اکسسوری و گجت

مقایسه اپل واچ 7 با گلکسی واچ 4؛ کدام را بخریم؟

یکی از مهمترین ابزارهای هوشمند که امروزه توسط بسیاری از افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد، اپل واچ است. شرکت اپل تاکنون توانسته است سری‌های مختلف از این محصول را وارد بازار کند. در مقابل کمپانی سامسونگ با ارائه گلکسی واچ در سری‌های مختلف توانست جایگاه مطلوبی در بازار پیدا کند.

با مقایسه اپل واچ 7 با گلکسی واچ 4 می‌توان متوجه شد که تفاوت های قابل توجهی در این دو وجود دارد. ممکن است برای شما به عنوان یک خریدار مقایسه بین این دو محصول کار مشکلی باشد چرا که قطعاً هر دو محصول ویژگی‌هایی دارند که باعث جذب شما شده‌اند. در این مقاله قصد داریم به مقایسه اپل واچ ۷ و گلکسی واچ 4 بپردازیم و اگر قصد تهیه ساعت هوشمند را دارید؛ تا پایان این مقاله با تکنوسان مگ همراه باشید.

مقایسه ابعاد صفحه نمایش اپل واچ ۷ با گلکسی واچ ۴

مقایسه ساعت هوشمند اپل واچ 7 با گلکسی واچ 4

در اولین مقایسه اپل واچ ۷ با گلکسی واچ ۴ بهتر است به بررسی صفحه نمایش این دو ساعت هوشمند بپردازیم. اگر به یک صفحه نمایش بزرگ روی ساعت هوشمند خود علاقه‌مند هستید، باید به شما اپل واچ ۷ را پیشنهاد کنیم. با وجود این که به نظر می‌رسید شرکت سامسونگ هنگام طراحی گلکسی واچ ۴ صفحه نمایش بزرگتری را ارائه دهد، اما چنین تغییری احساس نشد. شرکت اپل نیز طی ارائۀ سری‌های قبلی، هیچ تغییری روی طراحی صفحه نمایش و ابعاد آن ایجاد نکرده است.

اما هنگام ساخت و تولید اپل واچ ۷ مشاهده می‌کنیم که ابعاد صفحه نمایش در حد چند میلیمتر نسبت به سری‌های قبلی بزرگتر شده است. به خصوص این موضوع زمانی که اپل واچ ۶ را در کنار اپل واچ ۷ قرار می‌دهیم، مشخص خواهد بود. سطح روی ساعت در اپل واچ ۷ کاملاً به شکل منحنی است. با وجود اینکه پیش‌بینی می‌شد در سری‌های جدیدی که این شرکت ارائه می‌دهد، سطح روی ساعت کاملاً مسطح باشد.

مقایسه اپل واچ 7 با گلکسی واچ 4 از لحاظ باتری

مقایسه ساعت هوشمند اپل واچ 7 با گلکسی واچ 4

مقایسه اپل واچ ۷ با گلکسی واچ ۴ از نظر نوع باتری و طول عمر نشان می‌دهد که هر دو نوع ساعت هوشمند، تقریباً در صورت استفادۀ مداوم از برنامه‌ها به یک اندازه باتری را نگهداری می‌کنند. به طور کل ساعت‌های هوشمند تنها در صورتی می‌توانند برای یک یا دو روز کار کنند که شما از برنامه‌های ورزشی یا اپلیکیشن ‌هایی که در این ساعت‌ها وجود دارد استفاده نکنید. به عنوان مثال در گلکسی واچ ۳ مشاهده می‌شد که طول عمر باتری در صورت استفاده از همۀ برنامه‌ها کمتر از یک روز است. این موضوع در گلکسی واچ ۴ هیچ تغییری نکرده است.

بنابراین اگر قصد دارید باتری ساعت هوشمند را بیشتر نگه دارید، باید میزان استفاده از برنامه‌ها را کاهش دهید. این موضوع دقیقاً در اپل واچ ۷ نیز وجود دارد. چرا که در صورت استفاده از قابلیت‌ها و برنامه‌ها تقریباً طی مدت زمان ۲۰ ساعت، باتری به پایان خواهد رسید. اگر در مقایسه اپل واچ سری ۷ با گلکسی واچ ۴ به طور دقیق زمان شارژ شدن ساعت را نیز مورد بررسی قرار دهیم، می‌بینیم که اپل واچ ۷ نسبت به نسل‌های قبلی خود با سرعت بیشتری ساعت را شارژ می‌کند.

مقایسه اپل واچ 7 با گلکسی واچ 4 از لحاظ طراحی

مقایسه سامسونگ گلکسی واچ 4 و اپل واچ 7

در مقایسه اپل واچ 7 با گلکسی واچ 4 از نظر طراحی می‌بینیم که تقریباً هر دو ساعت هوشمند انواعی از مدل‌ها را به بازار ارائه می‌دهند. به عنوان مثال گلکسی واچ ۴ در دو نوع طراحی وارد بازار شده است. طراحی اول گلکسی واچ ۴ تقریباً شکل و ظاهر اسپرت دارد و برای افرادی که به استفاده از لوازم اسپرت علاقه‌مند هستند، بسیار مناسب است.

طراحی دوم گلکسی واچ ۴ کلاسیک است که فروش بسیار بالایی در بازار دارد، تقریباً شبیه گلکسی واچ ۳ و با ظاهری شیک و مدرن به بازار ارائه شده است. در هر صورت هر دو طراحی ظرافت بسیار بالایی دارند. البته باید گفت که رقابت اپل واچ 7 و گلکسی واچ 4، همواره وجود داشته است. شرکت اپل نیز ساعت خود را در انواعی از طراحی‌های لوکس، اسپرت و کلاسیک وارد بازار کرده است که امروزه شاهد وجود رنگ بندی‌های متنوعی از این ساعت هوشمند هستیم.

مقایسه اپل واچ 7 با گلکسی واچ 4 از نظر قیمت

اپل واچ 7 یا گلکسی واچ 4؟

مقایسه اپل واچ 7 با گلکسی واچ 4 از نظر قیمت نیز صورت گرفته است. متأسفانه سری‌های جدید محصولات شرکت اپل که وارد بازار شده‌اند، قیمت بیشتری نسبت به نسل‌های قبلی دارند. این تفاوت قیمت برای افراد ایرانی که به ریال خریداری می‌کنند، بیشتر احساس می‌شود. چرا که شما امروزه برای خریدن اپل واچ ۷ تقریباً باید از حدود ۱۵ تا ۱۸ میلیون هزینه کنید. مدل‌های اپل واچ ۷ که دارای جی پی اس هستند، توانستند به سرعت وارد بازار ایران شده و با قیمت پایه حدود ۴۰۰ دلار خریداری شوند.

 البته برخی دیگر از نسخه‌های این محصول نیز وجود دارد که به دلیل عدم پشتیبانی اپراتورهای ایران از خدمات ساعت هوشمند، وارد کشورمان نشده است. گلکسی واچ ۴ در مقابل اپل واچ ۷ قیمت پایین‌تری دارد. البته باید گفت بخش اعظم قیمت بالای محصولات شرکت اپل مربوط به برند آن می‌شود. وگرنه در مقایسه اپل واچ 7 با گلکسی واچ 4 می‌توان متوجه شد که هر دو محصول شباهت‌های بسیار زیادی به یکدیگر دارند. گلکسی واچ ۴ با قیمت ۲۵۰ دلار خریداری شده و وارد کشور ایران شده است. این مدل دارای بلوتوث بوده و قیمت بالاتری نسبت به مدل ۴۰ میلیمتری ال تی ای دارد. مدل دوم با قیمت ۳۰۰ دلار در سطح جهان به فروش می‌رسد.

بررسی ویژگی های جدیداپل واچ 7 در مقابل گلکسی واچ 4

مقایسه اپل واچ 7 و گلکسی واچ 4

مقایسه اپل واچ 7 با گلکسی واچ 4 از نظر نوع ویژگی‌هایی که در این سری‌ها به هر دو محصول اضافه شده است، نشان می‌دهد که گلکسی واچ ۴ ویژگی‌های قابل توجهی را به محصولات خود افزوده است. به عنوان مثال گلکسی واچ ۴ می‌تواند اکسیژن خون را در طول شب به صورت مداوم مورد بررسی قرار داده و محاسبه کند. همچنین امکان بررسی و آنالیز فعالیت‌های بدن نیز در این محصول وجود خواهد داشت. در مقابل اپل واچ ۷ وجود دارد که توانسته است ویژگی‌های بسیار مناسبی را به سری جدید خود اضافه کند.

به عنوان مثال برخی از اپلیکیشن‌ها به این محصول اضافه شده است. در سری‌های قبلی این محصول، امکان تایپ پیام‌ها با کمک یک کیبورد گسترده وجود نداشت. اما در سری جدید محصول این شرکت مشاهده می‌کنیم شرایط راحت‌تری برای تایپ پیام‌ها وجود خواهد داشت. همچنین پیام رسانی و ارتباط در سری اپل واچ ۷ راحت‌تر از سری‌های قبلی انجام می‌شود و محدودیت‌هایی که در نسخه‌های قبلی وجود داشت، برطرف شده است. در واقع شرکت اپل سعی کرده است در سری جدید محصول خود ویژگی‌های کاربردی‌تر را ارائه کند.

سخن پایانی

اپل واچ ۷ و گلکسی واچ ۴ هر کدام ویژگی‌های منحصر به فرد مربوط به خود را دارند که باعث شده است کاربران و علاقمندان به دستگاه‌های اندرویدی یا آیفون از آنها استقبال کنند. شاید در مقایسه اپل واچ ۷ با گلکسی واچ ۴ تردید پیدا کرده باشید و نمی‌دانید که دقیقاً باید کدام محصول را انتخاب کنید. باید بگوییم که اپل واچ ۷ همواره میان سایر برندها کارایی بیشتری داشته است. همچنین میزان استفاده از آن بین کاربران بالاتر است. به خصوص برای استفاده ‌کنندگان آیفون جذاب‌تر خواهد بود. البته که با قیمت بالاتری نیز ارائه می‌شود. اما اگر جز کاربران اندرویدی هستید و به خصوص اگر از گوشی های سامسونگ استفاده می کنید، قطعا گلکسی واچ 4 تجربه کاربری بهتری برای شما خواهد داشت و از استفاده آن لذت خواهید برد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا