اطلاعیه
Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید

خمیر سیلیکون

همانطور که میدانید سی پی یو ها در لپ تاپ و کامپیوتر به هنگام کارکرد از خود حرارت ساطع می کنند و این حرارت موجب داغ شدن پردازنده می شود. اگر فرایند خنک سازی پردازنده به خوبی انجام نشود، در نهایت منجر به مرگ و از کار افتادن آن خواهد شد. از این رو نیاز است که حرارت تولید شده به نوعی دفع شود. بدین منظور از خمیر سیلیکون برای انتقال حرارت به هیت سینک و دفع آن توسط فن استفاده می شود.

خمیر سیلیکون یا گریس حرارتی نوعی خمیر می باشد که رسانای الکتریسیته نیست اما رسانای گرما است و به سادگی گرمای پردازنده را منتقل می کند؛ این خمیر در پس از داغ شدن پردازنده به حالت مایع تغییر می کند و حرارت ساطع شده توسط آن را به هیت سینک آلومینیومی منتقل می کند. این فرایند موجب می شود دمای پردازنده تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کند.  به بیان دیگر خمیر سیلیکون با گرفتن دمای اضافه سخت افزار های داخلی سیستم باعث خنک تر شدن آن ها مخصوصا با کمک هیستینک ها و فن ها می شود. این کار سبب می شود کارایی دستگاه بسیار بیشتر از قبل افزایش یابد.

انواع خمیر سیلیکون

به طور کلی خمیر سیلیکون دارای دو نوع می باشد:

  1. خمیر سلیکون نقره ای یا فلزی که درون آن از فلز استفاده می شود با توان انتقال دمای مناسب تر نسبت به دیگر خمیر ها کیفیت بیشتری را دارد.
  2. خمیر سیلیکونی سرامیکی سفید رنگ می باشد و به خاطر داشتن توان انتقال گرمای متوسط و قیمت کمتر نسبت به دیگر خمیر های سیلیکون شناخته شده تر است.

خرید خمیر سیلیکون با بهترین قیمت

خمیر سیلیکون ها به طور کلی در 2 نوع سرنگی و قوطی به فروش می رسند که بسته به نیاز خود می توانید گزینه مناسب را خریداری کنید. شما می توانید در صفحه پیش رو از تکنوسان به خرید انواع خمیر سیلیکون به صورت تکی و عمده بپردازید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر می توانید از طریق چت آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.