اطلاعیه
Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید

کیس کامپیوتر

کیس کامپیوتر بزرگترین قطعه کامپیوتری است که همه سخت افزارها نظیر مادربرد، پردازنده، رم، هارد، منبع تغذیه و… درون آن قرار می گیرند.

در ادامه به برخی از کاربردهای کیس کامپیوتر اشاره می کنیم:

  • کاربرد اصلی قاب کیس کامپیوتر محافظت از سایر قطعات می باشد.
  • با توجه به اینکه سخت افزارهای داخل کیس کامپیوتر در ازای مصرف برق و عملکردشان، حرارت ایجاد می کنند و این حرارت باعث کاهش کارایی و کند شدن عملکردشان می شود، یکی دیگر از وظایف کیس ها خنک کردن قطعات و در حقیقت انتقال هوای گرم به بیرون از کیس می باشد.
  • کارایی دیگر کیس محکم نگه داشتن قطعات و جلوگیری از لرزش آن ها به ویژه قطعات مکانیکی مثل هارد، دی وی دی رایتر و فن ها می باشد.
  • وظیفه دیگر کیس ها پنهان کردن قطعات سخت افزاری و در نتیجه ایجاد یک پکیج زیبا می باشد.

انواع قاب کیس کامپیوتر

در یک دسته بندی که بر اساس اندازه کیس ها صورت می گیرد، به سه دسته زیر تقسیم می شوند:

کیس های Mini Tower

کوچکترین ابعاد کیس های کامپیوتری که حداقل قطعات سخت افزاری درون آن قرار می گیرد. کارایی این کیس ها برای سیستم های خانگی است. به دلیل فضای کم داخل این کیس ها امکان نصب کارت گرافیک درون آن وجود ندارد.

کیس های Mid Tower

رایج ترین اندازه کیس های کامپیوتری که شما در خانه و شرکت هر روز آن را می بینید. این مدل استاندارد جهانی اندازه کامپیوتر دسکتاپ هم محسوب می شود. این کیس ها فضای مناسبی جهت نصب انواع درایو و کارت گرافیک در حد بازی های نیمه حرفه ای دارند.

کیس های Full Tower

بزرگترین ابعاد را در میان کیس های کامپیوتری دارند که فضای مناسبی جهت نصب تعداد زیادی کارت و درایو در آن تعبیه شده است. از این قاب کیس ها برای سیستم های گیمینگ و رندرینگ حرفه ای بیشتر استفاده می شود.

خرید کیس کامپیوتر

با توجه به تنوع زیاد این کالا در فروشگاه های اینترنتی بهتر است قبل از خرید کیس کامپیوتر ویژگی های یک کیس خوب را بدانیم تا متناسب با آن و بودجه ای که برای خرید آن در نظر گرفته ایم اقدام به خرید نماییم. در ادامه به معرفی برخی از این مشخصات می پردازیم:

  • اندازه کیس: این آیتم که در بالا هم درباره آن توضیح دادیم با نوع کاربری و اندازه مادربرد متناسب است.
  • جنس بدنه کیس: در بازار انواع کیس با متریال مختلف وجود دارد، برای خرید کیس کامپیوتر پیشنهاد می کنیم ترجیحا از قاب کیسی استفاده کنید که استحکام کافی را برای نگهداری قطعات سخت افزاری داشته باشد.
  • سیستم خنک کننده کیس: یکی از ویژه ترین فاکتور های خرید کیس به خصوص برای سیستم های بازی حرفه ای که نیاز به تهویه هوای ویژه دارد، وجود فن و سیستم کولینگ درون کیس می باشد.
  • برند سازنده: در بازار ایران برندهای جهانی قاب کیس که از کیفیت خوبی هم برخوردارند، وجود دارد. ولی به دلیل قیمت بالای این مدل ها از آن ها کمتر استفاده می شود. قاب کیس گرین و قاب کیس سادیتا با توجه به تنوع مدل از مدل های ارزان تا گران در بازار از محبوبیت بیشتری برخوردارند.

قیمت کیس کامپیوتر

علاوه بر برند سازنده که گاهی به دلیل ارائه کیفیت و جلب رضایت مشتری دلیل اختلاف قیمت یک کالا می شود، این متریال و امکانات یک کالاست که دلیل اختلاف قیمت آن با سایر مدل ها می شود. قاب کیس هم از این قاعده مستثنی نیست.

امکان جمع کردن کابل ها، وجود درگاه USB3، زیبایی ظاهری، تعداد فن و سیستم خنک کننده و امکان تنظیم سرعت آن، نورپردازی RGB، اندازه و تعداد خشاب های نصب درایو، عایق صدا بودن و جنس قاب تنها تعدادی از ویژگی هایی است که در قیمت قاب کیس کامپیوتر تاثیر دارد. برای اطلاع از قیمت قاب کیس می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی تکنوسان و از طریق همین صفحه به صورت روزانه از قیمت قاب case کامپیوتر مطلع شوید.

محدوده قیمت (تومان)
015,700,000