Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید

آچار فرانسه

یکی از پرکاربرد ترین ابزار آلات دستی خانگی و صنعتی که از دسته، فک ثابت، فک متحرک و پیچ تنظیم ساخته شده است. آچار فرانسه برخلاف اسم آن توسط یک مهندس انگلیسی به نام ریچارد کلابرن ساخته شد و برای باز و بسته کردن پیچ و مهره های چهارگوش و شش گوش از آن استفاده می شود. در واقع آچار فرانسه یک آچار تخت متحرک است که سایز آن به اندازه باز شدن فک متغیر است. آچار فرانسه در دو نوع خانگی معمولا از جنس کروم وانادیم و نوع صنعتی معمولا از جنس فولاد تولید می شود.

کاربرد آچار فرانسه و ضرورت استفاده از آن

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که با وجود آچارهای مختلف چه نیازی به آچار فرانسه می باشد؟

برای یک تعمیرکار خودرو که دائما با سایزهای مختلف پیچ و مهره در ارتباط است داشتن ست آچارهای تخت و رینگی یک نیاز محسوب می شود، ولی برای مصارف خانگی که شاید در ماه 2 یا 3 بار نیاز به داشتن آچار برای باز کردن پیچ و مهره داشته باشید تهیه ست آچار هزینه بیهوده ای باشد، چرا که با یک آچار فرانسه می توانید تمام سایز هایی که در بازه دهانه آن هست را باز و بسته کنید.

نکات مهم برای خرید آچار فرانسه

برای اینکه آچار فرانسه انتخابی شما طول عمر و عملکرد خود را در طولانی مدت حفظ کند، نیاز است که به یک سری نکات توجه کنید. از جمله این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دهانه آچار با پیچ و مهره به خوبی چفت شده باشد، چرا که اگر به درستی قرار نگرفته باشد باعث خوردگی پیچ و مهره می شود.
  • از آچار فرانسه برای باز و بسته کردن پیچ های برنجی و برنزی استفاده نکنید، چرا که جنس این پیچ و مهره ها نرم بوده و باعث سایش جداره های بیرونی آن می شود.
  • هر 3 ماه یکبار قسمت پیچ تنظیم کننده کننده را روغن کاری کنید.

شما می توانید در صفحه پیش رو به خرید انواع آچار فرانسه با بهترین قیمت بازار بپردازید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر می توانید از طریق چت آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.