اکسسوری و گجت

راهنمای خرید ایربادز و معرفی بهترین هندزفری بلوتوث های بازار

هندزفری بلوتوث دوتایی یا ایربادز (Earbuds) امروزه جزء پرفروش ترین تجهیزات صوتی به شمار می رود و می توان انواع مختلف آن را در فروشگاه ها یافت. تنها چند سال از معرفی اولین ایرپاد اپل می گذرد و پس از استقبال بی سابقه دوستداران موسیقی از این گجت های کوچک و کاربردی، کمپانی های زیادی دست به طراحی ایربادز ها زده اند. اگر به موسیقی علاقه مند هستید یا نیاز دارید تا مکالمات زیادی را در طول روز پاسخ دهید، قطعا به فکر خرید ایربادز خواهید افتاد. در ادامه نکات مهم برای خرید ایرباد را بررسی می کنیم و با معرفی بهترین هندزفری بلوتوث های بازار همراهِ شما خواهیم بود تا در هنگام انتخاب، گزینه های بیشتری داشته باشید. با تکنوسان همراه باشید.

نکات مهم برای خرید هندزفری بلوتوث

بهترین ایربادزهای 2022

چه قصد انتخاب بهترین ایرفون برای مکالمه را داشته باشید و چه به دنبال باکیفیت ترین ایربادز برای پخش موسیقی بگردید؛ در هر صورت تنوع محصولات بازار شما را دچار سردرگمی خواهد کرد. از سوی دیگر، فناوری های به کار رفته در این محصولات متفاوت بوده و ممکن است ایربادزی که می خرید نتواند انتظاراتتان را برآورده کند و یا هزینه اضافی برای تهیه ایربادزی بپردازید که نیازی به آن ندارید. در ادامه مهم ترین فاکتور هایی که باید در مورد خرید ایرباد بدانید را در اختیارتان قرار می دهیم تا در بین بهترین ایرباد های بازار به انتخاب بپردازید. 

ویژگی های ظاهری

همانطور که میدانید همه گیر شدن هندزفری بلوتوث ها به نوعی موجب استایلیش شدن آن ها شده و ویژگی های ظاهری یک هندزفری بلوتوث می تواند فاکتور اول برای انتخاب باشد. اما فاکتور های ظاهری که باید برای انتخاب بهترین ایرباد در نظر بگیرید چیزی فراتر از مواد ساخت، سبک بودن و رنگ های جذاب آن هاست.

بهترین هدست های بلوتوثی

طراحی و ارگونومیک گوشی ها

ارگونومیک بودن گوشی ها مهم ترین ویژگی ظاهری یک ایرفون به شمار می رود و می تواند استفاده آسان را برایتان تضمین کند. ایرباد های ارگونومیک به خوبی در گوش قرار می گیرند و حتی با شدیدترین تکان های سر نیز از گوش جدا نمی شوند. این ویژگی می تواند در هنگام فعالیت های شدید مانند ورزش، یک عطای الهی باشد! ارگونومیک بودن گوشی ها همچنین از خستگی گوش در استفاده های طولانی جلوگیری می کند تا در صورت استفاده تمام روز از هندزفری نیز مشکلی گریبان گیرتان نباشد. این ویژگی به رو گوشی یا تو گوشی بودن ایربادز بستگی دارد که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

ابعاد کیس یا ظرفیت باتری؟

کیس شارژ نیز یکی از فاکتور هایی است که باید در هنگام انتخاب ایربادهای کاملا بیسیم به آن توجه داشته باشید. به طور کلی کیس تضمین می کند که چند بار بتوانید هندزفری های خود را شارژ کنید. هرچقدر ظرفیت باتری کیس بیشتر باشد، طبیعتا با کیس بزرگتر و سنگین تری رو به رو خواهید بود ولی در عوض دفعات بیشتری می توانید ایرفون های خود را شارژ کنید. و در نهایت این شما هستید که باید بین یک کیس کوچک و ظریف با ظرفیت باتری کم یا یک کیس بزرگ با ظرفیت باتری بیشتر به انتخاب بپردازید.

هدست بلوتوثی بی سیم

ویژگی های فنی ایربادز ها

کیفیت موسیقی و شفافیت صدای پخش شده از یک ایرباد می تواند به ویژگی های زیادی بستگی داشته باشد. از این رو برخی از کاربران و دوستداران موسیقی، اهمیت چندانی برای ویژگی های ظاهری هندزفری بلوتوث قائل نیستند و اولویت اصلی آن ها، استاندارد های فنی می باشد. در زیر به برخی از مهم ترین فاکتور های تاثیر گذار در کیفیت صدا را بررسی می کنیم.

قطر و کیفیت درایو ها

درایو ها مهمترین قسمت یک گجت صوتی هستند، این قطعات سیگنال های الکتریکی را به پاسخ های صوتی تبدیل می کنند تا گوش انسان قادر به شنیدن آن ها باشد. از این رو قطر درایو ها ارتباط مستقیمی با بلندی صدای پخش شده توسط ایرباد خواهد داشت. برخی از بهترین ایرباد های بازار از درایو های دوگانه فلزی استفاده می کنند تا تمامی صداها موسیقی قابل پخش باشند.

فرکانس پاسخگویی

فرکانس پاسخگویی در واقع کمینه و بیشینه طیف صدایی است که می تواند توسط درایو پخش شود. بیشتر هندزفری ها در داینامیک رنج یا فرکانس پاسخگویی ۲۰ الی ۲۰۰۰۰ هرتز فعالیت می کنند؛ این رنج در واقع محدوده شنوایی استاندارد برای گوش انسان محسوب می شود.

ایرباد چیست؟

نسخه بلوتوث

یکی از مهم ترین فاکتور هایی که در هنگام خرید بهترین هندزفری های بلوتوثی باید به آن توجه کنید، نسخه بلوتوث و سازگاری آن با گوشی می باشد. بلوتوث های ورژن ۵ و بالاتر به دلیل پایداری در عملکرد، محدودیت کمتر برای انتقال داده های صوتی و مصرف انرژی بهینه می تواند تجربه بهتری از کار با هندزفری های بلوتوث را برایتان به ارمغان بیاورد.

کدک های پخش موسیقی

یکی از مورد بحث ترین ویژگی هایی که این روز ها برند های تولید کننده ایربادز بر روی آن تمرکز می کنند کدک های موسیقی می باشند. کدک ها در واقع مانند پلی بین موزیک پلیر گوشی و درایو ایرفون عمل می کنند و با رمزگذاری بر روی داده های صوتی، محدودیت بلوتوث برای انتقال داده های صوتی را حذف می کنند. کدک پیش فرض و اجباری برای تمامی هندزفری های بلوتوث SBC می باشد و کیفیتی نسبی را برایتان به ارمغان خواهد آورد. اما کدک های دیگری مانند aptX و AAC نیز در بهترین ایربادز های بازار به کار گرفته می شوند تا سطح بالاتری از رمزگذاری صوتی را ارائه دهند. Aptx کدک انحصاری کوالکام می باشد و در زیر شاخه هایی مانند Aptx  HD نیز می توان آن را یافت. AAC اما در در محصولات اپل کارایی بهتری دارد گرچه در بیشتر محصولات اندرویدی قابل دستیابی خواهد بود. 

  • برای استفاده از کدک ها باید هندزفری و گوشی هوشمند هر ۲ از آن پشتیبانی کنند.

نویز کنسلینگ فعال در ایربادز ها چیست و چه کاربردی دارد؟

هندزفری بی سیم بلوتوث

نویز کنسلینگ فعال یا ANC یکی از فناوری های بالارده است که تا چند سال پیش تنها در هدفون ها وجود داشت. اما امروزه و به لطف رقابتی شدن حوزه هندزفری های بلوتوث، بهترین بهترین ایرپاد های بازار از این ویژگی پشتیبانی می کنند. نویز کنسلینگ فعالی در واقع با پیاده سازی الگوریتم های صوتی صدای محیط اطراف را حذف می کند تا در هنگام گوش دادن به موسیقی یا مکالمه، در هم آمیختگی های محیطی از گوش تان دور شود. برای آشنایی با این فناوری، می توانید به مقاله نویز کنسلینگ فعال چیست مراجعه کنید.

ایربادز رو گوشی یا تو گوشی؟ مسئله این است…!

بهترین هندزفری های بلوتوث برای مکالمه

هندزفری بلوتوث ها در ۲ دسته رو گوشی (on ear) و تو گوشی (in ear) یافت می شوند. به طور خلاصه هدفون های توگوشی به میزان بیشتری داخل گوش فیکس می شوند؛ این ویژگی علاوه بر ارگونومیک بهتر، می تواند در حذف صدای اطراف به خوبی عمل کند و در نتیجه صدای رسا تری به گوش کاربران برسد. همچنین هندزفری های توگوشی عموما از بیس قدرتمند تری برخوردار می باشند. در سوی دیگر و در مقابل ایربادز های این ایر، مدل های رو گوشی به چشم می خورند که با بهره گیری از طراحی ایرپاد های اپل ارائه می شوند. ایربادز های رو گوشی عموما صدای محیط را حذف نمی کنند تا در هنگام فعالیت های روزمره نیازی به درآوردن ایرفون ها نداشته باشید.

معرفی بهترین ایرباد های موجود در بازار

به طور کلی صدا یک موضوع سلیقه ای است و هر فرد ممکن است بسته به تجربه و انتظار خود از یک هندزفری، گزینه متفاوتی را ترجیح دهد. به عنوان مثال بعضی از افراد صدا با بیس بلند را می پسندند در حالی که برخی دیگر تفکیک مناسب صدا را در اولویت انتخاب خود قرار می دهند. پس از شناخت ویژگی ها و فاکتور های مهم برای خرید ایرباد، بهتر است بهترین مارک های هندزفری بلوتوث  را بشناسید گزینه مورد نظر خود را در بین بهترین هندزفری های بی سیم پیدا کنید. در ادامه برخی از بهترین ایرباد های بازار را در رنج های قیمتی مختلف معرفی می کنیم.

هندزفری بی سیم سامسونگ مدل Galaxy Buds 2

هندزفری بی سیم بلوتوثی

ایربادز های سامسونگ همواره در دسته خاص ترین هندزفری های بازار قرار می گیرند، هندزفری گلکسی بادز ۲ نیز جدیدترین عضو این خانواده است و می تواند یک رقیب جدی برای تمامی محصولات این حوزه محسوب شود. پشتیبانی از نویز کنسلینگ فعال، کنترلر RTOS و ۳ عدد میکروفون VPU بر روی هر گوشی، از ویژگی های منحصر به فرد این محصول به شمار می آید. درایو های این محصول به صورت دوگانه طراحی شده اند و به کمک یک تویتر + یک ووفر می توانند تمامی صداهای زیر و بم را با شفافیت کافی بازپخش کنند.

ویژگی های ایربادز سامسونگ  Galaxy Buds 2:

نوع گوشی: تو گوشی

نسخه‌ بلوتوث: ۵٫۲

نوع آهنربا: نئودیمیوم

پاسخ فرکانسی: ۲۰-۲۰۰۰۰ هرتز

پشتیبانی از نویز کنسلینگ فعال: دارد

عمر تقریبی باتری: ۳٫۵ تا ۷ ساعت

قیمت: حدود ۴ میلیون تومان

هندزفری بی سیم اپل AirPods Pro

بهترین ایربادهای کاملا بیسیم

ایرپاد پرو اپل، جدید ترین عضو از خانواده ایرپاد ها می باشد و اکنون پس از چند نسل آزمون و خطا، آماده است تا یکی از بهترین تجربه های استفاده از هندزفری بلوتوث را به کاربران ارائه دهد. این هندزفری از فناوری شارژ بی سیم پشتیبانی می کند و می تواند تمامی فعالیت های روزمره کاربران را پاسخ گویی کند. ایرپاد پرو همچنین از سنسور های شتاب سنج، تشخیص حرکت و Force sensor پشتیبانی می کند. حالت های Transparency mode و Adaptive EQ نیز می توانند گوش دادن به موسیقی را لذت بخش تر از همیشه کنند.

ویژگی های ایرپاد اپل AirPods Pro:

نوع گوشی: تو گوشی

نسخه‌ بلوتوث: ۵٫۰

مقاومت در برابر آب: دارد

پاسخ فرکانسی: ۲۰-۲۰۰۰۰ هرتز

پشتیبانی از نویز کنسلینگ فعال: دارد

عمر تقریبی باتری: ۴٫۵ ساعت

قیمت: حدود ۵٫۵ میلیون تومان

هندزفری بلوتوث دوتایی Sony WF-1000XM3

بهترین هندزفری بلوتوث موجود در بازار ایران

کمپانی سونی همواره حضور پررنگی در دنیای صدا دارد و در چند سال اخیر با تولید هدفون هایی بی نظیر توانسته خود را پا به پای برند های مطرح تجهیزات موسیقی پیش ببرد. هندزفری بلوتوث Sony WF-1000XM3 نیز یکی از بهترین هندزفری بلوتوث های بازار می باشد که از زمان عرضه تاکنون توانسته نقد های بسیار مثبتی دریافت کند. درایو های نئودیوم این هندزفری قادرند صدا را در نزدیک ترین حالت به واقعیت باز نشر کنند و طبق ادعای سونی شما تجربه ای عمیق از گوش دادن به موسیقی خواهید داشت. نویز کنسلینگ در این هندزفری توسط چیپست Sony HD QN1e Dual Noise Sensor Technology انجام می شود و با فعال کردن آن طیف وسیعی از صداهای محیط اطراف حذف خواهند شد.

ویژگی های ایرپاد سونی WF-1000XM3:

نوع گوشی: تو گوشی

نسخه‌ بلوتوث: ۵٫۰

مقاومت در برابر آب: دارد

پاسخ فرکانسی: ۲۰-۲۰۰۰۰ هرتز

پشتیبانی از نویز کنسلینگ فعال: دارد

عمر تقریبی باتری: ۴٫۵ ساعت

قیمت: حدود 5 میلیون تومان

هندزفری بلوتوثی ANKER SoundCore Liberty Air 2 Pro

راهنمای خرید هندزفری بلوتوث

بسیاری انکر را بهترین برند لوازم جانبی موبایل می شناسند. یکی از تولیدات پرفروش انکر، هندزفری های سری SoundCore می باشند. در مورد ایربادز انکر SoundCore Liberty Air 2 Pro اگر قیمت زیادش را نادیده بگیریم، قطعا یکی از بهترین های بازار در این زمینه محسوب می شود. این محصول از نویز کنسلینگ فعال و نویز کنسلینگ میکروفون پشتیبانی می کند و به کمک طراحی ارگونومیک خود می تواند به خوبی در گوش فیکس شود. همچنین به لطف درایو ۱۱ میلی متری و پشتیبانی از کدک های بروز، شاهد بیسی قطور و شفافیتی بی نظیر در این محصول خواهید بود.

ویژگی های ایرباد انکر SoundCore Liberty Air 2 Pro:

نوع گوشی: تو گوشی

نسخه‌ بلوتوث: ۵٫۰

قطر درایو: ۱۱ میلی متر

مقاومت در برابر آب: دارد

پاسخ فرکانسی: ۲۰-۲۰۰۰۰ هرتز

NFC: دارد

پشتیبانی از نویز کنسلینگ فعال: دارد

عمر تقریبی باتری: ۷ ساعت

قیمت: حدود ۲٫۵ میلیون تومان

هندزفری بلوتوث دوتایی Huawei Freebuds 4

با ورود کمپانی های بزرگ گوشی سازی به دنیای هندزفری های بلوتوث، هواوی نیز با معرفی سری هندزفری های فری بادز پا به این عرضه گذاشت. هندزفری بلوتوث دوتایی huawei freebuds 4 یکی از جدیدترین هندزفری های این خانواده و یکی از بهترین هندزفری بلوتوث های بازار محسوب می شود. طراحی این هندزفری تا حد ممکن از هندزفری های بازار فاصله گرفته و با ظاهر صیقلی خود نظر هر کاربری را جلب می کند. وجود فناوری نویز کنسلینگ و باتری با پشتیبانی از فست شارژ موجب شده این هندزفری ارزش خرید بالایی داشته باشد.

ویژگی های ایرپاد هواوی Freebuds 4:

نوع گوشی: رو گوشی

نسخه‌ بلوتوث: ۵٫2

مقاومت در برابر آب: دارد

پاسخ فرکانسی: ۲۰-۲۰۰۰۰ هرتز

پشتیبانی از نویز کنسلینگ فعال: دارد

عمر تقریبی باتری: 5 ساعت

قیمت: حدود 3.5 میلیون تومان

هندزفری بلوتوث Baseus Encok NGW2

بهترین هدست های بلوتوثی

باسئوس یا بیسوس، یکی از برترین تولید کنندگان لوازم جانبی موبایل به شمار می رود. این غول چینی در زمینه طراحی ایربادز نیز حرف هایی برای گفتن دارد و می تواند با بسیاری از هم رده های خود رقابت کند. ایرباد بیسوس Encok NGW2 به صورت رو گوشی طراحی شده و با بهره مندی از میکروفون های  MEMS می تواند گزینه مناسبی برای مکالمه باشد. باسئوس Encok NGW2 از فناوری HiFi نیز پشتیبانی می کند و به کمک درایو ۱۳ میلیمتری با دیافراگم PU می تواند صدای با کیفیت را ارائه دهد.

ویژگی های ایرباد انکر SoundCore Liberty Air 2 Pro:

نوع گوشی: رو گوشی

نسخه‌ بلوتوث: ۵٫۰

قطر درایو: ۱۳ میلی متر

مقاومت در برابر آب: دارد

پاسخ فرکانسی: ۲۰-۲۰۰۰۰ هرتز

عمر تقریبی باتری: ۴ ساعت

قیمت: حدود ۱٫۳ میلیون تومان

هندزفری بلوتوث دوتایی OnePlus E502A

بهترین earbuds

یکی دیگر از برند های فعال در زمینه هندزفری های بلوتوث، وان پلاس می باشد. ایربادز وان پلاس E502A با قیمت مناسب خود می تواند انتخاب مناسبی برای دوستداران موسیقی باشد. این وسیله به کمک نسخه ۵ بلوتوث به گوشی متصل می شود و می تواند حدود ۱۰ متر برد داشته باشد. وان پلاس این هندزفری را طبق استاندارد IP55 طراحی کرده تا در برابر پاشش آب و تعریق مقاوم باشد. E502A همچنین از قابلیت فست شارژ پشتیبانی می کند و تنها با ۱۰ دقیقه شارژ می توانید تا ۳ ساعت به پخش موسیقی بپردازید.

ویژگی های ایرباد وان پلاس Oneplus E502A:

نوع گوشی: تو گوشی

نسخه‌ بلوتوث: ۵٫۰

قطر درایو: ۱۰ میلی متر

مقاومت در برابر آب: دارد

پاسخ فرکانسی: ۲۰-۲۰۰۰۰ هرتز

عمر تقریبی باتری: ۷ ساعت

قیمت: حدود ۱٫۳ میلیون تومان

هندزفری بلوتوث دوتایی ۱MORE ES901 ComfoBuds Pro

بهترین هندزفری بلوتوث

وان مور یکی از زیر مجموعه های موفق شیائومی بود که به صورت اختصاصی بر روی طراحی تجهیزات صوتی فعالیت می کرد. این برند پس از استقبال بی سابقه کاربران و دست یابی به فروش بی نظیر از شیائومی جدا شد و اکنون به صورت مستقل فعالیت می کند. هندزفری بلوتوث وان مور ES901 ComfoBuds Pro نیز یکی از جدیدترین محصولات این برند خوش نام می باشد. این هندزفری از درایو های ۱۳ میلی متری بهره می برد و می تواند کیفیت صدایی مطلوب را به کاربران ارائه دهد. وان مور ComfoBuds Pro یکی از ارزان قیمت ترین ایربادز هایی محسوب می شود که از فناوری ANC پشتیبانی می کند، از این رو می توان گفت ارزش خرید آن بسیار بالا می باشد.

ویژگی های ایرباد وان مور ComfoBuds Pro:

نوع گوشی: تو گوشی

نسخه‌ بلوتوث: ۵٫۰

قطر درایو: ۱۳ میلی متر

تعداد میکروفون: ۶ عدد

مقاومت در برابر آب: دارد

پاسخ فرکانسی: ۲۰-۲۰۰۰۰ هرتز

عمر تقریبی باتری: ۶ الی ۸ ساعت

قیمت: حدود ۱٫۵ میلیون تومان

هندزفری بلوتوث بخریم یا خیر؟

 بدون شک هندزفری های بلوتوث می توانند بسیاری از فعالیت های روزمره ما را ساده تر کنند. اگر محدودیت باتری را نادیده بگیریم، ایربادز ها در همه ی موارد از هندزفری های سیمی سر تر هستند. برخی از ایرباد ها به پاس بهره مندی از درایو های قدرتمند برای گوش دادن به موسیقی طراحی شده اند و برخی دیگر به دلیل استفاده از میکروفون های مناسب می توانند از پس مکالمات تان بر بیایند. بنابراین در آخر این شما هستید که باید با توجه به نیاز و انتظارات تان، در بین بهترین هندزفری بلوتوث های بازار به انتخاب بپردازید. به نظر شما بهترین ایربادز های بازار کدامند؟ تجربیات خود را در مورد استفاده از هندزفری های بی سیم با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا