اطلاعیه
Technosun

دسته بندی

تمام دسته بندی محصولات در تکنوسان
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید
تعداد موردنظر را وارد کنید

کابل و رابط USB

امروزه رابط USB را می توان پر استفاده ترین رابط در بین تمامی دستگاه ها به شمار آورد. این رابط در بسیاری از تجهیزات الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد و نقش مهمی برای شارژ و انتقال دیتا دارد. این موضوع موجب شده رابط های زیادی برای این کابل ها در بازار وجود داشته باشد. به کمک یک رابط یا تبدیل USB شما می توانید به سادگی با پورت های مختلف در ارتباط باشید و تجربه بسیار بهتری از انتقال دیتا داشته باشید. کابل هارد، کارت های PCI، تبدیل لن به USB، تبدیل PS2 به USB و افزایش دهنده های USB لوازمی هستند که در دسته سایر کابل و تبدیلات USB قرار می گیرند.

انواع کابل USB و ویژگی های هر کدام

کانکتور یا سوکت USB قسمتی است که در دو سر کابل یو اس بی قرار دارد و به دستگاه های مختلف متصل می شود. انواع کانکتورهای USB بر اساس شکل، اندازه و تعداد پین های آنها متفاوت هستند. در این بخش، ما پنج نوع کانکتور USB را که پرکاربردترین آنها هستند را معرفی خواهیم کرد:

 • USB-A: این نوع کانکتور تخت و مستطیلی شکل است و در رایانه، شارژر، تلویزیون و دستگاه های مشابه قرار می گیرد. USB-A چهار پین دارد و با تمام نسل های USB سازگار است. این کانکتور به عنوان استاندارد صنعتی برای USB شناخته شده است و در بسیاری از کابل های یو اس بی به کار می رود.

 • USB-B: این نوع کانکتور مربعی شکل است و در سمت دستگاه های پرینتر، اسکنر، هارد اکسترنال و دستگاه های مشابه قرار می گیرد. USB-B نیز چهار پین دارد و با تمام نسل های USB سازگار است. این کانکتور به عنوان استاندارد صنعتی برای دستگاه های B-Device شناخته شده است.

 • Micro USB: رابط  بر خلاف رابط ها کوچک و باریک شکل است و در سمت دستگاه های گوشی موبایل، تبلت، دوربین، هندزفری و دستگاه های مشابه قرار می گیرد. این کانکتور پنج پین دارد و با نسل های USB 2.0 و 3.0 سازگار است. این کانکتور به عنوان استاندارد صنعتی برای دستگاه های Micro-B Device شناخته شده است.

 • Mini USB: کانکتور Mini USB نسبت به Micro USB بزرگ تر است و در سمت دستگاه های دوربین، MP3 Player، GPS و دستگاه های مشابه قرار می گیرد. این کانکتور پنج پین دارد و با نسل های USB 2.0 و 3.0 سازگار است. این کانکتور به عنوان استاندارد صنعتی برای دستگاه های Mini-B Device شناخته شده است.

 • USB-C: تایپ سی نیز همانطور که می دانید، جدید ترین و پیشرفته ترین نوع کانکتور USB است که در سمت دستگاه های گوشی موبایل، تبلت، لپ تاپ، پاور بانک و دستگاه های مشابه قرار می گیرد. این کانکتور 24 پین دارد و با نسل های USB 2.0، 3.0 و 4.0 سازگار است.

کابل افزایش USB

یکی از مشکلات رایجی که کاربران با آن روبرو می‌شوند، کوتاه بودن طول کابل USB است. برای حل این مشکل، می‌توان از کابل افزایش طول USB استفاده کرد. این کابل یک دستگاه الکترونیکی است که در یک سر آن یک پورت USB نر و در سر دیگر آن یک پورت USB ماده وجود دارد. با اتصال پورت USB نر به دستگاه مبدا و پورت USB ماده به دستگاه مقصد، می‌توان طول کابل USB را تا حدود 20 متر افزایش داد. 

کابل افزایش طول USB دارای چندین کاربرد و ویژگی است. برخی از این کاربردها عبارتند از: 

 • اتصال دوربین‌های وب، مودم‌ها، پرینترها، اسکنرها و سایر دستگاه‌های USB به رایانه‌های شخصی، لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌ها
 • افزایش فاصله بین دستگاه‌های USB و منبع تغذیه برق برای جلوگیری از خطرات ناشی از سوء استفاده، سرقت یا خراب شدن
 • افزایش قابلیت حمل و نقل دستگاه‌های USB با قرار دادن آن‌ها در جای مناسب و راحت
 • کاهش هزینه‌های خرید کابل‌های USB با طول‌های مختلف برای هر دستگاه

برخی از ویژگی‌های کابل افزایش طول USB عبارتند از:

 • پشتیبانی از استانداردهای USB 1.1، 2.0 و 3.0
 • پشتیبانی از سرعت‌های انتقال داده تا 5 گیگابیت بر ثانیه
 • پشتیبانی از تغذیه برق خودکار بدون نیاز به منبع تغذیه خارجی
 • دارای جعبه فلزی محافظ برای جلوگیری از تداخلات الکترومغناطیسی
 • دارای سیم با روکش PVC برای جلوگیری از شکستگی و سایش

بنابراین، کابل افزایش طول USB یک راه حل مناسب برای کسانی است که نیاز به استفاده از دستگاه‌های USB با فاصله بالاتر از حد مجاز است. با خرید این کابل، می‌توانید به راحتی و با هزینه کم، دستگاه‌های خود را به رایانه یا سایر دستگاه‌ها متصل کنید.

کابل پرینتر

کابل پرینتر یکی از اجزای مهم برای اتصال پرینتر به کامپیوتر یا دستگاه های دیگر است. کابل پرینتر باید با استانداردهای مورد نیاز پرینتر و دستگاه مقصد سازگار باشد تا انتقال داده ها به صورت صحیح و سریع انجام شود. برخی از ویژگی های کابل پرینتر که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از:

 • نوع رابط: کابل پرینتر ممکن است از رابط های مختلفی مانند USB، پارالل، سریال، شبکه و بی سیم استفاده کند. هر رابط دارای مزایا و معایب خود است و بستگی به نوع پرینتر و دستگاه مقصد دارد که کدام رابط مناسب تر است.
 • طول کابل: طول کابل پرینتر باید به گونه ای باشد که بتواند فاصله بین پرینتر و دستگاه مقصد را بپوشاند و در عین حال باعث افت سرعت یا کیفیت انتقال داده ها نشود. به طور کلی طول کابل پرینتر نباید بیش از 5 متر باشد.
 • کیفیت ساخت: کابل پرینتر باید دارای جنس و ضخامت مناسب باشد تا بتواند در برابر شکستگی، خم شدن، گرم شدن و تداخلات الکترومغناطیسی مقاوم باشد. همچنین کانکتور های کابل پرینتر باید با دقت و استحکام بالا ساخته شده باشند تا از خسارات ناشی از جابجایی یا فشار زیاد جلوگیری کنند.

به این ترتیب، کابل پرینتر یک عامل مؤثر در عملکرد پرینتر است و باید با توجه به نوع و نیاز پرینتر و دستگاه مقصد انتخاب شود.

بررسی نسل های مختلف USB

سرعت USB مربوط به پهنای باند یا توانایی انتقال داده ها در یک واحد زمانی است. سرعت USB بستگی به نسل یا نسخه ای دارد که از آن استفاده می شود. در این بخش، ما نسل های مختلف USB را معرفی و مقایسه خواهیم کرد. در جدول زیر، سرعت و نام تجاری هر نسل USB را مشاهده می کنید:

نام تجاری سرعت نسل USB    
Low-Speed USB 12 مگابیت بر ثانیه USB 1.x
High-Speed USB 480 مگابیت بر ثانیه USB 2.0
SuperSpeed USB 5 گیگابیت بر ثانیه USB 3.0
SuperSpeed USB 5 گیگابیت بر ثانیه USB 3.1 Gen 1
SuperSpeed USB+ 10 گیگابیت بر ثانیه USB 3.1 Gen 2
SuperSpeed USB 5 گیگابیت بر ثانیه USB 3.2 Gen 1x1
SuperSpeed USB+ 10 گیگابیت بر ثانیه USB 3.2 Gen 2x1
SuperSpeed USB+ 10 گیگابیت بر ثانیه USB 3.2 Gen 1x2
SuperSpeed USB++ 20 گیگابیت بر ثانیه USB 3.2 Gen 2x2
SuperSpeed USB++ 20 گیگابیت بر ثانیه USB4 Gen 2x2
Ultra-Speed USB 40 گیگابیت بر ثانیه USB4 Gen 3x2

خرید تبدیل USB

در بین انواع تبدیلات USB، کابل افزایش طول USB را می توان جزء پر استفاده ترین کابل های تبدیل برای این رابط به شمار آورد. با استفاده از کابل های افزایش USB می توان به سادگی طول یک رابط USB را زیاد کرد. این موضوع به شما کمک می کند بتوانید کابل USB را به سادگی در هر محیط استفاده کنید و دیگر مشکل کوتاه بودن کابل نداشته باشید. شما می توانید در صفحه پیش رو به خرید عمده انواع کابل و تبدیلات USB بپردازید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر نیز می توانید به وسیله چت آنلاین تکنوسان با ما در ارتباط باشید.

محدوده قیمت (تومان)
0551,300