرینتر

این جوهر مخصوص پرینترهای جوهر افشان است که نقش مهمی در کیفیت چاپ دارد و اکثرا در پک های 4 رنگی یا 6 رنگی به بازار عرضه می شوند. جوهر های اصل توسط شرکت های سازنده ی پرینتر تولید می شوند که قیمت به مراتب بالاتری نسبت به نمونه های دیگر دارند. از معتبر ترین برندهای جوهر می توان به جوهر پرینتر ((Epson، اچ پی (HP) و کانن (Canon) اشاره کرد.

تونر

تونر پودر بسیار ریزی است که در کارتریج پرینترهای لیزری از آن استفاده می شود. تونر شارژ لیزری به صورت تک رنگ مشکی یا بسته های 4 رنگی به بازار عرضه می شود. از معروف ترین برندهای آن می توان به تونر ویستا (Vista)، کانن (Canon)، اچ پی (HP) و سوپر گرافیکس (Super Graphix) اشاره کرد.

خرید اینترنتی لوازم جانبی پرینتر

فروشگاه اینترنتی تکنوسان به عنوان مرکز پخش عمده ی وسایل جانبی، امکان خرید سریع و راحت ملزومات پرینتر را فراهم کرده است. شما عزیزان جهت اطلاع از جزییات خرید می توانید به صفحه ی هر کالا مراجعه نمایید.

محدوده قیمت (تومان)
0635,000