کامپیوتر و لپ تاپ

راهنمای خرید باکس هارد و آموزش نصب آن

امروزه هارد های اکسترنال استفاده های زیادی دارند و افراد زیادی برای ذخیره و حمل داده های خود از این محصولات استفاده می کنند. با این وجود به دلیل قیمت بالای این محصولات، خرید آن ها برای همه مناسب نمی باشد و افراد زیادی استفاده از گزینه های به صرفه تر مانند باکس هارد را ترجیح می دهند. امروزه باکس های هارد اکسترنال متعددی در بازار وجود دارند که هرکدام ویژگی های خاصی به شما ارائه می دهند. در این مقاله قصد داریم نگاهی به راهنمای خرید باکس هارد انداخته و در مورد روش استفاده از باکس هارد، چند نکته مهم را در اختیارتان قرار دهیم. بنابراین اگر قصد خرید باکس هارد را دارید، با تکنوسان مگ همراه باشید.

باکس هارد چیست؟

راهنمای خرید باکس هارد

پس از آن که بخواهیم شما را با نکات مهم هنگام خرید باکس هارد آشنا کنیم، نیاز است تا نگاهی به این قطعه انداخته و بیان کنیم که این دسته از تجهیزات چه کاربردی دارند؟ به منظور بررسی و معرفی انواع باکس هارد باید گفت که این قطعات به منظور اکسترنال کردن هاردهای اینترنال مورد استفاده قرار می‌گیرند. در واقع شما می‌توانید با قرار دادن این دسته از هاردها در یک محفظه، به راحتی از آن‌ها به عنوان هارد اکسترنال استفاده کنید.

از مهم ترین مزایای استفاده از باکس هارد می‌توان به قابل حمل بودن آن ها اشاره کرد. همچنین استفاده از انواع باکس هارد باعث می‌شود تا احتمال از دست دادن اطلاعات یا خراب شدن داده‌ها به طرز چشمگیری کاهش پیدا کند. در صورتی که از انواع باکس تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال استفاده کنید، می‌توانید از این طریق اقدام به افزودن فضای ذخیره سازی اضافی به دستگاه‌های مختلفی چون، مینی کیس ها، لپ تاپ ها، کنسول‌های بازی چون ایکس باکس و پلی استیشن، DVR، تلویزیون و…بپردازید.

در صورتی که اقدام به خرید انواع باکس تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال کنید، می‌توانید هاردهای بیشتری به سرور یا دستگاه‌های دیگر اضافه کنید و انتقال داده را با سرعت بالایی انجام دهید. تمامی این موارد در کنار هم باعث می‌شود تا بتوانید با باکس هارد روند ذخیره سازی اطلاعات را با امن بالا و به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

راهنمای خرید باکس هارد

پس از آن که شما را با انواع باکس هارد آشنا کرده و در مورد عملکرد این دسته از محصولات صحبت کردیم، حال نیاز است تا در مورد راهنمای خرید باکس هارد اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه کنیم. به صورت کلی چندین موضوع بسیار مهم است که به عنوان نکات مهم در خرید باکس هارد باید به آن توجه داشته باشید. در همین راستا اگر بخواهیم شما را با نکات مهم هنگام خرید باکس هارد آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نوع اتصال مورد استفاده در انواع باکس هارد

به منظور خرید بهترین باکس هارد اکسترنال نیاز است تا نوع اتصال مورد استفاده در این دسته از محصولات را بررسی کنید. در حال حاضر، بسیاری از افراد به سراغ انواع باکس هارد می‌روند که اتصال USB دارند. اتصال USB بسیار راحت و آسان است. همچنین امروزه شاهد استفاده از مدل‌های پیشرفته تر USB نظیر کانکتورهای USB 3.0 در انواع باکس هارد هستیم.

نوع اتصال به عنوان یکی از نکات خرید باکس هارد تاثیر مستقیمی بر روی سرعت انتقال اطلاعات دارد. به عنوان مثال اتصال SATA 3.0 به نحوی است که می‌تواند داده‌ها را تا سرعت 6 گیگابیت بر ثانیه انتقال دهد. همچنین پورت های USB 3.0 به نحوی است که می‌تواند اطلاعات را تا 5 گیگابیت بر ثانیه انتقال دهد.

نکات مهم هنگام خرید باکس هارد

در نهایت نیز اگر به سراغ محصولی بروید که سرعت USB 3.1 داشته باشد، می‌تواند اطلاعات را با سرعت 10 گیگابیت در ثانیه هم انتقال دهد. به دلیل اهمیت پورت اتصال نیاز است تا در راستای بررسی مشخصات یک باکس هارد خوب توجه بسیار زیادی به این پارامتر داشته باشید و به سراغ محصولی بروید که پورت آن متناسب با نیاز شما باشد.

مشخصات فیزیکی انواع باکس هارد

اگر قصد دارید تا با توجه به راهنمای خرید باکس هارد به سراغ یک باکس هارد مناسب آمده و محصول مناسبی را خریداری کنید، به عنوان یکی از مشخصات باکس هارد خوب نیاز است تا توجه بسیار زیادی به مشخصات فیزیکی این دسته از محصولات داشته باشد. جنس بدنه و مشخصات فیزیکی باکس هارد تاثیر بسیار زیادی بر طول عمر هارد شما دارد. امروزه شرکت‌های تولید کننده انواع باکس هارد، تلاش می‌کنند تا محصولات خود را با استفاده از مواد مناسب تولید کنند تا باعث ایمن سازی هارد از آسیب‌های فیزیکی شود. همچنین باکس هارد نه تنها وظیفه دارد تا از هارد شما محافظت کند، بلکه باید زیبایی ظاهری نیز داشته باشد.

اکثر باکس هاردهایی که تولید می‌شوند متریال فلزی، پلاستیکی یا پلی کربناتی دارند. به صورت کلی باکس هاردهای فلزی جز رایج ترین انواع باکس هارد هستند. این دسته از باکس هاردها محافظت بیشتری از حافظه‌های اینترنال می‌کنند و همچنین به عنوان یک هیت سینک نیز عمل کرده و باعث خنک سازی هاردها می‌شوند. از سوی دیگر باکس‌های پلاستیکی دسته‌ای از محصولات هستند که برای تولید آن‌ها زیبایی ظاهری شان اهمیت بسیار زیادی دارند. این در حالی است که این دسته از باکس هاردها با وجود زیبایی فوق العاده‌ای که دارند، استحکام فیزیکی بسیار کمی دارند.

پلی کربنات یکی از متریال‌هایی است که معمولاً از آن در کیس‌های کامپیوتری استفاده می‌شود. باکس هاردهای پلی کربنات هم زیبایی ظاهری داشته و به همان اندازه هم ایمن هستند. بسته به شرایط کاری و محیط شما پیشنهاد ما این است که باکس هاردی با متریال مناسب را خریداری و از آن استفاده کنید.

مشخصات یک باکس هارد خوب / مشاوره خرید باکس هارد

در حال حاضر شاهد انواع اندازه باکس هارد هستیم. به عنوان راهنمای خرید باکس هارد استاندارد نیاز است تا به سراغ محصولی بروید که ابعاد آن با هارد شما سازگار باشد. از رایج ترین انواع باکس هارد که می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید، می‌توان به باکس هارد 2.5 اینجی و باکس هارد 3.5 اینچی اشاره کرد. وزن و ابعاد بدنه باکس هارد نقش مهمی در قابل حمل بودن این دسته از محصولات دارند. به همین خاطر نیاز است تا در هنگام خرید باکس هارد، مشخص کنید که به چه میزانی قصد حمل و جا به جایی این محصول را دارید و سپس باید به سراغ محصولی با ابعاد و وزن مناسب آمده و باکس هارد با کیفیتی را خریداری کنید.

صرف نظر از کاربرد، اگر به سراغ باکس هاردهایی بروید که کیفیت مناسبی نداشته باشند، این مسئله نه تنها برای شما خطرات بسیار زیادی ایجاد می‌کند، بلکه استفاده از محصولات بی کیفیت می‌تواند طول عمر هاردهای شما را نیز به شکل قابل توجهی کاهش دهد. به همین دلیل نیاز است تا متناسب با نیازها و بودجه خود، به سراغ باکس هارد مناسبی بروید تا از این طریق هم بتوانید ارزش پول خود را حفظ کرده و هم محصولات باکیفیت را خریداری و از آن‌ها استفاده کنید.

روش استفاده از باکس هارد

انواع باکس تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال

پس از آن که نگاهی به راهنمای خرید باکس هارد کامپیوتر و بیان کردیم که برای خرید باکس هارد به چه نکاتی توجه کنیم، حال نیاز است تا در مورد روش استفاده از باکس هارد اطلاعات کاملی را به شما ارائه دهیم و بیان کنیم که چگونه می‌توانید از این دسته از محصولات استفاده کنید.

به منظور بررسی آموزش نصب هارد اینترنال در باکس هارد باید گفت که باکس هاردها به دو روش قابل استفاده هستند. در روش اول که ساده ترین تکنیک نیز به حساب می‌آید تنها کافی است تا درپوش‌های کشویی باکس هارد را به سمت عقب فشار داده و کاملا آن را خارج کنید. سپس باید هارد را در داخل باکس هارد قرار داده تا رابط هارد و باکس به یکدیگر متصل شوند و سپس می‌توانید درپوش باکس هارد را ببندید.

از سوی دیگر روش استفاده از باکس هارد که به عنوان روش مطمئن تری نیز به حساب می‌آید، استفاده از پیچ است. در صورتی که قصد دارید تا از این روش استفاده کنید، نیاز است تا زمان بیشتری را صرف کنید اما انجام این کار باعث می‌شود تا بین هارد باکس و هارد خود اتصال محکم تری را ایجاد کنید. اگر بخواهیم شما را با روش استفاده از باکس هارد را به شکل حرفه‌ای تر آشنا کنیم باید گفت که در این روش نیاز است تا از پیچ گوشتی کوچک مخصوصی که معمولا همراه با انواع باکس هارد ارائه می‌شود، استفاده کنید.

برای خرید باکس هارد به چه نکاتی توجه کنیم؟

شما می‌توانید با استفاده از این پیچ گوشتی در ابتدا پیچ‌های درپوش موجود در باکس هارد را باز کرده، سپس هارد خود را به صورت کامل در جای آن قرار دهید تا رابط‌ها کاملا متصل شوند. سپس می‌توانید پیچ‌های باز شده را دوباره بسته و از این طریق به بهترین شکل از باکس هارد خود استفاده کنید.

حرف آخر

در این مطلب تلاش کردیم راهنمای خرید باکس هارد را در اختیارتان قرار دهیم و در مورد روش استفاده از باکس هارد اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم. امیدواریم با بررسی موارد گفته شده در این مطلب بتوانید با دانش کافی اقدام به خرید باکس هارد مناسب کرده و از این دسته از محصولات استفاده کنید. در صورتی که تجربه خرید و استفاده از باکس هاردها را دارید، می‌توانید نظرات خود را با ما در بخش کامنت‌ها به اشتراک گذاشته و از این طریق به سایر کاربران کمک کنید تا با دانش کافی نسبت به انواع باکس هارد و با کمک تجربیات شما باکس هارد مناسبی را خریداری و از این محصولات استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا