Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید

مداد تراش

در طول استفاده از مداد نوک آن پهن و کوتاه می شود و یا اینکه به کل مغزی سر مداد می شکند، این امر باعث بدخط شدن و کاهش عملکرد شما می شود. برای تراشیدن و تیز کردن نوک مداد از تراش استفاده می شود. در واقع همراه داشتن مداد تراش یکی از ملزومات برای تحصیل دانش آموزان و استفاده مطلوب از مداد است.

ضرورت استفاده از تراش برای افرادی که در آزمون های تستی شرکت می کنند، بیشتر است. چرا که اغلب این افراد گزینه ها را با مداد پر می کنند و در صورت کند شدن یا شکستن سر مداد به تراش نیاز دارند.

انواع مداد تراش

مداد تراش ها انواع مختلفی دارند که در ادامه به متداول ترین انواع آن اشاره خواهیم کرد.

تراش دستی

تراش دستی یا همان تراش معمولی رایج ترین مدل مداد تراش است که بسیار سبک و کم حجم بوده و در عین حال استحکام بالایی دارد. به همین دلیل در مدارس بیشتر از این تراش استفاده می شود و پرمصرف ترین مدل تراش است. تراش دستی اغلب در جنس های پلاستیکی، فلزی، آلومینیومی و سیلیکونی تولید می شود. تراش دستی با اشکال مختلف و رنگ های متنوعی در بازار موجود می باشد. تراش های فلزی به دلیل استحکام بیشتر برای کارگاه ها و مراکز تولیدی مناسب تر است. جذاب ترین مدل برای کودکان و دانش آموزان تراش فانتزی می باشد که با ظاهری زیبا و رنگ های متنوع و شفاف به بازار عرضه می شود.

تراش رومیزی

این نوع مداد تراش برخلاف مدل های دستی به صورت مکانیکی کار می کند و برای تراشیدن انواع مداد و قلم کاربرد دارد. حجم و اندازه ی آن نسبت به تراش دستی بزرگ تر است و برای استفاده از آن بهتر است بر روی میز قرار داده شود.

مداد تراش رومیزی دارای حفره ای برای قرار دادن مداد در آن است و در قسمت پشت آن دستگیره ای قرار دارد که با چرخندان آن سر مداد به صورت اتوماتیک تراش می شود. مزیت مثبتی که مداد تراش رومیزی دارد محفظه آن است که خورده چوب های مداد بعد از تراش شدن به داخل آن می ریزند و از کثیف شدن میز تحریر جلوگیری می کند.

از ایرادات تراش رومیزی می توان به دشوار بودن جابه جایی آن توسط دانش آموزان اشاره کرد و احتمال آسیب دیدن و ضربه به آن در محیط های شلوغ مانند مدرسه زیاد است. مداد تراش رومیزی نسبت به مدل دستی، مدادها را بعد از تراشیدن کوتاه تر می کند و به همین دلیل خیلی زود به مداد جدید احتیاج پیدا می کنید.

راهنمای خرید تراش

برای انتخاب بهترین تراش در هنگام خرید تراش به نکات زیر توجه کنید.

  • یک مداد تراش خوب و با کیفیت باید حفره ای استاندارد با قطر مداد داشته باشد.
  • بدنه آن به درستی طراحی شده باشد چون خمیدگی و بد فرمی آن می تواند باعث خراش در دست شود.
  • جنس آن به گونه ای باشد که در هنگام استفاده مداوم از آن دست فرد استفاده کننده عرق نکند و تراش لیز نخورد.
  • مهم ترین مسئله ای که باید به آن توجه کنید تیغه مداد تراش می باشد و تیغ آن باید تیز و از جنس فولاد ضد زنگ باشد.
  • تراش های استاندارد قابلیت استفاده برای تمامی افراد راست دست یا چپ دست را دارند.

قیمت مداد تراش دستی و رومیزی

ارزانترین مدل تراش همین نمونه های دستی می باشند که بر اساس متریال به کار رفته در تولید آن قیمت آن ها متفاوت است. برای مثال تراش های دستی فلزی به دلیل استحکام بالاتر قیمت بیشتری نسبت به نمونه های پلاستیکی و سیلیکونی دارند. در عوض تراش های رومیزی و برقی از قیمت بالاتری برخوردارند. لیست قیمت مداد تراش در بالای همین برگه ارائه شده است که شما عزیزان می توانید با مشاهده مشخصات فنی هر کالا اقدام به ثبت آن نمایید.

محدوده قیمت (تومان)
0866,300