موبایل و تبلت

نحوه غیر فعال کردن نوتیفیکیشن برنامه ها در اندروید و iOS چگونه است؟

احتمالاً شما هم در دسته کاربرانی قرار دارید که روی گوشی‌های خود برنامه‌های کاربردی مختلفی را نصب کردند. این برنامه‌ها معمولاً دارای اعلان یا نوتیفیکیشن بوده و هر روز علانی را به شما نمایش می‌دهند. این نوتیفیکیشن‌ها معمولاً دارای صدا هستند شما را مجبور می‌کنند تا به طور مدام گوشی خود را چک کنید. به طور کلی اپلیکیشن‌های نصب شده روی گوشی همراه با نصب، اجازه ارسال نوتیفیکیشن را نیز از شما دریافت می‌کنند. با این حال امکان غیرفعال کردن این نوتیفیکیشن‌ها برای هر اپلیکیشن به صورت جداگانه فراهم شده است. مدیریت نوتیفیکیشن می‌تواند با روش‌های مختلفی صورت گیرد. از این رو در این مطلب از تکنوسان مگ قصد داریم به غیر فعال کردن نوتیفیکیشن برنامه های گوشی بپردازیم. با ما همراه باشید.

نحوه غیر فعال کردن نوتیفیکیشن برنامه ها در اندروید و iOS

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن برنامه های گوشی

بخش زیادی از زندگی ما در طول روز به استفاده از گوشی‌های هوشمند اختصاص پیدا کرده است. بسیاری از کاربران سعی می‌کنند تا در زمان استفاده از این دستگاه از کلیه نوتیفیکیشن‌های دریافتی مطلع شوند. به همین دلیل برای دسترسی به این نوتیفیکیشن‌ها و فعال یا غیر فعال کردن آن به صورت شخصی تنظیمات مختلفی در سیستم عامل iOS و اندروید در نظر گرفته شده است. با آموزش چگونگی فعال یا غیر فعال کردن و یا خاموش کردن اعلان برنامه‌ها در گوشی به راحتی می‌توان آن‌ها را به صورت شخصی‌سازی درآورده و بدین ترتیب اعلان‌های مورد نظر را به صورت دلخواه دریافت کرد. در ادامه این مطلب به آموزش غیر فعال کردن اعلان برنامه ها در گوشی خواهیم پرداخت.

آموزش نحوه غیر فعال کردن اعلان ها در iOS

آموزش غیر فعال کردن اعلان برنامه ها در گوشی

در صورتی که از کاربران گوشی‌های آیفون هستید به راحتی می‌توانید نوتیفیکیشن‌ها را در آیفون و یا آیپد غیر فعال کنید.

  • ابتدا به قسمت Settings وارد شده از آنجا به بخش نوتیفیکیشن بروید.
  • در این قسمت برنامه‌ها به صورت لیستی قابل مشاهده بوده و از آنجا می‌توان تنظیمات مربوط به اعلان‌ها را تغییر داد.
  • با کلیک روی هر برنامه می‌توان تنظیمات اعلان آن را به صورت شخصی درآورد.
  • در زمان انتخاب برنامه پنجره‌ای باز شده و با انتخاب گزینه Sound امکان انتخاب فعال یا غیر فعال کردن اعلان برای آن برنامه وجود دارد.
  • در صورت نیاز به سفارشی‌سازی در این بخش می‌توان از گزینه Sound استفاده کرده و آن را غیر فعال کرد.

دیگر تنظیمات این بخش علاوه بر غیر فعال کردن نوتیفیکیشن برنامه های گوشی، همگی بر اساس نیاز و خواسته شخصی قابل تغییر خواهند بود.

دسته بندی اعلان ها در آیفون

برای اینکه بهتر توانید به اعلان‌ها دسترسی داشته باشید باید آن‌ها را به صورت مرتب در صفحه نمایشگر مشاهده کنید. در برخی موارد مشکل اصلی در دریافت اعلان‌های مربوط به برنامه‌های مختلف در iOS مربوط به نامرتب بودن آن‌ها است. البته این سیستم عامل نیز مانند اندروید امکان گروه‌بندی کردن نوتیفیکیشن‌ها را برای کاربران فراهم کرده است.

برای انجام این کار می‌توان به بخش تنظیمات و سپس نوتیفیکیشن‌ها مراجعه کرده و برنامه مورد نظر را انتخاب کنید. با اسکرول کردن به سمت پایین گزینه Notification Grouping را مشاهده می‌کنید. با انتخاب گزینه Automatically انتخاب دسته‌بندی و گروه‌بندی اعلان‌ها را به سیری خواهید سپرد. در صورت انتخاب گزینه By App دسته‌بندی‌ها با توجه به خود برنامه صورت می‌گیرد و در صورتی که گزینه Off انتخاب شود، هیچ دسته‌بندی برای نوتیفیکیشن‌ها در نظر گرفته نخواهد شد.

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن های برنامه در اندروید

بسیاری از گوشی‌های هوشمند موجود در بازار از سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنند. کاربران سیستم اندروید نیز می‌توانند به راحتی نوتیفیکیشن‌های دریافتی توسط برنامه‌های مختلف را غیر فعال کنند. در ادامه آموزش مربوط به خاموش کردن نوتیفیکیشن اندروید و شخصی‌سازی کردن آن‌ها آمده است.

خاموش کردن اعلان برنامه ها در گوشی

  • به قسمت Setting وارد شده و سپس گزینه Applications یا Applications Manager را انتخاب کنید.
  • در این مرحله لیستی از اپلیکشن‌های نصب شده روی گوشی مشاهده می‌شود.
  • اپلیکشینی که قصد دارید اعلان‌های آن را بی‌صدا کنید انتخاب نمایید.
  • در این قسمت برای غیر فعال کردن اعلام کافیست تیک مربوط به گزینه Show Notifications را بردارید.
  • در ادامه باید گزینه Ok را در پنجره باز شده انتخاب کنید.

بدین ترتیب به راحتی می‌توان غیر فعال کردن نوتیفیکیشن برنامه های گوشی را انجام داد.

غیرفعال کردن notificatio ها در گوشی سامسونگ

قطع کردن اعلان ها در موبایل

 این مورد در گوشی‌های سامسونگ با نام Notifications pop-up style قرار دارد. گزینه‌های Brief و Details در این بخش به ترتیب اعلانات را به صورت خلاصه و یا با جزئیات به شما نمایش می‌دهند.

برای شخصی‌سازی کردن اعلان‌ها در گوشی سامسونگ به بخش Advanced Settings رفته و در قسمت Show Notifications Icons می‌توان نحوه نمایش آن‌ها را تغییر داد.

گزینه دیگر در این بخش Floating notifications است که به شما اجازه می‌دهد تا نمایش نوتیفیکیشن‌های شناور مانند پیام‌ها را به صورت Bubbles یا Smart pop-up view دریافت کرده و یا حتی آن را غیر فعال کنید.

برای اینکه بتوانید در همان نوتیفیکیشن سنتر به اعلان‌های دریافتی بدون نیاز به وارد شدن داخل برنامه پاسخ دهید می‌توانید گزینه Suggest actions and replies for notifications را فعال کنید.

همچنین برای یادآوری اعلانات خوانده نشده نیز گزینه Notification reminders در این قسمت وجود دارد که در صورت فعال بودن کلیه اعلانات خوانده نشده را به شما یادآوری می‌کند. در این بخش می‌توان مدت زمان یادآوری و برنامه‌های مورد نظر برای این قابلیت را به صورت شخصی تنظیم کرد.

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن برنامه های گوشی شیائومی

برای بی‌صدا کردن نوتیفیکیشن‌ها در گوشی‌های شیائومی نیز باید به قسمت تنظیمات و سپس نوتیفیکیشن مراجعه کرد. در این بخش با انتخاب یکی از برنامه‌های قرار گرفته در لیست برنامه‌های موجود می‌توان اجازه ارسال اعلان را به برنامه مورد نظر داد و یا آن را غیر فعال کرد.

خاموش کردن نوتیفیکیشن اندروید

در این بخش گزینه‌ای به نام Lock screen دیده می‌شود که در صورت انتخاب آن، به جای غیر فعال کردن نوتیفیکیشن برنامه های گوشی اجازه ارسال اعلان یک برنامه در صفحه لاک اسکرین صادر خواهد شد.

گزینه دیگر در این قسمت Format است که نحوه ارسال اعلان‌ها روی صفحه لاک اسکرین را مشخص می‌کند. Show notification content و Show notification but hide content امکان نمایش کامل و یا عدم نمایش متن را به شما می‌دهد. همچنین گزینه Don’t show lock screen notification در این صفحه دیده می‌شود که در صورت انتخاب آن هیچ اعلانی در صفحه لاک اسکرین مشاهده نخواهد شد.

گزینه Floating در صفحه قبل به شما اجازه می‌دهد تا برنامه‌های مورد نظر خود را برای ارسال نوتیفیکیشن شناور انتخاب کنید. این نوتیفیکیشن‌ها امکان پاسخ دادن سریع به آن‌ها را برای شما فراهم می‌کنند.

جمع بندی

به طور کلی دسته‌بندی یا غیر فعال کردن نوتیفیکیشن برنامه‌های خاص در آیفون و گوشی‌های اندرویدی روند بسیار ساده‌ای داشته و تنها با استفاده از چند تکنیک ساده می‌توان این اعلان‌ها را غیر فعال کرد. در این مطلب به روش‌های خاموش کردن اعلان برنامه‌ها در گوشی پرداخته شد. ترفند‌های گفته شده از طریق تنظیمات گوشی قابل اجرا بوده و برای انجام آن نیاز به نصب برنامه‌های جداگانه نخواهد بود. همچنین در صورت نیاز می‌توانید دووباره نوتیفیکیشن‌های غیر فعال شده را فعال کنید. با قطع کردن اعلان ها در موبایل دیگر نوتیفیکیشن برنامه‌ها برای شما نمایش داده نخواهد شد. در صورتی که تجربه دیگری در مورد خاموش کردن اعلان برنامه ها در گوشی دیگر برند‌ها دارید می‌توانید آن را در قسمت کامنت‌ها و برای دیگر کاربران منتشر کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا