Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید

سوییچ، روتر و اکسس پوینت

سوییچ، روتر و اکسس پوینت جزء مهم ترین تجهیزات شبکه هستند که این روزها اهمیت بسیار زیادی دارند. این تجهیزات چه برای استفاده های خانگی و اداره جات کوچک و چه برای شرکت های بزرگ اهمیت زیادی دارند و از این رو باید کاربرد هرکدام را بدانید تا بتوانید گزینه مورد نیاز تان را خریداری کنید.

روش کار سوییچ در شبکه

قبل از هر چیز باید بدانید که هر دستگاهی که درون شبکه قرار می گیرد ( چه به صورت با سیم و توسط کابل LAN، چه به صورت بی سیم و از طریق شبکه Wireless یک شناسه یکتا دارد که به آن مک آدرس (MAC Address) می گویند.

برای دانستن روش کار سوییچ باید بدانید که اطلاعات در شبکه به صورت بسته های فریمی که حاوی آدرس مبدا و مقصد می باشند، جابجا می شود. سوئیچ ها اطلاعات را از مبدا دریافت کرده و با توجه به MAC Address مقصد آن را به دستگاه مورد نظر تحویل می دهند. اگر اطلاعات آدرس بسته ای ناقص باشد، سوئیچ مانند هاب عمل کرده و دیتا را به تمام دستگاه های موجود در شبکه می فرستد و اختیار دریافت دیتا را به دستگاه های مقصد می دهد.

برای خرید بهترین سوئیچ شبکه به نکات زیر دقت کنید

  • تعداد پورت: این آیتم ارتباط مستقیمی با اندازه و قیمت سوئیچ دارد. به طور مثال قیمت سوییچ شبکه 8 پورت از قیمت سوئیچ شبکه 16 پورت ارزان تر است. تعداد دستگاه هایی که می خواهید در یک شبکه باشد را بشمارید و متناسب با آن اقدام به خرید سوییچ شبکه نمایید. پیشنهاد می شود برای اطمینان خاطر همیشه سوئیچی با تعداد پورت بالاتر از آنچه لازم دارید تهیه کنید، چرا که در آینده شاید به شبکه شما دستگاه هایی اضافه شود.
  • سرعت پورت: سوییچ ها با پورت هایی از جنس مس یا فیبر نوری و یا ترکیب این دو تولید می شوند و سرعت های متفاوتی نظیر 100/10 یا 1000/100/10 و بیشتر دارند. متناسب با نوع نیازتان سوئیچی با سرعت کم یا زیاد تهیه کنید. مطمئنا سرعت سوئیچ تاثیر زیادی در قیمت آن دارد.
  • مدیریت سوئیچ: برخی از آن ها یک برنامه ریزی ثابت داشته و غیر قابل مدیریت هستند و معمولا از ارزانترین سوئیچ ها می باشند، این در حالی است که نوع قابل مدیریت آن بسیار پیشرفته بوده و قیمت بالایی دارد.
  • ظرفیت سوئیچینگ: به مجموع سرعت ارسال / دریافت تمام پورت ها ظرفیت سوییچینگ می گویند که هرچه این عدد بالاتر باشد حجم داده های انتقالی نیز بیشتر می شود.
  • قابلیت POE: توسط این قابلیت دیگر نیازی به اتصال سایر تجهیزات موجود در شبکه به برق مستقیم نیست، چرا که خود سوییچ برق را همراه دیتا انتقال می دهد.

روتر شبکه

دستگاهی که با ارسال دیتا به سایر دستگاه های درون شبکه که از طریق کابل شبکه (کابل LAN) یا به صورت بی سیم از طریق wifi متصل شده اند یک IP مشخص اختصاص داده و به آن ها اینترنت می دهد. در واقع روترها به عنوان یک سوییچ ساده عمل می کنند.

در گذشته مودم و روتر 2 بخش جدا از هم بودند و برای اینترنت دادن به فضایی که بیش از یک دستگاه داشت، علاوه بر مودم نیاز به خرید یک روتر هم بود تا به مودم متصل شود و به دستگاه ها اینترنت دهد. اما امروزه مودم و روتر تلفیق شده و در واقع برای سیستم های خانگی و کوچک مودم روتر علاوه بر دریافت سیگنال از شرکت های ارائه دهنده اینترنت، قابلیت انتقال اینترنت به دستگاه های با سیم و بی سیم را هم دارند.

قبل از خرید روتر به دو ویژگی زیر توجه کنید

1.محدوده ای که می خواهید از شبکه بی سیم روتر استفاده کنید.

که اگر فضای کوچکی است از روتر تک آنتن و اگر محدوده وسیعی را برای پوشش شبکه بی سیم نیاز دارید از روترهای چند آنتن استفاده کنید.

2.سرعت شبکه بی سیم

اکسس پوینت

از اکسس پوینت ها برای ارتباط چند سیستم به صورت بی سیم استفاده می شود. در حقیقت نقش سوئیچ را در سیستم های وایرلس به عهده دارند. این دستگاه ها محدودیت فاصله ارسال و دریافت دارند. کاربرد اکسس پوینت ها، هم برای ارائه اینترنت و هم برای دسترسی به اطلاعات شبکه های محلی مثلا دیتابیس یک بانک به صورت بی سیم می باشد. هم چنین از این دستگاه برای تقویت امواج وایرلس برای پوشش بیشتر استفاده می شود که در این صورت به آن ها ریپیتر می گویند.

اکسس پوینت ها به شدت به نویز و امواج حساس بوده به صورتی که حتی با ایجاد یک دیوار در مقابل آن ها شدت امواج آن ها به مقدار قابل توجهی کاهش می یابد.

سوئیچ، روتر یا اکسس پوینت؛ کدام را بخریم؟

مودم روتر های موجود در بازار که چند پورت LAN داشته و اصطلاحا قابلیت وای فای دارند، پکیجی از این وسایل می باشند. یعنی به اندازه پورت های موجود روی آن حکم سوئیچ ساده و قابلیت وایرلس آن اکسس پوینت می باشد. پس برای مصارف خانگی یا کسب و کارهای کوچک همین مودم روترهای موجود در بازار پاسخگوی نیازهای شما می باشد.

اما اگر می خواهید تعداد زیادی سیستم را درون یک شبکه قرار داده و برای هر کدام محدودیت دسترسی قرار دهید پیشنهاد می کنیم حتما از سوئیچ های قابل مدیریت استفاده کنید. و همچنین اگر می خواهید یک شبکه محلی را به وسعت گسترده ای پوشش بی سیم دهید، مطمئنا شما به یک اکسس پوینت نیاز دارید.

مرکز پخش تکنوسان به عنوان یکی از بهترین فروشندگان انواع سوییچ، روتر و اکسس پوینت در ایران آماده ارائه محصولات خود با بهترین قیمت به شما کاربران گرامی می‌باشد.

محدوده قیمت (تومان)
04,099,000