Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان

کارت حافظه SD

یکی از وسایل ذخیره سازی اطلاعات، کارت حافظه SD می باشد که در دستگاه های الکترونیکی قابل حمل مانند دوربین عکاسی، دوربین فیلمبرداری و لپ تاپ استفاده می شود. کارت اس دی می تواند اطلاعاتی مانند ویدیو، موزیک، فایل های دیجیتالی، اسناد و مدارک و برنامه های کامپیوتری را در خود ذخیره کند. بیشترین استفاده از اس دی کارت به دوربین های دیجیتالی مربوط می شود، چون دوربین ها حافظه داخلی ندارند و برای ذخیره سازی عکس ها و فیلم های گرفته شده، از رم SD استفاده می کنند.

مموری کارت SD با ظرفیت های مختلف به بازار عرضه گشته است و امروزه تا حجم های 2 ترابایت هم می رسد. برای اموری مانند عکاسی، استفاده از کارت اس دی 32 گیگابایت مناسب خواهد بود اما اگر قصد دارید برای دوربین فیلم برداری خود از آن ها استفاده کنید به ظرفیت های بیشتری مانند 64 و 128 گیگابایت نیاز دارید. البته برای ضبط فیلم با کیفیت 4K بهتر است از ظرفیت های 256 گیگابایت یا بیشتر استفاده کنید.

سرعت کارت حافظه SD مناسب دوربین دیجیتال

سرعت اس دی کارت شامل دو بخش سرعت خواندن و سرعت نوشتن می باشد که منظور از سرعت نوشتن برای ذخیره کردن اطلاعات و منظور از سرعت خواندن برای اجرا کردن فایل ها می باشد. رایج ترین سرعت کارت SD های موجود در بازار 10 مگابایت بر ثانیه یا همان کلاس C10 یا U1 می باشد. اگر دوربین دیجیتالی شما با کیفیت 4K فیلم برداری می کند، کارت حافظه ای تهیه کنید که کلاس U3 باشد؛ چون سرعت ذخیره سازی آن ها معادل 30 مگابایت بر ثانیه بوده و برای این کار مناسب تر است.

انواع ظرفیت کارت SD

کارت اس دی از نظر ظرفیت شامل مدل های کارت حافظه SDSC (با ظرفیت استاندارد)، کارت حافظه SDHC (با ظرفیت بالا)، کارت حافظه SDXC (با ظرفیت قابل رشد) و SDUC (با ظرفیت بسیار زیاد) می باشد.

  • کارت حافظه  SDSC: نسل ثانویه کارت حافظه SD می باشد که دارای استاندارد های چند رسانه ای بوده و امنیت کافی برای اطلاعات را به همراه دارد.
  • کارت حافظه SDXC و SDHC: این حافظه ها بیشتر برای دوربین های عکاسی استفاده می شوند و یکی از پر کاربرد ترین مموری کارت ها می باشند. کارت حافظه SDHC با ظرفیت های 4 گیگابایت تا 32 گیگابایت در بازار موجود می باشد اما SDXC در حجم های بیشتر از 32 تولید می شود و قابلیت ذخیره سازی دیتا با حجم های بالا مانند 2 ترابایت را دارند.
  • کارت حافظه SDUC: این اس دی کارت برای ذخیره سازی حجم های زیاد مانند 128 ترابایت طراحی شده است و می تواند با سرعت 985 مگابایت بر ثانیه اطلاعات را ذخیره کند.

پرفروش ترین برند کارت حافظه SD

بهترین اس دی کارت های موجود در بازار ایران شامل برندهای زیر می باشد که البته برند SanDisk از معروف ترین برند های رم دوربین در بازار ایران می باشد.

  • سن دیسک (SanDisk)
  • وریتی (Verity)
  • لکسار (Lexar)
  • ویکوومن (vicco man)
  • سیلیکون پاور (Silicon Power)

قیمت و خرید کارت اس دی دوربین

بالا رفتن ظرفیت ذخیره سازی و سرعت در کارت SD باعث افزایش قیمت آن می شود. انواع اس دی کارت با ظرفیت های مختلف و برند های معتبر در فروشگاه اینترنتی تکنوسان موجود می باشد که شما عزیزان می توانید با انتخاب هر کدام از لیست بالا، ضمن دسترسی به اطلاعات و مشخصات فنی نسبت به خرید کارت حافظه SD اقدام نمایید.

محدوده قیمت (تومان)
0635,000