سایر

راهنمای خرید و معرفی انواع مهر و استامپ

یکی از لوازم کاربردی مهمی که اغلب کسب و کارهای آزاد و ادارات و مغازه ها از آن استفاده می کنند مهر و استامپ می باشد. برای آنکه بتوان صحت قراردادها را تایید نمود، معمولاً افراد اقدام به استفاده از استامپ برای درج اثر انگشتشان بر روی قراردادها می نمایند. علاوه بر این درج مهر رسمی ادارات و شرکت ها بر روی قرارداد ها، این قراردادها را رسمی تر می کند و امکان جعل اسناد را نیز پایین تر می آورد.

تکنوسان مگ در این مقاله قصد ارائه راهنمای خرید مهر و استامپ و معرفی انواع مهر و استامپ به کاربران را دارد. در نتیجه اگر قصد خرید مهر و استامپ دارید، پیشنهاد می کنیم خواندن ادامه این مقاله جذاب را از دست ندهید.

استامپ چیست؟

کاربرد مهر و استامپ / مهر و استامپ چیست؟

استامپ به یکسری بالشتک آغشته به جوهر گفته می شود که درون جعبه های مخصوصی قرار دارند و با استفاده از استامپ می توان اقدام به درج اثر انگشت یا مهر بر روی اسناد و مدارک نمود و پس از ابداع استامپ و استفاده از آن، جعل استناد سخت تر شد و این موضوع منجر به کاهش جعل اسناد شد.

همان ‌طور که می ‌دانید داشتن اسنادی که از اعتبار قانونی برخوردار می باشند امر بسیار مهمی می باشد و درج اثر انگشت، مهر و امضا بر روی اسناد آنها را قانونی تر می نماید. استامپ در سایز بندی های مختلفی به بازار ارائه شده است و علاوه بر این شاهد عرضه استامپ در رنگ بندی های مختلفی نیز به بازار هستیم. از جمله رنگبندی های استامپ می توانیم به رنگ های قرمز، مشکی، سبز و آبی اشاره نماییم.

استامپ هایی که دارای رنگ آبی و مشکی هستند معمولاً در ادارات دولتی و سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. برندهای مختلفی در داخل و خارج از کشور به کار تولید استامپ مشغول هستند. از جمله برندهای ایرانی تولید کننده استامپ می توان به برندهایی نظیر پلیکان، شاهین و کوروش اشاره نمود. از استامپ در مشاغل مختلفی نظیر بانک ها، دفاتر حقوقی، دفاتر ثبت اسناد و غیر استفاده می شود. افرادی که دارای مهر معمولی هستند برای آنکه بتوانند از آن استفاده کنند می بایست حتما یک استامپ نیز به همراه داشته باشند.

مهر چیست؟

مهر محصولی است که برای به صورت اختصاصی برای یک برند، موسسه یا مغازه خاص تولید می ‌شود و بر روی آن اطلاعات ضروری و مهمی که شخص صاحب برند تمایل دارد درج می گردد. مهر ها هم دارای کاربرد شخصی و هم داررای کاربرد تجاری می باشند و امروزه در اغلب مغازه های معتبر برای آنکه بتوانند محصولات خود را با فاکتور های رسمی به مشتریان عرضه کنند اقدام به خرید دستگاه مهر برای کسب و کار خود می نمایند و در حین ارائه محصول به مشتریان با زدن مهر مخصوص پای فاکتورها، به رسمی تر شدن آنها کمک می نمایند.

انواع مهر و استامپ

امروزه شاهد عرضه انواع مختلفی از مهر به بازار هستیم که از آن جمله می ‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

مهر ژلاتینی

مهر و استامپ های ژلاتینی جزو پرکاربردترین و پرفروش ترین انواع مهر های موجود در بازار می باشند که از آنها معمولاً برای تولید مهر های بانکی، پزشکی و دسته چک ها استفاده می شود. لازم به ذکر است که مهر های ژلاتینی خود دارای دو نوع ساده و اتوماتیک می باشند. مهر های ژلاتینی ساده را می بایست حتما به صورت جداگانه درون استامپ و جوهر قرار دهید و سپس اقدام به قرار دادن آنها بر روی کاغذ نمایید. اما مهر های ژلاتینی اتوماتیک خود دارای استامپ داخلی می باشند و نیازی به آغشته کردن آنها به استامپ و جوهر وجود ندارد.

ویژگی های مهر و استامپ خوب

در حین استفاده از این مهر ها، ژلاتین به صورت خودکار به جوهر آغشته می‌ شود و می ‌توان از آن به راحتی استفاده نمود. از آنجایی که مهر های ژلاتینی ساده نیاز به خرید استامپ به صورت جداگانه دارند، معمولاً از طرفداران کمتری برخوردار هستند. قیمتی که برای عرضه مهر های ژلاتینی اتوماتیک در نظر گرفته می ‌شود به مراتب بیشتر از مهر های ژلاتینی ساده می باشد.

مهر برجسته

انواع مهر ژلاتینی / انواع استامپ

برای تولید مهر برجسته معمولاً از فلز استفاده می شود و می بایست اقدام به فرو بردن این مهر ها درون استامپ برای آغشته کردن آنها به جوهر نمایید و سپس مهر خود را برای درج بر روی کاغذ قرار دهید. مهر های فوق به دلیل اینکه از فلز تولید شده اند از مقاومت بالایی برخوردار می باشند. استفاده از مهر های برجسته یا همان مهر های فلزی امروزه تقریبا منسوخ شده است و مهر های جدید جای این مهر ها را گرفته اند.

مهر فوری

برای تولید مهر و استامپ فوری از اشعه لیزر بهره گرفته می ‌شود و با استفاده از اشعه لیزر، اطلاعات مورد نظری که قرار است بر روی مهر درج شود، بر روی آن حکاکی می گردد و به راحتی می ‌توان از مهر برای کاربردهای مختلف استفاده نمود. به دلیل آنکه روند تولید مهر فوری بسیار سریع می باشد، امروزه این مهرها طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده اند.

مهر و استامپ کودکانه و فانتزی

بهترین مارک مهر و استامپ

اگر به مغازه های عرضه کننده لوازم تحریر مراجعه کنید متوجه می‌ شوید که مهرهای فانتزی بسیاری در طرح بندی ها و رنگبندی های مختلف در این مغازه ها وجود دارند. این مهرها بسیار زیبا و جذاب می باشند و می توانند نظر هر دانش آموز و کودکی را به خود جلب کنند. معمولاً والدین برای تشویق کودکان خود اقدام به خریدن مدل های مختلف این مهر های فانتزی برای کودکانشان می نمایند.

از آنجایی که قیمت در نظر گرفته شده برای این مهر ها بسیار خوب و مقرون به صرفه می باشد، تقاضا برای خرید آن ها در بازار نسبتا بالاست و شاهد تولید این مهرها به صورت انبوه و عرضه آنها به بازار هستیم. برندهای مختلفی در کشور به کار تولید مهر و استامپ فانتزی مشغول هستند. پیشنهاد می کنیم خرید خود را از برند های نام آشنا انجام دهید. چراکه این برندها مهرهای با کیفیت تری را به بازار عرضه نموده اند و کیفیت و طول عمر محصولات تولیدی توسط آنها بالاتر می باشد.

نکات مهم در حین خرید مهر و استامپ

بهترین برند های مهر و استامپ

اگر قصد خرید مهر و استامپ را دارید بهتر است در حین خرید یک سری نکات مهم را مد نظر قرار دهید تا بتوانید مهرهای با کیفیت تری را خریداری کنید. مثلاً از متریال های مختلفی برای تولید دسته مهر استفاده می شود که از آن جمله می ‌توان به کریستال، فلز، پلاستیک و چوب اشاره نمود. مهرهایی که جنس دسته آنها از فلز می باشد به دلیل مقاومت بیشتر از طول عمر بالاتری برخوردار می باشند.

این امر در صورتی است که مهرهای تولید شده از کریستال به راحتی می شکنند و چنانچه از ارتفاع به پایین پرتاب شوند دسته آن کاملا خرد خواهد شد. علاوه بر این توجه کنید که جنس بکار گرفته شده برای تولید مهر شما از جنس متریال های خوب و با کیفیت باشد.

اگرچه استفاده از متریال های ارزان قیمت موجب پایین آمدن قیمت مهر می‌گردد، اما اگر می خواهید مهر خود را برای تایم طولانی تری استفاده کنید بهتر است مهر هایی که دارای جنس خوب و با کیفیت می باشند را خریداری نمایید. مهرهای لیزری نسبت به سایر انواع مهر ها از قیمت بیشتری برخوردار هستندو اما به دلیل آنکه اطلاعات بر روی این مهر ها از طریق برش لیزر درج می شوند، دقت و ظرافت این مهرها بالاتر می باشد و پرداخت هزینه بالاتر برای خرید این مهرها منطقی به نظر می رسد.

جمع بندی

برای خرید مهر و استامپ به چه نکاتی توجه کنیم؟

در این مقاله به معرفی انواع مهر و استامپ موجود در بازار به کاربران نمودیم. هریک از مهر و استامپ های موجود در بازار دارای خصوصیات و قیمت متفاوتی هستند و برای تولید آنها از متریال های مختلفی بهره گرفته شده است. علاوه بر این پروسه تولید و آماده شدن این مهر ها نیز با یکدیگر متفاوت می باشد و برای تولید برخی از آنها نیاز به تایم بیشتری است.

برندهای مختلفی در کشور به کار تولید استامپ مشغول هستند و خوشبختانه کیفیت استامپ هایی که به وسیله آن ها تولید می شود بسیار خوب و قابل قبول می باشد. شما خرید کدام یک از انواع مهر و استامپ را به کاربران توصیه می کنید؟ دلایل شما برای این انتخاب چیست؟ به نظر شما کدام یک از این مهر و استامپ ها از فواید و مزایای بیشتری برخوردار هستند؟ با در میان گذاشتن نظرات خود در بخش کامنت می توانید به کاربران کمک کنید تا یک محصول خوب و کاربردی را یافته و از آن برای انجام کارهای مدنظرشان استفاده نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا