Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان

باتری قلمی AA

همانطور که می دانید، باتری سایز AA به باتری قلمی و باتری سایز AAA به باتری نیم قلمی، در بین مصرف کنندگان ایرانی معروف است. لازم به ذکر است که یکی از مزیت های خرید باتری قلمی AA، ظرفیت حدودا سه برابری آن ها نسبت به انواع باتری نیم قلمی می باشد که این موضوع باعث رایج بودن استفاده از آن ها در لوازم الکترونیکی خانگی و اداری شده است. در ادامه به بررسی و راهنمای خرید انواع باطری قلمی و نیز برند های آن می پردازیم.

انواع باتری قلمی AA

به طور کلی باتری های قلمی به دو دسته ی شارژی و یکبار مصرف تقسیم می شوند. تقریبا همه مدل های باتری قلمی شارژی گران تر از انواع باتری قلمی یکبار مصرف بوده و همچنین هزینه های خرید شارژر را برای شما ایجاد می کند. بسیاری از لوازم الکترونیکی کوچک و یا کم مصرف تا مدت ها نیاز به تعویض باتری ندارند؛ به همین دلیل بهتر است که در لوازمی نظیر کنترل تلوزیون، ساعت های دیواری و مواردی از این دست، به خرید باتری قلمی ارزان که نوع یکبار مصرف آن می باشد بپردازید.

اما اگر می خواهید برای لوازم پر مصرف مانند اسباب بازی و یا موس و کیبورد های بی سیم باتری قلمی تهیه کنید، خرید باتری قلمی قابل شارژ می تواند گزینه ی مناسب تری باشد. انواع باتری قلمی غیر قابل شارژ با توجه به تکنولوژی به کار رفته در ساخت آن به دسته های زیر تقسیم بندی می شود. به این دسته از کالاها، باتری قلمی خشک نیز گفته می شود.

باتری قلمی آلکالاین

باتری های قلمی آلکالاین از ظرفیت بالا تر و دوام بیشتری نسبت به باتری های معمولی برخوردارند. قیمت باتری قلمی آلکالاین سایز aa نسبت به باتری های معمولی کمی بیشتر است و در کل این باتری ها با توان خروجی بیشتر گزینه ی بهتری برای وسایل پر مصرف محسوب می شوند.

باتری قلمی روی کربن

باتری قلمی روی کربن از فروش بیشتر و نیز قیمت کمتری نسبت به بقیه برخوردار می باشد. این باتری ها نیز همانند سایر باتری های غیر قابل شارژ نباید در زباله های شهری ریخته شود. امروزه باتری های روی کربن با پیشرفت تکنولوژی آسیب کمتری به محیط زیست زده و نیز ظرفیت و کارایی بیشتری دارند.

باتری قلمی لیتیومی غیر قابل شارژ

باتری های لیتیومی اکثرا قابل شارژ می باشند، اما نمونه هایی نیز در بازار وجود دارد که غیر قابل شارژ بوده و پس از یکبار مصرف دیگر قابل استفاده نیستند. همچنین باتری های لیتیومی ظرفیت بالاتری نسبت به سایر مدل ها دارند که این موضوع باعث افزایش هزینه آن ها می شود.

قیمت باتری قلمی AA

به طور کلی قیمت باطری قلمی مستقیما به برند آن بستگی دارد. کاربران مختلف اغلب در جستجو های خود برای خرید باتری قلمی اصل از عباراتی نظیر خرید باتری قلمی کملیون، باتری قلمی پاناسونیک و جملاتی این چنینی استفاده می کنند. در واقع این موضوع می تواند بیانگر اهمیت اعتبار شرکت های سازنده ی باتری در خرید آن باشد. شرکت هایی نظیر شیائومی، پاناسونیک، سونی، دوراسل، کملیون و برند های معتبر دیگر محصولات با کیفیتی در این زمینه تولید می کنند.