Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان

پرینتر لیبل زن

یکی از پرکاربردترین پرینترها، پرینتر های لیبل زن (Barcode Label Printer) یا فیش پرینترها هستند که معمولا آنها را در فروشگاه ها، شرکت ها، ادارات و ... دیده اید و از آنها برای چاپ بارکد، حروف و اعداد اجناس و محصولات استفاده می شود تا فروشنده و مصرف کننده به راحتی به اطلاعات کالا دسترسی داشته باشند.

انواع پرینتر لیبل زن

دستگاه بارکد زن با توجه به نوع مصرف و حجم استفاده به 4 گروه لیبل پرینتر های رومیزی، نیمه صنعتی، صنعتی و موبایل پرینتر ها تقسیم می شوند. پرینتر لیبل زن های رومیزی مناسب چاپ روزانه 5000 لیبل بوده و با توجه به وزن و ابعاد کم خود گزینه خوبی برای فروشگاه ها، ادارات و ... با حجم کاری متوسط است. چاپگر لیبل های صنعتی و نیمه صنعتی نیزقابلیت چاپ روزانه تا 30 هزار لیبل را دارند و برای کارخانه های صنعتی و تولیدی با حجم کاری بالا مناسب است. موبایل پرینتر ها هم که به آن ها پرینتر های بدون ریبون گفته می شود ابعاد کوچکی دارند و از قابلیت حمل بالایی برخوردار هستند. پرینتر بارکد زن از لحاظ تکنولوژی چاپ به دو گروه لیبل پرینتر حرارتی مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می شوند. البته نحوه کارکرد آن ها شباهت های زیادی باهم دارند. برای مثال در هردو روش مستقیم و غیر مستقیم هد پرینت نقش انتقال جوهر از طریق گرما را به ریبون یا لیبل چاپ دارد. حال به توضیح نحوه چاپ در روش های انتقال حرارتی مستقیم وغیر مستقیم خواهیم پرداخت.

لیبل زن حرارتی مستقیم

در این روش طی یکسری فرایند های شیمیایی هد پرینت گرم شده، سپس با نزدیک شدن به کاغذ و انتقال حرارت سطح رنگ کاغذ تغییر خواهد کرد. این روش که در لیبل پرینتر های نسبتا قدیمی تر بکار رفته، نیاز به هیچگونه ریبون و یا رول چاپ ندارد و هزینه های آن را کاهش می دهد. البته این روش چاپ به نسبت چاپ حرارتی غیر مستقیم دوام و ماندگاری کمتری دارد و به شرایط محیطی چون نور و گرما، رطوبت و ... واکنش نشان می دهد.

لیبل زن حرارتی غیر مستقیم

در روش پرینت لیبل به صورت حرارتی غیر مستقیم، بازهم هد گرم شده و با انتقال حرارت خود به ریبون یا همان جوهر جامد طرح، بارکد و حروف را روی کاغذ پخش خواهد کرد. این روش هزینه های خرید ریبون و یا رول چاپ را به همراه دارد اما کیفیت و رزولوشن چاپ در این روش بالاتر بوده ودوام و ماندگاری خروجی کار حتی در محیط هایی که آلودگی بیشتری دارند نیز به مراتب بهتر خواهد بود.

نکات مهم در هنگام خرید پرینتر لیبل زن

پرینتر های لیبل زن کاربرد خاص خود را دارند و هزینه آن ها به نسبت پرینتر های نقطه ای و جوهر افشان پایینتر است. همچنین عمر بالایی به دلیل عدم نیاز به سرویس داشته و بسیار کم صدا عمل می کنند. اگر قصد خرید چاپگر لیبل متناسب با نیاز و حجم کاری خود دارید باید به نکاتی توجه داشته باشید. که در ادامه آنها را شرح خواهیم داد.

کیفیت و سایز

از مهمترین مشخصه های دستگاه چاپ لیبل، کیفیت یا رزولوشن چاپ آن است. این شاخصه با واحد نقطه در هر اینچ یا   DPI بیان می شود و قاعدتا هرچه این میزان بالاتر باشد، خروجی کار باکیفیت تر خواهد بود. همه لیبل زن ها سایز مشخصی برای چاپ برچسب یا لیبل دارند و قبل از خرید آن ها باید به این اصل توجه باشید که طول و عرض کاغذ چاپی چه سایزی است. در اکثر چاپگر برچسب ها سایز کاغذ حداقل 1000*100 میلی متر خواهد بود.

سرعت چاپ

همانطور در بالا ذکر شد با توجه به نیاز مصرف روزانه شرکت، فروشگاه یا اداره خود می بایست از یکی از مدل های پرینتر رومیزی یا صنعتی و نیمه صنعتی را انتخاب کنید. حال مسئله سرعت چاپ نیز بسیار حائز اهمیت است و این مشخصه روی قیمت لیبل زن نیز تاثیر گذار است. سرعت چاپ را با واحد میلی متر در ثانیه تعیین می کنند، برای مثال 127 میلی متر در ثانیه یعنی چاپگر قادر به چاپ 12.7 سانتی متر از لیبل در یک ثانیه است.

اتصال

اما در آخر مهمترین نکته در خرید این نوع پرینتر اتصالات آن است. پرینتر های لیبل زن قادر به اتصال با سیم از طریق رابط های سریال، پارالل، شبکه (اتصال بی سیم) و USB (متداول و جدیدتر) می باشند و در صورت بی سیم بودن پرینتر قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

خرید اینترنتی پرینتر لیبل زن

فروشگاه اینترنتی تکنوسان به عنوان بزرگترین مرکز پخش عمده محصولات حوزه آی تی، همواره سعی در ارائه بهترین قیمت محصولات را دارد. اما بواسطه نوسان شدید موجودی و قیمت کالاهای پر نوسان مثل پرینتر، امکان قیمت دقیق همکاری علی رغم آپدیت روزانه لیست، میسر نمی باشد. برای راهنمایی خرید عمده و استعلام قیمت و موجودی دقیق انواع پرینتر می توانید با بخش فروش پرینتر تکنوسان در تماس باشید.

محدوده قیمت (تومان)
07,650,000