علی رغم آپدیت روزانه قیمت و موجودی، به دلیل نوسانات قیمت در بازار، قیمت محصولات تنها برخط معتبر می باشد.

حتما قبل از ثبت سفارش خرید یا اعلام استعلام قیمت، موجودی و قیمت روز را با کارشناس بخش فروش سخت افزار تکنوسان چک کنید.

021-67524 داخلی 130 | آیدی تلگرام: jh_80@

حافظه SSD

تا قبل از تولید حافظه های SSD، هارد تنها قطعه اصلی متحرک داخل سیستم های کامپیوتری بود که نقطه ضعف آن نیز محسوب می شد. چرا که سرعت خواندن و نوشتن هاردهای قدیمی پایین بود و نمی توانست پردازنده را با سرعت متناسب با آن تغذیه کند. به ضربه حساس بوده و در اثر اصابت ضربه بخش هایی از دیسک دچار خرابی می شد. سر و صدا و لرزش فراوان نیز از دیگر معایب این هارد ها بود. برای رفع این مشکلات هارد SSD با تکنولوژی به کار رفته در تولید فلش مموری یا اصطلاحا NAND تولید شد و شکوفایی قابل توجهی در عرصه سرعت بخشیدن به سیستم های کامپیوتری را موجب شد.

انواع هارد SSD از نظر تکنولوژی ساخت

امروزه هارد های اس اس دی تنوع زیادی دارند و شما می توانید این هارد ها را در انواع مختلفی بیابید، با این وجود اما به طور کلی می توان این هارد ها را به دو دسته

هارد اس اس دی دو و نیم اینچی یا SATA 3

این مدل درون کیس یا لپ تاپ دقیقا مشابه هارد های اینترنال قدیمی نصب می شود، به صورتی که یک کابل از پاور وارد سوکت آن شده که وظیفه برق رسانی به آن را دارد و یک کابل ساتا هم از روی مادربورد به آن وارد می شود که وظیفه انتقال دیتا را دارد. با توجه به اندازه کوچک این هاردها برای نصب آن در محل هارد های قدیمی به یک براکت هارد نیاز است، این در حالی است که قاب کیس های جدید فضایی برای نصب هارد SSD به صورت مجزا دارند. سرعت خواندن و نوشتن در این مدل به ترتیب در حدود 560 و 530 مگابایت بر ثانیه است.

هارد اس اس دی NVMe

جدیدترین تکنولوژی هارد های SSD که مستقیما و از طریق اسلات PCI Express بر روی مادربورد نصب می شوند و به دلیل حذف کابل ساتا از سرعت فوق العاده ای برخوردارند. سرعت خواندن و نوشتن در این مدل بسیار بالا بوده به صورتی که در برخی برندها به ترتیب تا 6900 و 5000 مگابایت بر ثانیه هم مشاهده شده است.

مزایای هارد SSD نسبت به هارد های HDD

  1. اولین و مهمترین ویژگی هارد های SSD سرعت بالای آن ها در دسترسی به اطلاعات است.
  2. ویژگی بعدی مصرف برق کم و در نتیجه دیرتر خالی شدن باتری لپتاپ است.
  3. به دلیل حذف قطعات متحرک درون هارد های معمولی لرزش و صدا در آن ها حذف شده و در نتیجه مقاومت و طول عمر بالاتری دارد.
  4. از نظر حفظ اطلاعات امنیت بیشتری داشته و امکان بازیابی و ریکاوری دارد.

معایب هارد SSD نسبت به هارد های HDD

  1. قیمت بالای این سری محصولات بزرگترین مشکل آن می باشد.
  2. در برابر قطعی برق خیلی حساس بوده و باعث کاهش عمر آن می شود.
  3. با استفاده و به مرور سرعت آن کاهش می یابد.

خرید هارد SSD با بهترین قیمت

از هارد های SSD به دلیل سرعت و امنیت بالا بیشتر در سیستم های دیتا سنتر و سرورها استفاده می شود، همچنین در سیستم های خانگی یا اداری برای نصب سیستم عامل یا برنامه و بازی از هارد SSD استفاده می شود تا بهترین کارایی را داشته باشد. اما به دلیل قیمت بالای این مدل استفاده از آن به عنوان فضای ذخیره سازی توصیه نمی شود.

برای استعلام قیمت یا خرید هارد SSD در هر زمان کافی است تا با کلیک بر روی آیتم ستاره موجود در نوار جستجوی بالای صفحه مرورگر، صفحه حافظه SSD فروشگاه تکنوسان را ذخیره کرده و در صورت نیاز به آن مراجعه کنید و انواع هارد SSD را با بهترین قیمت از فروشگاه اینترنتی تکنوسان تهیه نمایید.