اطلاعیه
Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید

کابل شبکه CAT5

کابل شبکه از پیچش 4 رشته سیم دوتایی و اتصال آن به سوکت RJ45 در دو طرف کابل ساخته شده که نوع سیم، روکش و نوع پیچش سیم همگی تاثیر مستقیم بر روی نویزپذیری، تداخل الکترومغناطیسی و سرعت انتقال داده خواهند داشت. هر چه  تعداد پیچش دو رشته سیم در یک اینچ بیشتر باشد تداخل سیگنالی در میدان مغناطیسی، تاثیر پذیری آن و در نتیجه افت سیگنال کمتر خواهد بود. همچنین این امر باعث افزایش سرعت، پهنای باند و به علاوه قیمت کابل شبکه خواهد شد که در واقع کتگوری های مختلف را پدید آورده است.

عدد مقابل کت یا همان CATEGORY نشان دهنده کلی معیارهای کابل شبکه شما خواهد بود. هرچه این عدد بیشتر باشد، شما می بایست انتظار پهنای باند و سرعت انتقال بیشتری را داشته باشید. کابل شبکه کت 5 امروزه بسیار متداول است و برای ایجاد رابط شبکه های خانگی و کاری استفاده خواهد شد.

انواع کابل شبکه CAT5

کابل شبکه کتگوری 5 خود به دو مدل CAT5 و CAT5e تقسیم شده که باهم تفاوت زیادی در سرعت انتقال دیتا دارند. در ادامه به بررسی کلی این دو مدل کابل شبکه، ویژگی ها و مشخصات آنها خواهیم پرداخت تا با اطلاعات کافی به انتخاب و خرید کابل شبکه بپردازید.

کابل شبکه CAT5

کابل لن Cat5 یکی از متداول ترین کابل های شبکه برای راه اندازی شبکه است که طول وسرعت مناسب و نویز پذیری اندکی را فراهم می کند. برخلاف نسل های قبلی کابل شبکه یعنی Cat3 و Cat4، توسط کابل Cat5 می توانید تا فاصله 100 متری را کابل کشی کنید. البته برای فواصل طولانی تر نیازمند Bridge یا پل و دیگر تجهیزات شبکه خواهید بود، زیرا با افت مسلم سیگنال مواجه خواهید شد. سرعت انتقال دیتا در این نسل به 100 مگابیت در ثانیه و پهنای باند به 100 مگاهرتز خواهد رسید که آن را مناسب راه اندازی شبکه های خانگی و اداری با حجم استفاده متوسط کرده، همچنین قیمت کمتری نیز به نسبت کابل های کت 5e یا کت 6 دارد.

کابل شبکه CAT5e

کابل لن CAT5e نویز پذیری کمتر و سرعت انتقال بیشتری دارد و برای شبکه های اینترنت پر سرعت تر مناسب خواهد بود. بیشینه سرعت در این نسل به 1 گیگابیت در ثانیه می رسد، یعنی چندین برابر کابل CAT5. هرچند که پهنای باند در این نسل همچنان 100 مگاهرتز است اما پیچش بیشتر سیم ها شما را قادر به کابل کشی حتی در فواصل بیشتر از 100 متر خواهد کرد. همچنین در این مدل Crosstalk یا تداخل سیگنال به دلیل پیچش بیشتر سیم ها به طرز قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

قیمت و خرید کابل شبکه CAT5

کابل های شبکه به طور کلی انواع و کاربرد های مختلفی دارند و شما می بایست با توجه  به پهنای باند، سرعت مورد نیاز و شرایط  محیطی، کابل شبکه مد نظر خود را انتخاب کنید. شما می توانید انواع کابل شبکه و تجهیزات شبکه را با بهترین قیمت به صورت عمده و تکی از فروشگاه اینترنتی تکنوسان سفارش دهید. در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی در زمینه ثبت سفارش و خرید کابل شبکه می توانید با بخش فروش تکنوسان تماس حاصل فرمایید.