اکسسوری و گجت

هر پاوربانک چند بار گوشی را شارژ می کند؟

در چند سال اخیر پاوربانک ها در ظرفیت های مختلفی تولید شده اند تا استفاده های سبک و سنگین کاربران را پاسخگو باشند. اما مشکلی که همواره در هنگام استفاده از پاوربانک ها وجود دارد، تفاوت در ظرفیت نوشته شده بر روی پاوربانک با تعداد دفعات شارژ باتری است. اطلاع از تعداد دفعات شارژ گوشی توسط هر پاوربانک به شما کمک می کند در خرید پاوربانک با چشم باز تری به انتخاب بپردازید. در این مقاله از تکنوسان مگ قصد داریم ببینیم هر پاوربانک چند بار گوشی را شارژ می کند؟ برای پاسخ به این سوال تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 ظرفیت واقعی پاوربانک ها چقدر است؟

هر پاور بانک چند بار گوشی را شارژ میکند

فرض کنید یک پاوربانک با ظرفیت 10000 میلی آمپر بر ساعت دارید، باتری گوشی همراه شما نیز 2000 میلی آمپر بر ساعت ظرفیت دارد. با تقسیم کردن ظرفیت شارژ گوشی بر ظرفیت باتری تلفن همراه، شما انتظار دارید تا 5 بار بتوانید گوشی خود را توسط پاوربانک شارژ نمایید، اما هنگام شارژ بیش از 3 بار امکان شارژ ندارید و شارژ پاوربانک تمام می شود. این موضوع طبیعی است و در تمام برندهای معتبر نیز این اختلاف ظرفیت را مشاهده می کنید و دلیل آن هم این است که ظرفیت اسمی پاوربانک با ظرفیت واقعی آن متفاوت می باشد. دلیل این اختلاف می تواند یکی از موارد زیر باشد:

انتخاب واحد نامناسب برای نشان دادن ظرفیت پاوربانک

تمامی پاوربانک های موجود در بازار، با واحدی به نام میلی آمپر بر ساعت سنجیده می شوند. ولتاژ خروجی یک پاوربانک، با ولتاژی که یک گوشی همراه دریافت می کند، یکسان نیست. در پاوربانک ها از باتری هایی استفاده می شود که ولتاژ آن ها حدود 3.7 است اما تلفن های همراه دارای باتری هایی هستند که داراری ولتاژ 5 می باشند و این موضوع باعث می شود تا پاوربانک ها نتوانند به تعداد دفعاتی که از آن ها انتظار می رود گوشی ها را شارژ نمایند.

هدر رفتن انرژی در هنگام شارژ

به دلیل مقاومت موجود در کابل شارژ پاوربانک و تلفن همراه در حین تبدیل ولتاژ 3.7 به 5 و… مقداری از انرژی هدر می رود و همه انرژی ذخیره شده درون پاوربانک، به تلفن همراه شما انتقال پیدا نمی کند. با کمی دقت می توان به این موضوع پی برد که در هنگام شارژ تلفن همراه توسط پاوربانک، هر دوی آن ها کمی داغ می گردند. این مسئله منجر به هدر رفتن انرژی در هنگام شارژ می شود و برای تمام پاوربانک ها اتفاق می افتد و نمی توان از آن جلوگیری کرد. بنابراین در هنگام محاسبه ظرفیت واقعی پاوربانک، باید حدود 10 درصد از ظرفیت شارژ همراه کم نمایید. ظرفیت واقعی بانک حدود دو سوم ظرفیت اسمی پاوربانک است. برای آشنایی بیشتر با این موضوع، به مقاله بررسی تفاوت ظرفیت اسمی و واقعی پاوربانک مراجعه کنید.

تعداد دفعات شارژ گوشی با پاوربانک های مختلف چقدر است؟

یک پاوربانک چند بار می‌تواند یک گوشی را شارژ کند؟

با توجه به اینکه پاور بانک‌های مختلفی با ظرفیت‌های گوناگون در سطح بازار وجود دارند، در نتیجه نمی‌توان عدد ثابتی را برای تعداد دفعات شارژ گوشی با پاور بانک اعلام نمود. علاوه بر این، این تعداد به برند تولید کننده نیز وابسته می‌باشد. به طور کلی وجود قطعات باکیفیت دبر پاوربانک های برند موجب شارژدهی بیشتر ان ها می شود و در مقابل پاوربانک های ارزان قیمت ظرفیت بیشتری دارند. اما در یک جمع‌بندی کلی می‌توانیم به نتایج زیر برسیم:

تعداد دفعات شارژ گوشی با پاوربانک 5000

پاوربانک های 5 هزار جزء کم شرفیت ترین مدل های بازار محسوب می شوند و عموما کاربرد آن ها برای شرایط اضطراری می باشد. اما به دلیل کوچک و سبک بودن این مدل ها در بسیاری از شرایط مانند استفاده های روزمره مناسب می باشند. به طور کلی یک پاوربانک 5 هزار در بهترین حالت می تواند گوشی با ظرفیت 4 هزار میلی امپر ساعت را 1 بار شارژ کند.

تعداد دفعات شارژ گوشی با پاوربانک 10000

با در نظر گرفتن این موضوع که تمام موارد مصرف باتری گوشی مانند بلوتوث و… خاموش بوده است و ظرفیت باتری گوشی اکنون 4000 میلی آمپر بر ساعت می باشد، می توانید با استفاده از یک پاوربانک با ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت که بر روی آن درج شده است و دانستن ولتاژ خروجی که 3.7، شارژ گوشی خود را 1.5 مرتبه شارژ کنید.

پاور بانک 10000 چند بار گوشی را شارژ میکند؟

تعداد دفعات شارژ گوشی با پاوربانک 20000

پاوربانک های 20 هزار میلی آمپر پر مخاطب ترین پاوربانک های بازار هستند و از فروش بالایی برخوردارند. این مدل ها نیز همانند سایر پاوربانک ها، از ظرفیت کمتری نسبت به آنچه بنظر می رسد برخوردارند. توجه داشته باشید مدل های گران قیمت تر عموما مقدار اتلاف انرژی کمتری دارند و می توانند شارژدهی بیشتری داشته باشند. به طور متوسط یک پاوربانک 20 هزار، می تواند گوشی با ظرفیت باتری 4000 میلی امپر ساعت را حدود 3 یا 4 بار شارژ کند.

تعداد دفعات شارژ گوشی با پاوربانک 30000

پاوربانک های 30 هزار عمما به دلیل قیمت بالا و وزن زیاد طرفداران کمتری نسبت به سایر مدل ها دارند با این وجود این محصولات گزینه بی نظیری برای مسافرت های طولانی، کمپینگ و به طور کلی محیط هایی که به برق دسترسی ندارید می باشند. به طور کلی یک پاوربانک 30 هزار می تواند 5 یا 6 بار گوشی های 40 هزار میلی آمپر ساعت را شارژ کند.

از جا بفهمیم یک پاوربانک چند بار گوشی را شارژ می کند؟

پاور بانک 20000 چند بار گوشی را شارژ میکند؟

برای اینکه بفهمیم یک پاوربانک چند بار گوشی را شارژ می کند، به طول کلی ابتدا باید ظرفیت باتری گوشی خود را بررسی کنیم. گوشی های قدیمی عموما بین 2000 تا 3000 میلی آمپر ظرفیت دارند و آن ها را در دفعات بیشتری می توانید با یک پاوربانک شارژ کنید. گوشی های جدید به طور متوسط باتری هایی در ظرفیت های 4000 الی 5000 میلی آمپر ساعت دارا می باشند. با اینکه امروزه برخی از گوشی ها با ظرفیت باتری های 7 هزار میلی آمپر نیز یافت می شود، اما تعداد آن ها بسیار کم می باشد.

مورد دیگری که باید به آن توجه کنید ظرفیت پاوربانک خود است؛ همانطور که در بالابه آن اشاره کردیم، ظرفیت اصلی یک پاوربانک حدود 2 سوم عدد تبلیغاتی ان می باشد و باید به این موضوع توجه داشته باشید. همچنین یکی از مهم فاکتور ها برای اطلاع از دفعات شارژ گوشی توسط شارژر همراه، این است که هنگام شارژ گوشی توسط پاوربانک با آن کار نکنید. کار کردن با گوشی در این شرایط موجب می شودگوشی مقدار کمتری شارژ شد و بخش زیادی از شارژ ان هدر برود. همچنین خاموش بودن اتصالات و برنامه های پس زمینه نیز تاثیر زیادی در بیشتر شارژ شدن ان توسط پاورباتک دارد.

نحوه محاسبه تعداد دفعات شارژ گوشی توسط پاوربانک

پاور بانک 30000 چند بار گوشی را شارژ میکند؟

برای آن که بتوانید بهتر بفهمید پاوربانک مورد نظر شما چند بار موبیل را شارژ می کند، با یک مثال نحوه محاسبه آن را برایتان بیان می کنیم:

برای محاسبه به این موارد نیاز است:

  • ظرفیت نوشته شده بر روی پاوربانک
  • ولتاژ خروجی پاوربانک
  • ظرفیت باتری گوشی همراه

نحوه محاسبه به این صورت می باشد که ابتدا باید ظرفیت نوشته شده بر روی پاوربانک را در عدد ولتاژ خروجی پاوربانک ضرب کنید و سپس عدد به دست آمده را تقسیم بر ظرفیت باتری گوشی نمایید. عدد به دست آمده ظرفیت اصلی پاوربانک را نشان می دهد.

اگر بر روی یک پاوربانک عدد 10000 میلی آمپر بر ساعت نوشته شده است، یعنی پاوربانک 10000 میلی آمپر بر ساعت ظرفیت دارد و ولتاژ آن 3.7 می باشد.

10000*3.7=37000

اگر ولتاژ خروجی باتری گوشی 5 باشد، عدد 37000 بر ولتاژ 5 تقسیم می شود و عدد 7400 میلی آمپر بر ساعت به دست می آید. این مقدار نشان دهنده ظرفیت اصلی پاوربانک است.

به طور میانگین هر پاور بانک ۵۰۰۰ می‌تواند یک مرتبه اقدام به شارژ گوشی شما کند. در حالیه که پاور بانک‌های ۱۰۰۰۰ می‌توانند برای دو بار شارژ کردن گوشی استفاده شوند. این مقدار برای پاور بانک‌های ۱۵ هزار تقریبا برابر ۳ مرتبه بوده و در پاور بانک‌های ۲۰ هزار به ۴ مرتبه می‌رسد. در پاور بانک‌های 30000، 400000 و 50000 هم این رقم به ترتیب معادل ۶، ۸ و ۱۰ مرتبه می باشد.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم تا سوال یک پاوربانک چند بار گوشی را شارژ میکند را پاسخ دهیم. در مجموع پیشنهاد ما به شما این است که این مقاله را به طور دقیق و کامل مطالعه کنید تا بتوانید شارژ گوشی همراهتان را به درستی مدیریت نمایید. اگر شما نیز درباره نحوه محاسبه ظرفیت واقعی پاوربانک اطلاعاتی دارید، خوشحال می شویم تا آن را در بخش کامنت برای ما و بقیه با اشتراک بگذارید تا کاربران بتوانند با به کار بردن این اطلاعات، نسبت به خرید یک پاوربانک با میزان جریان مورد نیاز اقدام نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا