اکسسوری و گجت

راهنمای خرید ویس رکوردر (Voice Recorder) و بررسی ویژگی های آن

اولین بار در قرن نوزدهم بود که ادیسون توانست دستگاهی را خلق کند که می‌توانست اقدام به ضبط صدا کند. از آن زمان تا به امروز شاهد تولید انواع ویس رکوردر برای استفاده های مختلف هستیم. در واقع دستگاه های ضبط صدا از قرن نوزدهم تا به امروز مسیر طولانی را طی کرده اند. کاربرد این دسته از محصولات برای ضبط صدا در جلسات کاری، سخنرانی یا برای انجام مصاحبه است. اما فارغ از آن که قصد دارید تا به چه منظوری از انواع ویس رکوردر استفاده کنید، نیاز است تا از بین محصولات مختلف اقدام به خرید یک دستگاه با کیفیت بالا کنید.

به همین دلیل نیاز است که همواره یک سری نکات را قبل از خرید در نظر بگیرید. در مقاله راهنمای خرید ویس رکوردر از تکنوسان مگ قصد داریم تا شما را با ویژگی‌های ویس رکوردر خوب آشنا کرده و بیان کنیم که برای خرید این دسته از محصولات باید به چه نکاتی توجه کنید. اگر قصد خرید ویس رکوردر دارید، با ما همراه باشید تا در مورد راهنمای خرید ضبط کننده صدا با شما صحبت کنیم.

مشخص کردن کاربرد و نیاز خود برای ویس رکورد

راهنمای خرید Voice Recorder

پیش از آن که بخواهیم بیان کنیم که در هنگام خرید رکوردر به چه نکاتی باید توجه کرد، نیاز است تا در گام اول مشخص کنید که برای چه کاربرد و نیازی قصد دارید تا اقدام به خرید یک ویس رکورد کنید. سپس می‌توانید با توجه به کاربرد و نیاز خود لیستی از انواع ویس رکوردر مناسب را انتخاب کرده و سپس با توجه به بودجه خود محصول مناسبی را خریداری کنید.

به عنوان مثال افرادی که به دنبال خرید بهترین ویس رکوردر برای خبرنگاران هستند، باید به سراغ محصولاتی بیایند که هم کیفیت ضبط صدا بالایی داشته باشد و هم حمل و نقل آن آسان و راحت باشد. برای آن که بتوانید به بهترین شکل ممکن متناسب با نیاز خود یک ویس رکورد مناسب را خریداری کنید باید به سوالات زیر پاسخ دهید:

  • در چه شرایطی قصد ضبط صدا دارید؟
  • آیا معمولا در محیط‌های سر بسته یا سر باز قصد ضبط صدا دارید؟
  • محیطی که قصد دارید تا صدا را در آن ضبط کنید چقدر بزرگ یا کوچک است؟
  • آکوستیک محیطی که قصد ضبط صدا در آن را دارید چطور است؟
  • چرا قصد دارید تا صدا را ضبط کنید؟
  • چند وقت یک بار قصد دارید تا صدا را ضبط کنید؟
  • بودجه شما برای خرید انواع ویس رکوردر چقدر است؟

پاسخ دادن به این سوالات به شما کمک می‌کند تا بتوانید به خوبی متوجه شوید که بهتر است تا از بین محصولات مختلف موجود در بازار به سراغ کدام ویس رکورد آمده و چه محصولی را خریداری کنید؟ حتی ممکن است پس از پاسخ دادن به این سوالات به این نتیجه برسید که به جای خرید یک ویس رکورد، می‌توانید از گوشی موبایل خود استفاده کنید و گوشی‌ها می‌توانند بدون پرداخت هزینه اضافه نیاز شما را برطرف کنند.

نکات مهم در خرید ویس رکوردر

بهترین ویس رکوردر برای خبرنگاران

پس از بررسی و پاسخ دادن به سوالات گفته شده در بخش قبلی، حال نیاز است تا شما را با مشخصات ویس رکوردر خوب آشنا کرده و در این زمینه اطلاعات کاملی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید:

کیفیت صدا ویس رکورد

یکی از نکات مهم هنگام خرید ویس رکوردر، بررسی کیفیت صدا دستگاه است. پیشنهاد ما این است که هم کیفیت صدا خروجی و هم کیفیت ضبط صدا دستگاه‌ها را بررسی کرده و به سراغ محصولی بروید که شفافیت صدا قابل توجهی را ارائه می‌دهد. به عنوان راهنمای خرید ویس رکوردر بهتر است تا بیت ریت ویس رکورد را چک کنید. به هر میزانی که بیت ریت بالا باشد، یعنی می‌توانید صدا را با شفافیت قابل توجهی ضبط کنید.

نکات مهم در خرید ویس رکوردر

برخی از ویس رکوردرهای جدید و مدرن موجود در بازار دارای تنظیمات ضبط صدا هستند. این بدان معناست که تنها با فشار دادن یک دکمه، می‌توانید کیفیت صدایی که ضبط می‌کنید را افزایش دهید. نکته مهمی که باید بدانید این است که نرخ بیت بالاتر یعنی حجم فایل‌های شما افزایش پیدا می‌کند و صداهایی که ضبط می‌کنید فضا بیشتری را اشغال می‌کنند، به همین دلیل ممکن است نیاز داشته باشید تا در برخی از موارد کیفیت ضبط صدا را خودتان کاهش دهید. در چنین شرایطی خرید یک ویس رکورد با قابلیت تنظیم کیفیت صدا به شما کمک می‌کند تا بتوانید اقدام به مدیریت فضا ذخیره سازی دستگاه خود کنید.

راحتی حمل و سهولت استفاده

امروزه شرکت‌هایی که در حوزه تولید انواع ویس رکوردر فعالیت دارند، این دسته از محصولات را در اشکال و اندازه‌های مختلف تولید می‌کنند. امروزه شاهد عرضه ویس رکوردرهایی به اندازه یک گوشی هوشمند تا چند کیلوگرم نیز هستیم. در چنین شرایطی به عنوان راهنمای خرید Voice Recorder پیشنهاد ما این است که با توجه به نیاز خود به راحتی حمل و سهولت استفاده نیز توجه کنید.

مشخصات ویس رکوردر خوب

به هر میزانی که ضبط کننده صدا شما کوچک باشد، به دلیل ظرافت ساخت، قیمت این دسته از محصولات افزایش پیدا می‌کند. در چنین شرایطی اگر قصد دارید تا در یک محیط ثابت از ویس رکورد استفاده کنید، می‌توانید به جای خرید Voice Recorder های کوچک که قیمت بالایی دارند، به سراغ ویس رکوردرهای بزرگتر آمده تا از این طریق در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.

فضای ذخیره سازی موجود در دستگاه

یکی از نکات خرید ویس رکوردر توجه به ظرفیت ذخیره سازی موجود در این دسته از محصولات است. مدت زمانی را که می‌توانید با استفاده از این دستگاه‌ها ضبط کنید، به فضا ذخیره سازی موجود در ویس رکورد وابسته است. اگر به واسطه کار خود نیاز است تا تعداد بسیار زیادی صدا را ضبط و سپس به صورت یکجا آن‌ها را به کامپیوتر یا دستگاه‌های دیگر انتقال دهید، به عنوان مشاوره خرید ویس رکوردر پیشنهاد ما این است که به سراغ محصولی بروید که حافظه قابل توجهی داشته باشد.

مشخصات یک ویس رکوردر خوب

به منظور بررسی راهنمای خرید Voice Recorder باید گفت که امروزه شاهد ویس رکوردرهایی هستیم که دارای روش‌های ذخیره سازی پیشرفته تری مانند قابلیت اتصال حافظه جانبی را دارد. اگر به سراغ این دسته از محصولات بیایید، می‌توانید به فضای بیشتری دسترسی پیدا کنید.

سهولت به اشتراک گذاری فایل ها

اکثر افرادی که از ویس رکوردرها استفاده می‌کنند، نیاز دارند تا فایل‌های صداها را بین دستگاه ضبط و رایانه خود جا به جا کنند. معمولاً انجام این کار از طریق اتصال USB انجام می‌شود. در این بین اما برخی از برندها در بازار وجود دارند روش‌های متفاوتی برای اشتراک گذاری فایل‌ها را به کاربران ارائه می‌دهند. حتی در برخی از محصولات شاهد پورت‌های USB نیز نیستیم. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که به عنوان راهنمای خرید ویس رکوردر دستورالعمل‌های هر یک از محصولات را بخوانید تا بتوانید به سراغ ویس رکوردی بروید که سهولت اشتراک گذاری فایل‌ها را داشته باشد.

عمر باتری ویس رکورد

یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن مشخصات یک ویس رکوردر خوب به آن توجه کنید، عمر باتری مورد استفاده در این دسته از محصولات است. به دلیل طراحی خاص انواع ویس رکوردرها، این دسته از محصولات طول عمر باتری بالاتری نسبت به گوشی‌های موبایل دارند و شما می‌توانید به صورت مداوم، چندین ساعت با استفاده از این رکوردرها صداهای مختلف را ضبط کنید.

هنگام خرید رکوردر به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برای این که مطمئن شوید دستگاه شما در وسط یک جلسه قطع نمی‌شود و باتری آن تمام نمی‌شود، نیاز است تا حتما به سراغ دستگاهی بروید که عمر باتری طولانی داشته باشند. علاوه بر این، به عنوان راهنمای خرید ویس رکوردر باید به این موضوع اشاره کرد که برخی از دستگاه‌ها دارای باتری قابل شارژ هستند در حالی که برخی دیگر از باتری‌های معمولی استفاده می‌کنند. این که کدام یک از ویس رکوردرها گزینه مناسبی است به ترجیحات شما و کاربردتان وابسته است. همچنین لازم به ذکر است که شما می‌توانید برای افزایش عمر باتری، از فرمت‌های صوتی و کیفیت ضبط صدا پایین تر استفاده کنید.

قابلیت فناوری تشخیص صدا

امروزه در برخی از انواع ویس رکوردرها جدید و مدرن شاهد قابلیت تشخیص و فعال سازی ضبط صدا اتوماتیک و خودکار هستیم. این فناوری به نحوی است که در آن دستگاه ضبط کننده با تشخیص صدا به صورت خودکار شروع به ضبط صدا می‌کند. علاوه بر این، پس از مدتی سکوت فرآیند ضبط متوقف می‌شود.

مشاوره خرید ویس رکوردر / نکات مهم هنگام خرید ویس رکوردر

در دستگاه‌هایی که چنین فناوری دارند شاهد یک دکمه روشن و خاموش ساده هستیم که می‌توانید از طریق آن اقدام به فعال کردن این ویژگی کنید. همان طوری که بیان کردیم، همه ضبط کننده‌های صدا از این ویژگی برخوردار نیستند. همچنین دستگاه‌هایی که چنین فناوری دارند قیمت بالاتری داشته و به همین دلیل پیشنهاد ما این است که با توجه به بودجه و نیاز خود به سراغ این دسته از رکوردرها بیایید.

در صورتی که به سراغ ضبط کننده‌های صدایی بیایید که چنین فناوری دارند مزایا خاصی را به شما ارائه می‌دهند. در وهله اول این دسته از محصولات باعث می‌شوند تا حجم صداهای ضبط شده کاهش پیدا کند چرا که در لحظاتی که سکوت برقرار است، این دستگاه‌ها ضبط صدا را متوقف می‌کنند تا حجم صدای ضبط شده کاهش پیدا کند. همچنین فرآیند مونتاژ و حذف سکوت‌ها برای شما آسان تر خواهد شد.

فناوری ها و تکنولوژی های موجود در انواع ویس رکوردر

آخرین موضوعی که به عنوان راهنمای خرید Voice Recorder باید به آن توجه کنید، فناوری ها و تکنولوژی های موجود در این دسته از محصولات است. به منظور بررسی این مسئله باید گفت که در برخی از ویس رکوردرها شاهد دکمه‌های فیزیکی و صفحه نمایش هستیم که باعث می‌شود تا کنترل و استفاده از این ویس رکوردرها برای شما راحت باشد. همچنین اگر به عنوان راهنمای خرید ویس رکوردر به سراغ محصولاتی بروید که دکمه‌های لمسی دارند به شما کمک می‌کند تا بتوانید از این طریق به سرعت اقدام به روشن کردن و ضبط کردن صدا کنید.

سوالات متداول درباره ویس رکوردر

ویس رکوردر مناسب چه افرادی می باشد؟

به دلیل کیفیت ضبط صدای بی نظیر، ویس رکوردر بیشتر برای استفاده های حرفه ای توسط خبرنگاران، پادکستر ها، استریمر ها، تولید کننده های محتوا و به طور کلی افرادی که نیاز به ضبط صدای باکیفیت دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

تفاوت کیفیت ویس رکوردر دیجیتال با ویس رکوردر گوشی در چیست؟

ویس رکوردر گوشی برای استفاده های عادی و روزمره مناسب می باشد اما ویس رکوردر دیجیتال به دلیل ضبط صدای بسیار باکیفیت و دارا بودن ویژگی های خاص برای استفاده های حرفه ای تر گزینه ایده آلی می باشد.

حرف آخر

ویژگی های ویس رکوردر خوب

در این مطلب از تکنوسان مگ شما را با راهنمای خرید ضبط کننده صدا آشنا کرده و در مورد نکاتی که برای خرید انواع ویس رکوردر باید به آن توجه داشته باشید اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه کردیم. همان طوری که مشاهده کردید، به عنوان راهنمای خرید Voice Recorder نیاز است تا در گام اول نیازهای خود، سپس بودجه‌ای که دارید و در نهایت با توجه به این پارامترها اقدام به خرید یک دستگاه مناسب کنید.

در صورتی که تجربه خرید انواع ویس رکوردر را دارید، می‌توانید نظرات و دیدگاه‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید و از این طریق به سایر کاربران کمک کنید تا با دانش کافی نسبت به راهنمای خرید ضبط کننده صدا اقدام به خرید یک محصول با کیفیت کرده و از این ویس رکوردرها استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا