علی رغم آپدیت روزانه قیمت و موجودی ، به دلیل نوسانات قیمت در بازار ، قیمت محصولات تنها برخط معتبر می باشد.

حتما قبل از ثبت سفارش خرید یا اعلام استعلام قیمت ، موجودی و قیمت روز را با بخش فروش تکنوسان ، آقای سویزی چک کنید.

021-67524 داخلی 130

آیدی تلگرام: @soiziii

سرعت دی وی دی رایتر

یکی از مهمترین مشخصات یک DVD رایتر سرعت آن است. اولین CD رام های ارائه شده در بازار قابلیت خواندن اطلات از روی CD را با سرعت 150 کیلوبایت بر ثانیه را برعهده داشتند که سرعت آنها با نماد 1x نشان داده می شد. با پیشرفت تکنولوژی، سرعت خواندن و رایت کردن نیز افزایش یافت و تمامی شرکت ها از استاندارد مشخصی برای تعیین سرعت رایتر و درایو نوری استفاده کردند. برای مثال 16x یعنی 16 برابر سرعت اولیه (150 مگابایت بر ثانیه).

لنز یا Optic دی وی دی رایتر بسیار حساس می باشد. فراموش نکنید که این لنزها برای خواندن سی دی و دی وی دی های اصل طراحی شده است. بنابراین اصراری در خواندن هر گونه DVD/CD که به صورت غیر استاندارد و روی سی دی و دی وی دی های خام نامرغوب کپی شده، نداشته باشید. ضمناً اگر از لپ تاپ خود برای رایت استفاده می کنید، دقت داشته باشید که فرآیند کپی کردن نباید به صورت پیاپی و در دفعات زیاد انجام شود. حتماً بین هر بار کپی کردن، به لپ تاپ خود، زمان استراحت بدهید.

اگر از درایو دستگاه خود استفاده نمی کنید، سی دی و دی وی دی را از آن خارج کنید و به خصوص در هنگام حمل آن، هرگز CD/DVD در داخل درایو جا نماند که این موضوع می تواند به درایو آسیب جدی وارد کند.

دی وی دی رایتر اکسترنال و اینترنال

دی وی دی رایتر ها را می توان بر اساس محل قرار گیری آنها به دو دسته اینترنال و اکسترنال تقسیم نمود. DVD رایتر اینترنال درون

واژه اکسترنال به معنی خارجی و اینترنال به معنی داخلی می باشد. تفاوت اصلی این دو نوع درایو نوری در محل قرار گیری آن ها می باشد. همان طور که از اسم هم واضح است انواع اینترنال همین دی وی دی درایو های معمولی هستند که بر روی همه دستگاه های PC مشاهده می شود و به صورت ثابت در داخل کیس نصب شده اند. اما انواع اکسترنال نوعی از دی وی دی درایو ها هستند که به صورت یک دیسک نوری مجزا و قابل حمل تعبیه شده و از طریق کابل USB به لپ تاپ و یا کامپیوتر شخصی شما متصل می شود.  رایتر های نوع اکسترنال از قیمت ها و گاها امکانات بیشتری به نسبت نوع اینترنال برخوردار هستند.

رایترهای نوع اکسترنال اغلب مورد استفاده تعمیرکاران و کسانی است که از لپ تاپ های فاقد دیسک نوری استفاده می نمایند. این نوع از رایترها علی رغم قیمت بالاتری که دارند به دلیل دارا بودن اتصال USB از سرعت به مراتب بیشتری نسبت به نوع اینترنال (به وسیله پورت ساتا به دستگاه وصل می شوند.) برخوردار می باشند.