Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان
تعداد موردنظر را وارد کنید

دستگاه ضبط تصاویر دوربین مدار بسته

DVR (Digital Video Recorder) وسیله ایست برای ثبت و سازماندهی تصاویر که برای دوربین مداربسته کاربرد دارد. استفاده از دستگاه دی وی آر امکان دسترسی به تمام تنظیمات سیستم امنیتی را فراهم می کند. دستگاه DVR در مدل های 4، 8، 16 و 32 کانال در بازار موجود می باشد.

ویژگی های دستگاه دی وی آر

دستگاه های دی وی آر در واقع فعالیت هایی فراتر از ضبط تصاویر دوربین انجام می دهند و ویژگی های بسیار زیادی دارند. در زیر با برخی از ویژگی های کلی این دستگاه ها آشنا می شوید.

اتصال به شبکه  (Network Connectivity)

با این ویژگی می توانید دستگاه DVR را به اینترنت متصل کنید و تصاویر را به صورت زنده از طریق گوشی، تبلت و لپ تاپ مشاهده کنید. البته برای انتقال تصویر 2 روش IP و P2P وجود دارد که در روش اول شما باید از سرویس دهنده اینترنت یک IP Static دریافت کنید و هزینه آن را بپردازید.

تشخیص حرکت (Motion Detection)

با فعال سازی این قابلیت فیلم برداری زمانی شروع می شود که حرکتی رو به روی لنز دوربین اتفاق بیفتد. این قابلیت برای جلوگیری از ضبط تصاویر در نقاطی که تحرک کمتری وجود دارد ارائه شده است تا از پر شدن بیهوده فضای هارد دیسک جلوگیری شود.

عبور از خط (Line Crossing)

با استفاده از این قابلیت می توانید خطی فرضی در تصویر دوربین رسم کنید و در صورت عبور هر شی از این خط، دستگاه DVR به شما هشدار خواهد داد.

اعلام هشدار (Warning)

این ویژگی در هنگام قطع شدن تصاویر کاربرد دارد و در صورت بروز هرگونه مشکلی در سیستم، از طریق ایمیل یا صدای آژِیر به فرد اعلام خواهد شد.

جستجوی پیشرفته (Advanced Search)

مدل های جدید دستگاه DVR این قابلیت را دارند که شما فقط تصاویر مربوط به زمان هایی که حرکتی صورت گرفته را مشاهده کنید. این ویژگی می تواند ساعاتی که بیشترین رفت و آمد در آن وجود داشته است را نیز نمایش دهد.

پوشاندن بخشی از تصویر (Masking)

ممکن است برای شما اتفاق بیفتد که به دلیل مسائل محرمانه نمی خواهید مانیتور کامپیوتر شما توسط دوربین مشاهده شود به همین منظور می توانید با کادر بندی کردن تصویر، نقاطی را از چشم دوربین، مخفی کنید.

خرید دستگاه DVR (دی وی آر)

با توجه به تنوع این دسته کالایی و قابلیت های فراوان پیشنهاد می شود در هنگام خرید دستگاه دی وی آر به موارد زیر توجه نمایید.

کیفیت قابل پشتیبانی دستگاه

توجه به این نکته که دستگاه DVR از چه کیفیتی پشتیبانی می کند امری مهم و ضروری در هنگام خرید می باشد. مثلا برخی از دستگاه ها، دوربین با کیفیت 2 مگاپیکسل و بعضی دیگر تا 8 مگاپیکسل را پشتیبانی می کنند. برای مثال اگر دوربین 8 مگاپیکسلی تهیه کنید و دستگاه شما مثلا تا 6 مگاپیکسل را پشتیبانی کند در نتیجه تصاویر با کیفیت 6 مگاپیکسلی دریافت می کنید و عملکرد دوربین شما کاهش می یابد.

ذخیره سازی دستگاه DVR

دستگاه دی وی آر حافظه داخلی ندارد و از هارد دیسک برای ذخیره سازی اطلاعات استفاده می کند. بعضی مدل های دستگاه DVR قابلیت اتصال چندین هارد با ظرفیت های مختلف را دارند. مکان هایی مانند پمپ بنزین، طلا فروشی، بانک و پاساژها با توجه به تعداد زیاد دوربین ها به فضای بیشتری برای ذخیره اطلاعات نیاز دارند و به همین دلیل دستگاه DVR مناسب آن ها باید حتما از چندین هارد پشتیبانی کند.

پورت های اتصال دستگاه دی وی آر

این دستگاه درگاه های ورودی و خروجی مختلفی دارد که شامل USB, HDMI, VGA, LAN می باشد. برخی مدل های آن دارای دو پورت خروجی HDMI یا VGA هستند که برای نمایش هم زمان تصاویر در دو مانیتور کاربرد دارد. همچنین وجود لاین های ورودی صدا برای ضبط همزمان صدا با تصویر کاربرد دارد.

قیمت دستگاه DVR

عواملی مانند تعداد کانال ورودی، رزولوشن قابل پشتیبانی، تعداد پورت های خروجی، پشتیبانی از فرمت های مختلف ویدیویی و برند و گارانتی این محصول بر روی قیمت دستگاه DVR تاثیر گذار خواهد بود. برای خرید بهترین دستگاه DVR ابتدا نیاز خود را در نظر گرفته و با توجه به تعداد دوربین و کیفیت آن ها از لیست ارائه شده در این صفحه دستگاه مورد نظر خود را انتخاب نمایید تا همکاران ما در فروشگاه اینترنتی تکنوسان در کوتاه ترین زمان ممکن سفارش شما را درب محل تقدیم شما نمایند.

محدوده قیمت (تومان)
04,144,000