موبایل و تبلت

10 ترفند کاربردی برای از دسترس خارج کردن گوشی در اپراتورهای مختلف

گاهی ممکن است بعد از روزهای کاری شلوغ تصمیم به استراحت بگیرید، اما تماس های مکرر از محل کار مزاحم استراحت شما میشود و شما بی نهایت کلافه و عصبی میشوید. شاید شما هم در این لحظه به فکر از دسترس خارج کردن گوشی خود بیفتید. در این مقاله از مقالات تخصصی تکنوسان مگ همراه ما باشید تا به شما آموزش دهیم چگونه گوشی خود را بدون خاموش کردن از دسترس خارج کنید یا به عبارتی بدون خاموش کردن گوشی خود را غیرفعال کنید.

چگونه گوشی خود را اشغال کنیم؟

از دسترس خارج شدن موبایل

امروزه خاموش کردن تلفن خیلی امکان پذیر نیست. زیرا زندگی ما بشدت با تلفن های همراه منسجم شده است. علاوه بر این مشکل اصلی خاموش کردن تلفن همراه این است که به طرف مقابل این پیام را انتقال می دهید که عمدا این کار را انجام داده اید! شاید انجام اینکار خیلی هوشمندانه نباشد. به همین منظور در ادامه 10 ترفند به شما آموزش میدهیم که میتواند تلفن شما را بدون نیاز به اینکه خاموش باشد آن را از دسترس خارج کنید:

گوشی هوشمند خود را در حالت پرواز قرار دهید

در حالت پرواز قرار دادن گوشی خود سریع ترین و ساده ترین ترفند در گوشی همراه برای از دسترس خارج کردن گوشی و  نادیده گرفتن تماس های دیگران است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی نماد حالت پرواز ضربه بزنید و تمام! در حالت پرواز، اپراتور شبکه تشخیص می دهد که شما در منطقه ای خارج از پوشش هستید و پیغام در دسترس نبودن را به تماس گیرندگان انتقال می دهد.

روش های خارج کردن گوشی از دسترس

اولویت شبکه تلفن خود را تغییر دهید

این یک ترفند موثر دیگر برای از دسترس خارج کردن گوشی موبایل است. این ترفند باعث می شود در کمترین زمان از رادار تماس گیرنده محو شوید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که شبکه ترجیحی تلفن همراه خود را تغییر دهید. برای انجام این کار دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

تنظیمات > تنظیمات بیشتر > انتخاب شبکه > دستی (Manual)

گزینه دستی را انتخاب کنید و فقط 10 تا 15 ثانیه صبر کنید، اکنون تلفن همراه شما تمام شبکه های موجود را به شما نشان می دهد. مرحله بعدی انتخاب هر شبکه ای است که شبکه فعلی شما نیست. این باعث می شود تلفن هوشمند شما غیرقابل دسترس به نظر برسد.

البته امکان دارد این مسیر در برخی گوشی ها فرق کند که در این صورت باید در قسمت تنظیمات سیم کارت خود دنبال قسمت Mobile Network بگردید و آن را از حالت خودکار بردارید تا سایر شبکه ها به شما نشان داده شوند.

وقتی شرایط شما آماده بود و مایل بودید دوباره تماس بگیرید و تماس ها را دریافت کنید، تنظیمات را در انتخاب شبکه به حالت خودکار برگردانید.

حالت شبکه را تغییر دهید

از دیگر ترفندهای اشغال کردن گوشی تغییر حالت شبکه است. به این معنی که اگر تلفن اندرویدی شما شبکه 4G ندارد اما از 4G LTE پشتیبانی می‌کند، می‌توانید به سادگی حالت شبکه خود را روی 4G/LTE قرار دهید تا گوشی خود را از دسترس کنید.

تماس خود را به یک شماره منقضی شده دایورت کنید

این ترفند کمی مشکل است اما به خوبی هدف شما که از دسترس خارج کردن گوشی است را محقق می کند. آیا شماره تلفنی دارید که از آن استفاده نمی کنید؟ یک شماره قدیمی یا حتی شماره تلفن ثابت این کار را برای شما انجام می دهد (مطمئن شوید که زنگ تلفن ثابت باعث مزاحمت کسی نمی شود). برای انجام این ترفند این مراحل ساده را که در زیر ذکر شده است را انجام دهید:

سیستم > تنظیمات یا تنظیمات تماس > انتقال تماس > شماره ای که استفاده نمی کنید را وارد کنید.

چگونه گوشی را از دسترس خارج کنیم

باتری را بدون خاموش کردن گوشی خارج کنید

این ترفند از دسترس خارج کردن گوشی اغلب افراد زیادی را شوکه می کند. به سادگی باتری خود را از گوشی هوشمند خود بدون خاموش کردن گوشی هوشمند خارج کنید. با انجام این کار، تا زمانی که باتری را دوباره در آن قرار ندهید، غیرقابل دسترسی خواهید بود. به دلایل واضح، این ترفند در گوشی هایی که باتری آن ها قابل جابجایی نیستند، کار نخواهد کرد.

نحوه از دسترس خارج کردن گوشی

گوشی خود را داخل یک ظرف فولادی قرار دهید

شاید این ترفند برای از دسترس خارج کردن گوشی کمی برای شما عجیب باشد! اکنون به آشپزخانه خود بشتابید، این ساده ترین و سرگرم کننده ترین ترفند است. فقط یک ظرف فولادی از انبار یا آشپزخانه خود تهیه کنید. مطمئن شوید که فولاد است، اگر تشخیص آن برای شما کمی دشوار است می توانید از خانم های خانه کمک بگیرید. فقط کافی است گوشی خود را داخل آن قرار دهید و درب آن را ببندید. فلز فولادی سیگنال ها را مسدود می کند. البته قبل از قرار دادن گوشی در ظرف فولادی، مطمئن شوید که آن را سایلنت کرده اید.

برنامه شخص ثالث را ازفروشگاه Play دانلود کنید

از دسترس خارج كردن گوشی ایرانسل

بسیاری از برنامه‌های شخص ثالث مانند «مسدود کننده تماس»، «کنترل تماس»، «کیف مسدودکننده سیگنال تلفن همراه» وجود دارند که می‌توان به تعدادی از آنها اشاره کرد که در اشغال کردن گوشی به شما کمک می کند. پیشنهاد ما این است که سعی کنید با این برنامه‌ها تماس بگیرید تا ببینید آیا طبق وعده‌هایی که میدهند و خواسته ایی که دارید کار می‌کنند یا خیر. در ادامه چند مورد از برنامه های کاربردی را به شما پیشنهاد می دهیم:

برنامه Call Blacklist

به کمک این برنامه شما قادر خواهید بود تماس ها و پیامک های دریافتی خود را محدود کنید. زیرا این برنامه شامل موارد مختلفی از جمله لیست سیاه، مسدود کردن و اسپم را داراست. به کمک این برنامه دیگر تماس های مزاحم را دریافت نخواهید کرد.

برنامه Call Blocker

مزیت این برنامه این است که تماس های ناشناس شما را مسدود می کند و قادر به دریافت تماس های ناشناس نخواهید بود. جالب است که بدانید این برنامه لیست سفید که برای تماس های ضروری طراحی شده است را هم در اختیار شما قرار میدهد.

برنامه Sim Blocker

این برنامه مخصوص کسانی است که دو سیم کارت دارند؛ زیرا امکان مسدود کردن دو سیم کارت همزمان را به شما می دهد. این برنامه قابلیت و آپشن های جذابی دارد، از جمله؛ قابلیت برنامه ریزی زمان های تماس، به این معنی که تماس ها را در زمانهای خاص و مشخصی دریافت می کنید. مثلا اگر شما یک شماره پشتیبانی دارید و فقط از ساعت 9 الی 17 قادر به پاسخگویی هستید آن برنامه برای شما عالی است.

برنامه Simple Call Blocker

این برنامه هم به شما در عدم دریافت تماس های مزاحم کمک می کند. قابلیت این برنامه به این صورت است که می توانید مجموعه اعداد را در محدوده خاص انتخاب کنید و سپس مسدود کنید. 

مسدود کردن شماره

آموزش از دسترس خارج کردن گوشی

علاوه بر راه های گفته شده یک راه ساده تر نیز وجود دارد که در آن می توانید با مسدود کردن شماره مورد نظر دیگر تماس های او به گوشی شما دریافت نشوند. برای این کار کافی است که در بخش مخاطبین مخاطب مورد نظر خود را انتخاب کند، سپس در قسمت تنظیمات مشترک خود را بلاک کنید و از شر مزاحمت های او خلاص شوید.

گوشی خود را در فویل آلومینیومی بپیچید

نحوه‌ از دسترس خارج کردن گوشی موبایل

این ترفند اشغال کردن گوشی باعث می شود با خود بگویید دیوانگی است! توجه به این نکته مهم است که این ترفند در صورتی که از قبل سیگنال ضعیفی روی گوشی خود داشته باشید بهترین کارایی را خواهد داشت. با این حال، یک ورق فویل آلومینیومی تهیه کنید، آن را دور گوشی هوشمند خود بپیچید، مطمئن شوید که هیچ شکاف یا فضای باز به جا نگذاشته اید. اگر دو ورقه آلومینیومی روی گوشی بپیچید بهتر است. شاید باورش سخت باشد اما با انجام این کار هیچ تماسی دریافت نخواهید کرد.

اشغال کردن گوشی با خارج کردن سیم کارت

در اینجا تکنیکی وجود دارد که به شما برای اشغال کردن گوشی کمک می کند. این ترفند بدون خاموش کردن گوشی، کمی دشوار است اما کاملاً مؤثر است. بهترین بخش این ترفند این است که برای از دسترس خارج کردن گوشی خود به مواردی مانند فویل و ظرف فولادی و مواردی از این دست نیاز ندارید! فقط سیم کارت را بردارید و دوباره آن را وارد کنید. پس از انجام این کار، تلفن شما تا زمانی که گوشی را راه اندازی مجدد یا راه اندازی مجدد نکنید، هیچ تماسی دریافت نخواهد کرد. هنگامی که برای دریافت تماس آماده شدید، می توانید سیم کارت را انتخاب کرده و گوشی خود را ریستارت یا راه اندازی مجدد کنید.

چگونه گوشی را اشغال کنیم؟

در بالا ما 10 ترفند به شما آموزش دادیم که به کمک آن می توانید اقدام به اشغال کردن گوشی خود کنید. اما در ادامه با معرفی کدهای ایرانسل و همراه اول و توضیحاتی که به شما ارائه می دهیم میتوانید به راحتی اقدام به از دسترس خارج کردن گوشی خود کنید. 

کد از دسترس خارج کردن گوشی ایرانسل و همراه اول

برای اشغال کردن گوشی از طریق اپراتورهای همراه اول و ایرانسل می توانید با شماره گیری کدهایی که این شرکت ها در اختیار کاربران خود گذاشته اند اقدام به اشغال کردن گوشی خود کنید.

کد فعالسازی: با شماره گیری کد *21*094# (ستاره بیست و یک، ستاره صفر نود و چهار مربع) شما اقدام به از دسترس خارج کردن گوشی خود می کنید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که شما می توانید تماس بگیرید یا پیام اسال کنید اما شخصی نمی تواند با شما تماس برقرار کند و شخص تماس گیرنده با پیغام شماره مورد نظر در شبکه نیست مواجه می شود. 

کد غیرفعال سازی: برای اینکه تلفن همراه خود را به حالت عادی بازگردانید و بتوانید تماس ها را دریافت کنید می توانید #21# ( مربع، بیست و یک و مربع) را شماره گیری کنید. 

به این نکته توجه داشته باشید که این کد ها شاید توسط اپراتور ها از شبکه خارج شده باشند و دیگر قابل استفاده نباشند. اما شما در صورت استفاده از این کدها حتما با شماره دیگری با گوشی خود تماس بگیرید و از فعال بود کدها اطمینان حاصل کنید. در صورتی که کدها غیرفعال بود اصلا نگران نباشید و از 10 ترفندی که در بالا گفته شد را براحتی استفاده کنید. 

سوالات متداول درباره از دسترس خارج كردن گوشی

اشغال کردن گوشی آیفون چگونه است؟

از دسترس خارج کردن گوشی های آیفون مانند گوشی های اندروید است و تفاوتی با آن ندارد. شما هر ترفندی که برای اشغال کردن گوشی اندروید آموختید میتوانید برای آیفون هم استفاده کنید.

چگونه گوشی خود را اشغال کنیم؟

براحتی می توانید حالت هواپیما را فعال کنید، از برنامه های شخص ثالث استفاده کنید، باتری گوشی خود را خارج کنید یا گوشی خود را در یک ظرف فولادی قرار دهید.

سخن آخر

ممکن است به دلایلی قادر به پاسخگویی تماس های خود نباشید و ریجکت کردن تماس ها گزینه مناسب و انتخاب هوشمندانه ای برای شما نباشد. به همین خاطر شاید به فکر از دسترس خارج کردن گوشی خود بیفتید که احتمالا می تواند گزینه خیلی مناسبی هم باشد. ما در این مقاله به شما 10 ترفند آموزش دادیم که براحتی با استفاده از آنها می توانید گوشی خود را از دسترس خارج کنید. در ادامه این 10 ترفند کدها فعالسازی و غیرفعاسازی ایرانسل و همراه اول و نکات ستفاده از آنها را به شما آموزش دادیم. شما هم تا کنون از این ترفند ها برای اشغال کردن گوشی خود استفاده کرده اید؟ بنظر شما کارگشا و قابل استفاده بوده اند؟ شما میتوانید نظرات و تجربیات خود را در رابطه با اشغال کردن گوشی با ما و خوانندگان مجله تکنوسان به اشتراک بگذارید. 

نوشته های مشابه

7 دیدگاه

 1. سلام وقت بخیر ،من نمیخوام گوشی از دسترس خارج بشه یا برای شخص تماس گیرنده بوق اشغال بزنه
  بلکه میخوام برای مخاطب خاص فقط در دسترس نباشم و خاموش بزنه

 2. سلام گوشیم ایدی میخواد نمیدونم کی ایدی داده بازنشانی نمیشه اتصال قط میشه حدود ۸ماه اسیر شدم .میزنه ایمیل ناموفق .من چیکار کنم تفرندهایه شما رو وارد کردم بازنشانی نمیشه

 3. سلام وقت بخیر ،من نمیخوام گوشی از دسترس خارج بشه یا برای شخص تماس گیرنده بوق اشغال بزنه
  بلکه میخوام برای مخاطب خاص فقط در دسترس نباشم و خاموش بزنه

 4. سلام،من میخوام گوشیمو از دسترس خارج بکنم وبگه که در دسترس نمیباشد،یه باردیگه دردسترس نمیباشد،شرمنده ها قبل از شما یه نفرگفت این کدو بزن زدم انتن دهیم دوبرابر شد،خیلی ممنونم اگه میشه زود جواب بدین،درضمن روش انتقال رو امتحان کردم نشد

 5. سلام بنده نمیخوام برا همه مخاطبین یا هر شماره ناشناس مشغول یا دردسترس بزنه بلکه فقط برای شماره های خاص امکانش هست برنامه یا کد برای این کار وجود داره ممنون میشم راهنماسیم کنید

 6. سلام کد یا برنامه وجود داره که برای فقط شماره خاص ن همه دردسترس بزنه ممنون میشم اگه کمکم کنید

 7. سلام من گوشیم انتن دهی خوبی نداره خط هماتولوژی ونوشتم سامسونگ است آیا راه هلی دارین ممنون میشم کمک کنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا