اطلاعیه
Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید

کابل و تبدیل دوربین

برای اتصال دوربین مدار بسته به دستگاه ضبط تصاویر (DVR) به ویژه در دوربین های آنالوگ نیاز به تجهیزاتی مانند کابل ترکیبی، فیش BNC و فیش تغذیه می باشد که همکاران ما در فروشگاه اینترنتی تکنوسان برای راحتی خرید شما تلاش کرده اند تا همه ملزومات نصب دوربین مداربسته به DVR و برق را در یک صفحه (صفحه پیش رو) ارائه دهند. در ادامه به معرفی اجمالی برخی از این تجهیزات می پردازیم.

کابل ترکیبی (کابل دوربین)

در گذشته برای نصب دوربین از یک کابل برق دو رشته ای و یک کابل کواکسیال که وظیفه انتقال تصویر را بر عهده داشت به صورت جداگانه استفاده می کردند، ولی با اختراع کابل ترکیبی هر دو کابل برق و کابل تصویر در یک کابل خلاصه شدند. در واقع ساختار کابل ترکیبی از دو کابل زیر است.

  1. کابل کواکسیال: مرکزی ترین بخش آن مغزی کابل است که در بهترین حالت از جنس مس بوده و بر روی آن یک عایق دی الکتریک که معمولا به صورت یک لایه پلاستیکی شفاف بوده، قرار دارد. سپس بر روی آن یک شیلد از جنس مس یا آلومینیوم جهت جلوگیری از تداخل امواج الکترومغناطیسی و پارازیت وجود دارد و در نهایت هم یک عایق بیرونی جهت محافظت از اتصالات داخلی کابل قرار دارد.
  2. کابل برق: که از دو رشته سیم قرمز (مثبت) و مشکی (منفی) برای انتقال برق دوربین تشکیل شده است.

مزایای استفاده از کابل ترکیبی دوربین

  • جلوگیری از مصرف بی رویه کابل
  • راحتی کابل کشی
  • زیبایی و تمیزی کابل کشی
  • قیمت مناسب و کیفیت بهتر

فیش BNC

از کانکتور BNC برای اتصال کابل کواکسیال به دوربین و دستگاه DVR استفاده می شود. این کانکتور ها در مدل های نری و مادگی در بازار موجود هستند.

انواع فیش BNC

این رابط در انواع زیر و با متریال مختلف در بازار موجود است که قیمت فیش BNC نیز به همین موضوع وابسته است.

  • پیچی: رایج ترین مدل فیش BNC که تنها با سفت کردن پیچ روکش فیش بر روی بخش دوم آن به راحتی می توانید کابل را داخل فیش محکم کنید. در حقیقت بهترین فیش BNC نوع مغزی برنجی تمام فلز این مدل می باشد.
  • لحیمی: برای اتصال کابل به این نوع فیش به هویه نیاز دارید. اتصال کابل به فیش BNC لحیمی کمی سخت و زمان گیر می باشد.
  • پرسی: در این مدل هم از ابزار مخصوص پرس کردن کابل در داخل فیش BNC استفاده می شود.

علاوه بر کابل ترکیبی و فیش BNC برای اتصال کابل برق به دوربین نیاز به فیش تغذیه سیم دار می باشد که شما عزیزان می توانید از طریق همین صفحه از فروشگاه اینترنتی تکنوسان نسبت به خرید انواع کابل و تبدیلات دوربین مداربسته و همچنین فیش تغذیه سیم دار نری و مادگی اقدام نمایید.

قیمت کابل دوربین مدار بسته

در لیست بالا انواع کابل کواکسیال (کابل ساده) و کابل ترکیبی دوربین مدار بسته ارائه شده است که شما عزیزان می توانید با انتخاب هر کدام و افزودن به سبد خرید اقدام به ثبت سفارش نمایید. در نظر داشته باشید که جنس شیلد و مغزی کابل انتقال تصویر تاثیر بسزایی در قیمت تمام شده آن دارد و بهترین کابل دوربین مدار بسته آن است که از مغزی و شیلد مسی با روکش مقاوم ساخته شده باشد تا از نوسانات و پارازیت ها جلوگیری کند.