خرید موس

موس (mouse) یکی از مهم ترین اجزای سیستم های کامپیوتر است اما ماوس هم مانند همه محصولات دارای ویژگی های متفاوتی در انواع مدل های موجود در بازار می باشد که توجه به این تفاوت ها برای خرید موس، می تواند منجر به تجربه بهترین خرید برای شما شود. تعداد دکمه ، دقت موس بر اساس DPI ، ارگونومی و ساخت بدنه، برند و گارانتی محصول و از همه مهمتر نحوه اتصال موس به کامپیوتر و لپ تاپ فاکتورهایی هستند که باید علاوه بر قیمت در هنگام خرید ماوس به آن ها توجه شود.

انواع موس

اگر به دنبال خرید موشواره برای کاربردهای اداری و دم دستی هستید خرید ماوس ارزان انتخاب مناسبی خواهد بود تا از هزینه های مضاعف جلوگیری شود. این محصولات اکثرا برند مطرحی ندارند اما اگر در طول روز خیلی اهل کار کردن با سیستم نیستید پاسخگوی نیاز شما خواهند بود و نیازی به پرداخت هزینه بیشتر ندارید.

شما می توانید با تهیه یک ماوس بی سیم از شلوغی محل کارتان و محدودیت های طول سیم موس های سیمی رها شوید و با آرامش و لذت بیشتری به انجام امروز روزانه خود با کامپیوتر یا لپ تاپتان بپردازید. هر چند که قیمت بالاتر و نیاز به باتری برای این محصولات می تواند نقطه ضغف قابل توجهی باشد. موس های با سیم هم در گذشته از طریق پورت PS/2 به سیستم ها متصل می شدند اما امروزه همانند موس های وایرلس از طریق پورت USB اکثرا به کامپیوتر یا لپ تاپ شما وصل می شوند.

اگر گرافیست یا گیمر هستید تهیه ماوس گیمینگ مناسب با قیمت و کیفیت مورد نظر شما می تواند بخش زیادی از نیاز شما را برطرف کند و یاعث بالا رفتن راندمان کاری یا حس لذت تمام عیار بازی خوب را برای شما به ارمغان آورد. این نوع محصولات معمولا ارگونومی بالاتری دارند و به اصطلاح خوش دست تر هستند. ارگونومی بدنه این نوع موس ها باعث شود تا در استفاده های طولانی مدت کمتر مچ شما را اذیت کنند و دست شما دیرتر خسته شود.

کاربرد جدید انواع ماوس استفاده در موبایل، تبلت و تلویزیون های هوشمند (اندروید باکس) است که برای این کار ماوس بلوتوث توصیه می شود. ماوس بلوتوثی بدون نیاز به اتصال دانگل و اشغال کردن پورت USB  یا اتصال تبدیل OTG در اکثر سیستم ها قابل استفاده می باشد.

موس بی صدا یا سایلنت هم همانطور که از اسم آن مشخص است در هنگام استفاده حداقل صدای ممکن را تولید می کند. برای کار کردن در محیط های مثل کتابخانه یا در شب می تواند انتخاب مناسبی باشد.

همچنین در صورت نیاز برای استفاده بهتر در سطوح مختلف می توانید پد ماوس مناسب با نیاز خود را تهیه کنید تا از خستگی دست (در ماوس پد طبی) و کثیف شدن سنسور و کاهش کیفیت حسگر ماوس جلوگیری کنید. البته در بعضی سطوح و برخی مدل ها استفاده از پد برای استفاده روان تر از موس الزامی می باشد.

برای اطلاعات بیشتر درباره خرید موس می توانید به مقاله جامع راهنمای خرید موس به زبان ساده در سایت تکنوسان مراجعه کنید. در این مقاله سعی شده تمام موارد مورد نیاز برای خرید ماوس به صورت کامل و با زبانی روان در اختیار خوانندگان مقاله قرار بگیرد.