اطلاعیه
Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان

در بازکن

همانطور که می دانید، درب باز کن یکی از تجهیزات امنیتی ضروری است که در بسیاری از ساختمان‌های مسکونی و تجاری استفاده می‌شود. این دستگاه به شما اجازه می‌دهد که قبل از باز کردن درب، با مهمان خود صحبت کنید و یا حتی چهره‌اش را ببینید. درب باز کن‌ها به دو دسته صوتی و تصویری تقسیم می‌شوند؛ درب باز کن صوتی فقط قابلیت برقراری ارتباط صوتی را دارد، اما درب باز کن تصویری علاوه بر صدا، تصویر را هم نشان می‌دهد.

انواع درب باز کن صوتی

درب باز کن صوتی یک دستگاه ساده است که شامل یک پنل خارجی و چند گوشی داخلی می باشد. پنل خارجی دارای یک زنگ و یک میکروفون است که به گوشی‌های داخلی متصل است. هر گوشی دارای یک بلندگو و چند دکمه می باشد. زمانی که مهمان زنگ را فشار می‌دهد، صدای زنگ در گوشی‌های داخلی پخش می‌شود. شما می‌توانید با فشار دادن دکمه مکالمه، با مهمان صحبت کنید و با فشار دادن دکمه باز شدن در، درب را باز کنید.

درب باز کن صوتی به نسبت ارزان است و نصب آسانی دارد؛ این دستگاه برای ساختمان‌های قدیمی مناسب است که نمایش تصویر برای آن‌ها ضرورت ندارد. البته باید توجه داشت که درب باز کن صوتی قابل اطمینان نیستند و نمی توانند مانند مدل های تصویری کاربردی باشند.

انواع درب باز کن تصویری

درب باز کن تصویری یک دستگاه پیشرفته بوده که شامل یک پنل خارجی با دوربین و چند مانیتور داخلی است. پنل خارجی دارای یک زنگ، یک میکروفون و یک دوربین می باشد که به مانیتور‌های داخلی متصل می شود. در این درب باز کن ها هر مانیتور دارای یک بلندگو، چند دکمه و یک صفحه نمایش بوده و زمانی که مهمان زنگ را فشار می‌دهد، صدای زنگ و تصویر در مانیتور‌های داخلی نشان داده می‌شود. شما می‌توانید با فشار دادن دکمه مکالمه، با مهمان صحبت کنید و با فشار دادن دکمه باز شدن در، درب را باز کنید.

درب باز کن تصویری نسبت به درب باز کن صوتی امکانات بیشتر و امنیت بالاتری را ارائه می‌دهد. این دستگاه برای ساختمان‌های جدید و لوکس مناسب است که نمایش تصویر برای آن‌ها ضرورت دارد. البته باید توجه داشت که درب باز کن تصویری نسبت به درب باز کن صوتی گران‌تر است و نصب پیچیده‌تری دارد.

درب باز کن تصویری به چندین نوع تقسیم می‌شود که عبارتند از:

درب باز کن تصویری ساده

این نوع درب باز کن فقط قابلیت نمایش تصویر را دارد و قابلیت ضبط تصویر را ندارد. این نوع درب باز کن برای ساختمان‌های کوچک و معمول مناسب اند.

درب باز کن تصویری حافظه‌دار

این نوع درب باز کن علاوه بر نمایش تصویر، قابلیت ضبط تصویر را هم دارد. این نوع درب باز کن برای ساختمان‌های بزرگ و حساس مناسب می باشد

درب باز کن تصویری هوشمند

این نوع درب باز کن علاوه بر نمایش و ضبط تصویر، قابلیت اتصال به اینترنت و کنترل از راه دور را هم دارد. این نوع درب باز کن برای ساختمان‌های هوشمند و مدرن مناسب می باشد و سطح بالایی از امنیت را به ارمغان می آورد.

برای خرید درب باز کن باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

عموما برای خرید درب باز کن باکیفیت نیاز است که یک سری نکات و ویژگی های مهم را مد نظر قرار دهید تا محصول خریداری شده مطابق نیاز تان باشد. در زیر به برخی از این نکات اشاره می کنیم.

سایز و کیفیت صفحه نمایش

صفحه نمایش باید به اندازه‌ای باشد که تصویر را به خوبی نشان دهد و کیفیت آن هم باید بالا باشد تا تصویر را واضح و شفاف نشان دهد. معمولا صفحه نمایش‌های 4 تا 7 اینچ مناسب هستند.

زاویه دید و دید در شب

زاویه دید باید به اندازه‌ای باشد که تصویر را از زوایای مختلف نشان دهد و دید در شب هم باید فعال باشد تا تصویر را در شرایط کم نور نشان دهد. معمولا زاویه دید 90 تا 180 درجه مناسب هستند.

قابلیت ضبط تصویر

قابلیت ضبط تصویر برای ثبت لحظات مهم و شناسایی مراجعه کننده‌ها مفید است. برخی از درب باز کن‌ها قابلیت ضبط تصویر را به صورت خودکار یا با فشار یک دکمه دارند و برخی هم قابلیت ضبط تصویر را به صورت پیشرفته‌تر با استفاده از حافظه داخلی یا خارجی یا حتی ابر (cloud) دارند.

قابلیت اتصال به اینترنت و کنترل از راه دور

قابلیت اتصال به اینترنت و کنترل از راه دور برای ساختمان‌های هوشمند و مدرن مناسب است. با استفاده از این قابلیت می‌توان تصویر را از طریق گوشی هوشمند یا تبلت مشاهده کرد و در صورت لزوم در را باز یا بست کرد. همچنین می‌توان از طریق این قابلیت به سامانه‌های حفاظتی و هشدار دهنده مانند دوربین دسترسی کامل داشت و همچنین سوابق ورود و خروج افراد را مدیریت کرد.

نحوه نصب و راه اندازی درب باز کن

برای نصب و راه اندازی درب باز کن تصویری، ابتدا باید محل مناسبی برای نصب پنل خارجی و گوشی داخلی انتخاب کرد. پنل خارجی باید در محلی با روشنایی کافی و دور از نور مستقیم خورشید و باران نصب شود. گوشی داخلی باید در محلی با پریز برق و دور از رطوبت، گرما، سرما و گرد و غبار نصب شود. هر دو قسمت باید در ارتفاع مناسبی از زمین نصب شوند تا دسترسی به آن‌ها راحت باشد. سپس باید سیم‌های لازم بین پنل خارجی و گوشی داخلی کشیده و به آن‌ها متصل کرد. سیم‌های لازم عبارتند از: سیم تغذیه، سیم انتقال تصویر، سیم انتقال صدا، سیم در باز کن و سایر سیم‌های جانبی. در نهایت باید تنظیمات لازم را روی گوشی داخلی انجام داد و عملکرد درب باز کن تصویری را بررسی کرد.