اطلاعیه
Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید

تجهیزات روشنایی دکوراتیو

روشنایی یکی از عناصر مهم در طراحی داخلی و خارجی هر فضایی است که میتواند فضا را زیباتر، جذاب تر و گرم تر نشان دهد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ظهور انواع تجهیزات روشنایی دکوراتیو، امکانات بسیار زیادی برای خلق فضاهای منحصر به فرد و شخصی سازی شده وجود دارد. تجهیزات روشنایی دکوراتیو از جمله تجهیزات روشنایی هستند که علاوه بر روشن کردن محیط، برای زیبا سازی، فضا سازی خلاقانه و به طور کلی بخشیدن جلوه خاص به محیط مورد استفاده قرار می گیرند. 

تجهیزات روشنایی دکوراتیو به طور کلی به دستگاه های نورپردازی گفته می شود که علاوه بر اینکه نور مناسب را در فضا پخش می کنند، طرح، شکل، رنگ و جنس خاص و زیبای خود را نیز به نمایش می گذارند. این تجهیزات معمولا در فضاهای عمومی، تجاری، فرهنگی، هنری، سرگرم کننده و گاها خصوصی استفاده می شود. برخلاف تجهیزات روشنایی ساده که فقط به منظور روشن کردن فضا طراحی شده اند، تجهیزات روشنایی دکوراتیو با استفاده از الگو ها، حالت ها، جلوه ها و افکت های نورانی مختلف، فضا را به گالری هنر نور تبدیل می کنند و به همین دلیل ارزش خرید زیادی دارند.

انواع تجهیزات روشنایی دکوراتیو

به طور کلی امروزه انواع بسیار زیادی از لامپ های تزئینی و تجهیزات روشنایی دکوراتیو وجود دارد اما تجهیزات روشنایی دکوراتیو را می توان به 2 دسته تقسیم کرد:

تجهیزات روشنایی دکوراتیو ثابت: این دسته شامل تجهیزاتی است که به صورت ثابت و دائمی در فضا نصب می شوند و قابل حرکت نیستند. مثلا چراغ های آویز، چراغ های سقفی، چراغ های دیواری، چراغ های پایه دار و غیره. این تجهیزات معمولا برای روشنایی عمومی فضا استفاده می شود و باید با سبک و رنگ دکوراسیون فضا هماهنگ باشد.

تجهیزات روشنایی دکوراتیو متحرک: این دسته شامل تجهیزاتی است که قابل حرکت و جابجایی هستند و معمولا با باتری یا شارژر کار می کنند. مثلا چراغ های قابل حمل، چراغ های شمع، چراغ های LED، چراغ های پروژکتور و غیره. این تجهیزات معمولا برای روشنایی جزئی، ایجاد جلوه ها و افکت ها، خلق فضاهای خاص و مختلف استفاده می شود و باید با مناسبت و اهداف فضا سازگار باشد.

نکات مهم برای خرید تجهیزات روشنایی دکوراتیو

خرید تجهیزات روشنایی دکوراتیو ممکن است در ابتدا ساده به نظر برسد، اما با توجه به تنوع بسیار زیاد این تجهیزات و نکات فنی و زیبایی شناسی مربوط به آن ها، نیاز به بررسی و انتخاب دقیق و هوشمندانه دارد. در این قسمت به شما چند نکته مهم برای خرید تجهیزات روشنایی دکوراتیو را معرفی می کنیم:

 هدف و منظور خود را از خرید تجهیزات روشنایی دکوراتیو مشخص کنید. آیا می خواهید فضای خود را روشن کنید یا میخواهید فضای را زینت ببخشید؟ آیا قصد دارید فضای خود را تغییر دهید و آن را شخصی سازی کنید یا هدف شما تنها اندکی زیباتر کردن آن است؟ پاسخ به این سوال ها به شما کمک می کند بتوانید یک هدف برای خرید تجهیزات روشنایی دکوراتیو در ذهن خود داشته باشید و انتخاب بهتری را تجربه کنید.

سبک و رنگ دکوراسیون فضای خود را در نظر بگیرید؛ تجهیزات روشنایی دکوراتیو باید با سبک و رنگ دکوراسیون فضا همخوان باشند. اگر فضای شما سبک کلاسیک، سنتی، یا قدیمی دارد، تجهیزات روشنایی با طرح ها، شکل ها، رنگ ها و جنس های گرم، زرین، تاریک و سنگین مانند چراغ های آویز برنزی، چراغ های شمع، چراغ های فانوس و غیره مناسب هستند در حالی که اگر فضای شما سبک مدرن، مینیمال، صنعتی یا آینده نگر است، تجهیزات روشنایی دکوراتیو با طرح ها، شکل ها، رنگ ها و جنس های ساده، سرد، روشن و سبک مانند چراغ های LED، چراغ های پروژکتور، چراغ های فلزی و غیره مناسب هستند.

همچنین قبل از خرید بهتر است که نوردهی و کارآمدی تجهیزات روشنایی دکوراتیو را در نظر بگیرید؛ تجهیزات روشنایی دکوراتیو باید نور مناسب و کافی را در فضا پخش کنند و به اهداف خود برسانند. اگر می خواهید فضای خود را روشن کنید، تجهیزات روشنایی با شدت نور بالا، پخش نور گسترده و رنگ نور سفید یا متعادل مناسب هستند. اگر می خواهید فضای خود را زینت دهید، تجهیزات روشنایی دکوراتیو با شدت نور متوسط، پخش نور محدود و رنگ نور گرم یا رنگی مناسب هستند. اما اگر قصد دارید فضای خود را هنری تر کنید، تجهیزات روشنایی دکوراتیو با شدت نور پایین، پخش نور کم و رنگ نور تیره یا تاریک مناسب خواهند بود.

جدا از موارد ذکر شده در بالا، برای یک خرید ایده آل، باید کیفیت و قیمت تجهیزات روشنایی دکوراتیو را در نظر بگیرید. تجهیزات روشنایی دکوراتیو باید با کیفیت بالا، مقاوم، امن و با طول عمر زیاد باشند. این تجهیزات باید از مواد و قطعات با کارآمدی بالا ساخته شده باشند و دارای استانداردهای فنی و بهداشتی لازم باشند. این تجهیزات همچنین باید با قیمت مناسب و مطابق با بودجه شما عرضه شده باشند. اگر قصد خرید تجهیزات روشنایی دکوراتیو را دارید، می توانید در صفحه پیش رو لیست کاملی از این تجهیزات را مشاهده کرده و خرید خود را به صورت تکی یا با قیمت همکار ثبت کنید.

محدوده قیمت (تومان)
0322,000