اکسسوری و گجت

بررسی دلایل شارژ نشدن ساعت هوشمند + مشکل روشن نشدن اسمارت واچ

ساعت های هوشمند که این روزها به یکی از اکسسوری و گجت های دوست داشتنی و پر استفاده تبدیل شده اند، در برخی موارد شارژ شدن آن ها با مشکل مواجه می شوند. شارژ نشدن ساعت هوشمند می تواند دلایل زیادی داشته باشد و در این مقاله ما سعی داریم به بررسی دلایل شارژ نشدن ساعت هوشمند بپردازیم و راه حل های این مشکلات را با شما به اشتراک بگذاریم تا در صورت شارژ نشدن اسمارت واچ خود، اطلاعات کافی برای برطرف کردن این مشکل داشته باشید. پس تا انتهای مقاله با تکنوسان مگ همراه باشید.

مشکلات رایج ساعت های هوشمند

روش های حل مشکل شارژ نشدن ساعت هوشمند

ساعت های هوشمند مانند بسیاری دیگر از کالاهای دیجیتال، گاهی دچار اختلال می شوند و مشکلاتی را به وجود می آورند. از مشکلات رایج در آن ها، روشن نشدن اسمارت واچ و شارژ نشدن ساعت هوشمند است. هر کدام از این مشکلات، دلایل خود را دارد که ما در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.

علت شارژ نشدن اسمارت واچ

معمولا علت شارژ نشدن ساعت های هوشمند، موارد ساده اما در عین حال مهمی است که با دانستن آن ها، می توانید مشکل شارژ نشدن ساعت هوشمند خود را برطرف کنید.

مشکلات نرم افزاری در شارژ نشدن ساعت هوشمند

چرا اپل واچ شارژ نمی شود

این مورد از دلایل رایج عدم شارژ اسمارت واچ است و برای رفع آن می توانید از چند راه حل استفاده کنید.

در راه حل اول، باید ابتدا ساعت هوشمند خود را مجددا راه اندازی کنید. البته قبل از این کار، ساعت را از کابل شارژ جدا کنید. این راه حل جز ساده ترین روش های برطرف کردن مشکل شارژ در ساعت های هوشمند است و در بسیاری از موارد مشکل شما حل می شود و مجدد می توانید آن را شارژ کنید.

راه حل دوم، مربوط به آپدیت کردن نرم افزار اسمارت واچ است. معمولا نرم افزار ساعت های هوشمند، هر از گاهی آپدیت می دهد و شما موظف هستید برای کارایی بهتر ساعت، همیشه نرم افزار آن را به روز نگه دارید. معمولا بسیاری از مشکلات شارژ نشدن ساعت هوشمند، با این راه حل برطرف می شود.

راه حل سوم، restart اجباری است که اگر راه حل های قبلی کار نکرد، ری استارت را باید امتحان کنید. اما اگر پس از ری استارت ، همچنان مشکل شارژ نشدن ساعت هوشمند وجود داشت؛ می توانید از راه حل چهارم یعنی بازگرداندن ساعت هوشمند به تنظیمات کارخانه استفاده کنید. پس از ریست فکتوری، اسمارت واچ را مجدد خاموش و روشن کنید و سپس با اتصال شارژ، دوباره وضعیت شارژ آن را چک کنید.

وجود گرد و غبار در محل اتصال شارژر و سنسور ساعت

حل کردن مشکلات شارژ نشدن ساعت هوشمند

آلودگی و گرد و غبار همیشه می تواند عامل بسیاری از مشکلات در کالاهای هوشمند و دیجیتال باشد. کابل های شارژ ساعت های هوشمند که برخی از آن ها مانند اپل واچ و گلکسی واچ، به صورت مغناطیسی هستند؛ ممکن است گرد و غبار در کانکتورهای آن ها نفوذ کند و مانع از شارژ شدن ساعت هوشمند شود.

برای برطرف کردن این مشکل رایج در اسمارت واچ، می توانید با استفاده از پارچه های میکرو فیبر، آلودگی را از سنسور ساعت پاک کنید و برای تمیز کردن کانکتور هم می توانید از مسواک یا برس نرم استفاده کنید. نکته ای که باید در انجام این کار به آن توجه داشته باشید، درباره پاک نشدن آلودگی کانکتور و تعویض رنگ آن است؛ که اگر چنین مواردی را مشاهده کردید، باید کابل شارژ جدیدی تهیه کنید.

عدم قرارگیری صحیح ساعت روی شارژر

برای شارژ کردن برخی از ساعت های هوشمند، باید آن ها را به درستی روی شارژر قرار دهید تا کانکتورها به درستی به ساعت هوشمند وصل شوند. چنانچه ساعت را به درستی در محل شارژ قرار ندهید، با شارژ نشدن ساعت هوشمند خود مواجه خواهید شد.

در صورتی که از شارژرهای بی سیم استفاده می کنید، باید ساعت را روی یک سطح کاملا صاف قرار دهید و به طوری که صفحه نمایش آن رو به بالا باشد. هنگامی که ساعت هوشمند در حال شارژ است، علامت شارژ را به روی صفحه نمایش ساعت خواهید دید اما اگر چیزی در صفحه پس از اتصال به شارژ، ظاهر نشد؛ ساعت را خاموش و  مجددا روشن کنید.

در برخی از موارد، به علت شارژ نشدن یا خطا در شارژ شدن، پیغامی روی ساعت شما ظاهر می شود که پس از آن ممکن است چراغ شارژر روی صفحه به رنگ قرمز در آید؛ در این وضعیت، باید ساعت را از شارژر جدا کنید و مجدد سعی کنید تا به درستی در محل قرارگیری آن قرار دهید. نکته مهم در هنگام شارژ شدن ساعت هوشمند، بالا رفتن دمای آن است. هنگامی که متوجه شدید، ساعت هوشمند داغ شده است؛ به سرعت آن را از شارژ جدا کنید و تمامی برنامه های در حال اجرا را ببندید، سپس اجازه دهید تا دمای آن به حالت عادی برگردد و خنک شود.

عدم استفاده از شارژر اصلی

دلیل کند شارژ شدن ساعت هوشمند

یکی دیگر از مشکلات رایج شارژ نشدن ساعت هوشمند، استفاده از شارژرهای فیک یا شارژرهای دیگر است. شما با استفاده از شارژ اصلی ساعت می توانید، از مشکلات مربوط به عدم شارژ اسمارت واچ، جلوگیری کنید. علاوه بر این استفاده از شارژر اصلی می تواند به افزایش طول عمر باتری ساعت هوشمند شما کمک کند.

استفاده از شارژری غیر از شارژر اصلی، می تواند باعث افزایش دمای ساعت هوشمند شود که در استفاده طولانی مدت، به باتری ساعت آسیب می رساند. بنابراین برای شارژ ساعت هوشمند فقط از کابل USB، آداپتورهای دیواری و شارژر بی سیم مربوط به ساعت خود استفاده کنید و تا جای ممکن از شارژ توسط شارژر های دیگر، دوری کنید.

اگر همه ی این راه حل ها را برای برطرف کردن مشکل شارژ نشدن ساعت هوشمند خود تست کردید و نتیجه نگرفتید؛ به احتمال زیاد مشکل از باتری ساعت هوشمند شما است و باید آن را تعویض کنید. همانطور که متوجه شدید، باتری ساعت هوشمند، اهمیت زیادی دارد و با نکاتی که یاد گرفتید، باید به خوبی از آن مراقبت کنید تا آسیبی به آن وارد نشود.

بررسی دلایل روشن نشدن ساعت هوشمند

مشکل روشن نشدن اسمارت واچ

یکی دیگر از مشکلات رایج در ساعت های هوشمند، روشن نشدن آن است که کاربران بسیاری در مورد این موضوع گزارش داده اند. روشن نشدن ساعت هوشمند می تواند دلایل زیادی داشته باشد که در ادامه این دلایل را با هم بررسی می کنیم.

تخلیه باتری ساعت هوشمند

تخلیه‌ شدن باتری یکی از رایج ترین دلایل روشن‌ نشدن ساعت هوشمند است و باید قبل از اینکه شارژ اسمارت واچ شما به پایان برسد، آن را شارژ کنید. این نکته را بدانید که وقتی ساعت هوشمند خود را پس از تخلیه باتری، روشن می کنید؛ ممکن است اختلالاتی را در برگیرد و هنگ کند. بنابراین سعی کنید از پیش آمدن این اتفاق و تخلیه باتری جلوگیری کنید.

شارژر ساعت هوشمند با شارژر های دیگر

استفاده از سایر شارژرها همانطور که یکی از دلایل شارژ نشدن ساعت هوشمند است؛ می تواند باعث روشن نشدن آن نیز شود. علت این موضوع هم این است که وقتی شارژرهای فیک یا شارژر برندهای دیگر را به ساعت هوشمند خود وصل می کنید، به علت یکسان نبودن توان شارژر به کندی شارژ می شود یا حتی شارژر نمی شود. در این حالت ممکن است که ساعت هوشمند شما به علت شارژ نشدن خاموش شود و روشن نشود. بنابراین همیشه از شارژر اصلی و اورجینال مخصوص به ساعت هوشمند برای شارژ آن استفاده کنید.

وجود مشکلات سخت‌ افزاری در اسمارت واچ

مشکلات رایج ساعت هوشمند

یکی دیگر از علل روشن نشدن ساعت هوشمند، مربوط به مشکلات سخت افزاری است. ممکن است اسمارت واچ شما ضربه دیده باشد و از این طریق دچار مشکلات سخت افزاری شده باشد. طبیعتا در چنین وضعیتی ساعت هوشمند شما روشن نمی شود و  باید آن را برای تعمیر در اختیار یک تکنسین فنی قرار دهید تا به عیب یابی و تعمیر ساعت هوشمند شما بپردازد.

نفوذ آب به ساعت های هوشمند

اکثر ساعت های هوشمند قابلیت ضد آب دارند اما حتی اگر ساعت هوشمندی با استاندارد IP بالا هم دارید، آن را به مدت طولانی در زیر آب رها نکنید. زیرا یکی از رایج ترین دلایل روشن نشدن ساعت هوشمند، نفوذ آب به آن است و اگر در این وضعیت روشن نشود، اسمارت واچ شما باید توسط یک متخصص فنی مورد بررسی قرار گیرد.

نتیجه گیری

شارژ نشدن ساعت هوشمند، جز مشکلاتی است که احتمالا برای بسیاری از کاربران اسمارت واچ ها اتفاق افتاده است. از این رو سعی کردیم در این مقاله، دلیل شارژ نشدن ساعت هوشمند را بررسی کنیم و روش های حل مشکل شارژ نشدن اسمارت واچ را در اختیار شما قرار دهیم. به یاد داشته باشید که باتری ساعت هوشمند از اجزای مهم آن است و باید با توجه به روش هایی که گفته شد، از آن مراقبت کنید تا در طولانی مدت آسیب نبیند. اگر شما هم تجربه شارژ نشدن ساعت هوشمند خود را داشته اید، لطفا درباره این اتفاق و نحوه برطرف کردن این مشکل برای ما بنویسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا