اطلاعیه
Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید

ساعت هوشمند

امروزه ردیابی و اطلاع از مسافت طی شده، تعداد گام ها، میزان کالری سوزانده شده و ... با استفاده از ابزارهای هوشمند، به راحتی میسر خواهد بود. ساعت هوشمند از جمله گجت هایی است که این اطلاعات را به سرعت و در لحظه در اختیار مخاطب قرار خواهد داد. روز به روز به طرفداران اسمارت واچ ها افزوده شده و برندهای متفاوتی را میشناسیم که امروزه خط تولید اسمارت واچ های خود را راه اندازه کرده اند. اما در این هیاهوی مدل ها و برندها برای خرید اسمارت واچ، لازم است چه نکاتی را مد نظر قرار دهیم؟!

ویژگی های مهم برای خرید ساعت هوشمند

بسته به برند و مدل ساعت هوشمند، امکانات و حسگرهای متفاوتی برای این دسته بندی وجود دارد. تقریبا تمامی مدل های ساعت هوشمند موجود در بازار امکان جفت شدن با گوشی های هوشمند را داشته و می توانند تماس‌ ها، پیام‌ ها و سایر اعلان ‌ها را به مخاطب اطلاع دهند. علاوه بر این موضوع، حسگرهایی نیز درون گجت های هوشمند تعبیه می شود. وجود برخی از این حسگرها لازم و ضروری بوده و غیرقابل چشم پوشی می باشد. به طور کلی می توان چندین مورد را نام برد که برای خرید ساعت هوشمند لازم است به وجود و یا عدم وجود آن ها دقتی دوچندان داشت :
1.    سنسور ضربان قلب : این سنسور می تواند ضربان قلب کاربر را در یک بازه زمانی اندازه گرفته و علائمی نظیر سلامت قلب، ردیابی تناسب اندام، وجود و یا عدم وجود استرس و ... را بررسی کند. در برخی از مدل ها حتی بر اساس اطلاعات بدست آمده از این سنسور، هشدارهایی نیز به کاربر داده خواهد شد.
2.    GPS : ردیابی موقعیت مکانی با استفاده از این سنسور انجام خواهد شد. حضور این سنسور برای فعالیت های ورزشی ای مثل دویدن، دوچرخه سواری، پیاده روی و ... بسیار کاربردی است.
3.    گام شمار : تقریبا یکی از مهم ترین و اصلی ترین سنسورها جهت ردیابی سلامتی و بررسی تناسب اندام، گام شمار می باشد. به کمک این سنسور تعداد گام های شما در طول روز شمرده شده و مسافت طی شده بررسی خواهد شد.
4.    ژیروسکوپ : یکی از پایه ترین سنسورهایی که برای ساخت ساعت هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد، ژیروسکوپ است. اگرچه در ظاهر این سنسور صرفا برای ورزش های نظیر بوکس، شنا و ... کاربرد دارد اما عملا بدون حضور آن حتی گام شمار نیز نمی تواند موفق عمل کند. این سنسور تمامی حرکات دورانی و جا به جایی مکانی ساعت را تشخیص می ددهد. هرچه این سنسور از دقت بالاتری برخوردار باشد عملا اطلاعات بدست آمده از دیگر سنسورها نیز موثق تر خواهد بود.
5.    فشارسنج : همانطور که از نام این سنسور پیداست، تشخیص میزان فشار هوا و بر اساس آن دادن دیتاهایی از قبیل ارتفاع، پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوایی، بررسی تغییرات فشار در ارتفاعات برای کوهنوردی و ... برعهده فشارسنج می باشد.
6.    ورژن بلوتوث : همانطور که در متون بالاتر اشاره شد، ساعت هوشمند امکان برقراری ارتباط با دیگر گجت های هوشمند را دارد، عموما این ارتباط از طریق بلوتوث برقرار خواهد شد؛ از این رو لازم است هنگام خرید ساعت هوشمند ورژن بلوتوث آن بررسی شود.
7.    NFC : استفاده از سرویس هایی نظیر  Apple Pay یا Google Pay، شارژ کارت های اتوبوس و تجربه پرداخت هایی راحت و بی دردسر با وجود این سنسور ممکن خواهد بود.
8.    حضور میکروفون و بلندگو : برقراری و دریافت تماس ها مستلزم حضور میکروفون و بلندگو است. همچنین باوجود میکروفون و بلندگو می توان با دستیار صوتی گوگل و یا اپل ارتباط برقرار کرد و تعامل داشت.
9.    کالری شمار : با وجود این سنسور می توان از میزان کالری سوزانده شده خود مطلع شد و یا حتی الگوریتمی مشخص برای حسگر تعریف کرده و بر اساس آن برنامه ورزشی مناسب چید. با استفاده از این سنسور، ساعت قادر خواهد بود فعالیت روزانه را بررسی کرده و میزان کالری سوزانده شده بر اساس فعالیت را اعلام کند. اگرچه نباید فراموش کرد که اعداد ارائه شده، اعدادی دقیقی و قابل استناد نیست اما به صورت تقریبی کاربر را از میزان کالری سوزانده شده مطلع خواهد ساخت.
10.    سنجش میزان اکسیژن خون : اهمیت حضور این سنسور به خوبی در دوران کرونا بر همگان آشکار شد. این سنسور می تواند در هر لحظه از شبانه روز میزان اکسیژن موجود در خون را اندازه گرفته و سلامت ریه و شش ها را بررسی کند.
11.    پشتیبانی از زبان فارسی : امکان پشتیبانی از زبان فارسی از دیگر مواردی است که هنگام خرید ساعت هوشمند لازم است مورد بررسی قرار گیرد. پشتیبانی از این زبان توسط ساعت هوشمند بدین معناست که محصول، امکان نمایش هشدارها، اعلانات و منو را به زبان فارسی داشته و پیام های ارسالی به این زبان را به صورت کاملا خوانا نمایش خواهد داد. در نظر داشته باشید که برخی از ساعت های هوشمند علی رغم پشتیبانی از زبان فارسی، تمامی حروف را برعکس نشان می دهند. همچنین برخی از اسمارت واچ ها از زبان عربی پشتیبانی کرده و تنها حروف (گ چ پ ژ) که در زبان عربی وجود ندارند را به شکلی نامفهوم نمایش خواهند داد.

بهترین برندهای ساعت هوشمند

اگرچه تعداد کمپانی ها و نام های آشنایی که امروزه در حوزه ساخت اسمارت واچ فعالیت می کنند، در یک حساب سرانگشتی از 100 عدد نیز عبور می کند، اما تعدادی از لیبل ها هستند که در این حوزه درخشیده و محصولاتی پرقدرت را روانه بازار کرده اند :
1.    اپل واچ : به جرئت می توان اظهار داشت که دسته بندی ای در حوزه دیجیتال یافت نشده که اپل در آن حضور داشته و از قضا خوش ندرخشیده است. دسته بندی ساعت هوشمند نیز از این قاعده مستثنی نبوده و سال ها است که نام اپل واچ ها در این دسته بندی می درخشد.  لازم به ذکر است مدل های موجود در این برند با دستگاه های IOS سازگاری دارند. 
2.    ساعت هوشمند سامسونگ : از دیگر برندهای مطرح بازار دیجیتال و رقیب همیشگی اپل، سامسونگ، نیز در این حوزه خوش درخشیده و محصولات باکیفیتی را روانه بازار ساخته است. ساعت های هوشمند این برند مدل و تنوع متعددی داشته و در عین ارائه خدماتی گسترده، سلایق متفاوتی را پوشش می دهند.
3.    ساعت هومشند گارمین : اسمارت واچ گارمین به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که در خصوص تناسب اندام ارائه می دهد بسیار مورد توجه ورزشکاران است. مدل های تولیدی توسط این برند عموما از قیمت بالایی برخوردار بوده و به نسبت قیمت خود امکانات و ویژگی های تخصصی تری نیز ارائه می دهند. تقریبا تمامی ساعت های هوشمند گارمین از مقاومت بالایی برخوردار بوده و در برابر فشار، ضربه و یا پاشش آب ایمن هستند. اسن اسمارت واچ ها نه تنها تمامی سنسورهای ذکر شده در پاراگراف فوق را دارند بلکه از سنسورهای حرفه ای تری نظیر سنسور پایش خواب نیز بهره جسته اند. 
4.    ساعت هوشمند شیائومی : خرید اسمارت واچ شیائومی به دلیل قیمت مقرون به صرفه و ویژگی های کاربردی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. مدل های موجود در این برند سازگاری گسترده ای داشته و ویژگی های کاربردی ای را ارائه می دهند. این مجموعه موفق شده علاوه بر تولید miband ها، شرکت های کوچکی مثل امیزفیت، هایلو و ... را نیز زیر بال و پر گرفته و از تولیدات آن ها حمایت کند.

خرید ساعت هوشمند از تکنوسان

فروشگاه اینترنتی تکنوسان می تواند بستر مناسبی برای خرید اپل واچ، ساعت هوشمند سامسونگ، ساعت هوشمند شیائومی و ... باشد. تکنوسان با داشتن مجموعه کاملی از انواع ساعت هوشمند و لوازم جانبی، طیف وسیعی از سلایق را پوشش داده و با قیمتی مناسب و گارانتی معتبر به فروش گذاشته است. همچنین اگر به دنبال خرید انواع اسمارت واچ ها به صورت عمده هستید، می توانید از تکنوسان خرید عمده ساعت هوشمند را انجام دهید. برای خرید عمده تنها کافی است در سایت ثبت نام کرده و پس از تایید حساب کاربری به راحتی خرید خود را انجام دهید.

محدوده قیمت (تومان)
02,856,000